dscf7070

ZŠ Svrčinovec postúpil na kraj!

V školskom roku 2017/2018 sa Nadácia TV JOJ rozhodla organizovať športový projekt s názvom „Floorball SK LIGA“. Súťaž je rozdelená do troch fáz – okresné mini ligy, krajské turnaje o pohár konkrétnej florbalovej superstar (účasť na tomto šampionáte si vybojujú školy víťazstvom vo svojej okresnej mini lige) a celonárodný finálový turnaj víťazov jednotlivých krajských šampionátov.

Do zaujímavého projektu sa rozhodla zapojiť aj Základná škola Svrčinovec, ako jediná základná škola z okresu Čadca. Okrem toho sa podujala zorganizovať  okresnú mini ligu na Kysuciach. Dňa 6.11. 2017 v športovej hlave Pratex v Čadci sme mohli byť svedkami zaujímavej florbalovej konfrontácie Kysúc a Žilinského regiónu. Svoje sily si zmerali Základná škola Svrčinovec, Základná škola Belá, Základná škola Gbeľany a  Základná škola Lichardova Žilina.

Okresná mini liga sa hrala turnajovým spôsobom, systémom tzv. každý s každým plus odveta. To znamená, že každý školský tím musel odohrať svojich 6 zápasov, 3, ktoré boli vedené ako „domáce“ a 3, ktoré boli vedené ako zápasy u súperov. Výsledné poradie tímov a víťaz sa určil po odohratí všetkých zápasov.

 

Zápasy ZŠ Svrčinovec:

ZŠ Svrčinovec – ZŠ Belá 6:0

ZŠ Svrčinovec – ZŠ Belá 6:0dscf7115

ZŠ Svrčinovec – ZŠ Gbeľany 5:0

ZŠ Svrčinovec – ZŠ Gbeľany 3:2

ZŠ Svrčinovec – ZŠ Lichardova Žilina 1:0

ZŠ Svrčinovec – ZŠ Lichardova Žilina 3:2

 

ZOSTAVA ZŠ Svrčinovec: Tobias Švancár, Róbert Durák, Vlastimil Skyčak, Mário Babuljak, Patrik Šichman, Martin Šichman, Peter Ščúry, Jozef Strýček, Tomáš Rovder, Marek Tomaščin, Denis Baláž, Boris Baláž, Martin Číšecký. Tréner: Ján Ligáč.

ZŠ Svrčinovec všetky svoje zápasy vyhrala, ostala tak jediným tímom, ktorý neprehral a stal sa celkovým víťazom. K víťazstvu patrí aj zaslúžený  postup na krajský turnaj, kde budeme nášmu kysuckému zástupcovi držať palce, aby sa prebojoval až do celoslovenského finále.

 

TRUMI