ado-titul

Zotaví sa na Slovensku

Viedol kanadské bodovanie Severo-americkej hokejovej ligy (NAHL). Podpísal zmluvu s univerzitou v Maine, aby sa hokejovo posúval vpred. Už sa zdalo, že s klubom Janesville Jets pôjde pre titul, veď so spoluhráčmi boli v „laufe“… No stalo sa, čo nikto nechcel. Niekedy to v športe tak býva, že zranenie spomalí vzlet.  

Podľa zámorských médií pauzuješ pre zranenie. Aké je to vážne a kedy ťa uvidíme na ľade?

Žiaľ áno. Pauzujem už od decembra. V jednom zápase som si pri osobnom súboji zvŕtol zápästie a začala vystreľovať bolesť. Najskôr som to neriešil, no v ďalšom zápase sa to už nedalo zniesť. Musel som ísť do nemocnice, kde mi povedali, že mám zlomenú kosť v zápästí. Po mesačnej pauze som sa opäť vrátil a hneď v prvý víkend sa mi zranenie pri osobnom súboji obnovilo. Tá istá kostička. Som mimo do konca sezóny…

Muselo byť frustrujúce opúšťať tak dobre rozbehnutú sezónu. Bol si na vrchole. Ako to zvládaš?

Bolo to frustrujúce. Byť prvý v kanadskom bodovaní, získať štipendium a ďalšie možnosti.. Všetko  vychádzalo ako malo. Čo už. Zo začiatku som si na to ťažko zvykal. Po pár dňoch mi telefonovali z univerzity, že by som ich mal prísť navštíviť a prísť na iné myšlienky. Takže som odcestoval do Maine. Dosť mi to pomohlo. Videl som domáci zápas, bolo tam 7000 ľudí a neskutočná atmosféra. V škole som si vybavil pár štúdijných vecí. Ukázali mi univerzitu. Prebehli aj prvé zoznámenia so spoluhráčmi a všetkými ľuďmi okolo hokeja.

Niečo ti odporučili? Tvoji budúci tréneri či doktor?

Rozprávali sme sa celkom dlho. Samozrejme to nemám veľmi siliť. Potrebujú ma pre novú sezónu v plnej sile, takže šlo o odporúčania tohto typu.. Nikto nechce, aby som pauzoval ďalšieho pol roka. Budem na to myslieť.

vitaz-turnaja-if

Častý obrázok ligových zápasov. Adrián Holešinský v gólovom zakončení.. (Foto: KHÚ) 

Plánuješ predčasnú cestu na Slovensko?

Určite áno. Späť na Slovensko sa už celkom teším. Chcem sa dať do kopy po fyzickej, mentálnej aj zdravotnej stránke. Nech som dobre pripravený na novú sezónu.

Uvidíme ťa na Kysuckých športoviskách?

Každopádne! Zo začiatku budem viac fanúšik ako hráč.  Potom by som chcel prehovoriť aj do hry. Ako je to u mňa zvykom, absolvujem každé dobré podujatie. Už sa teším na KHL či florbalový Devils cup..

Ďakujeme za rozhovor a želáme skoré uzdravenie

Pre Kysucký šport Tomáš Urbaník

Titulná foto: Archív A. H.

Bison-logo-SPORTSWEARLOGO21901588_779838558701261_6965856516468944300_n
14383477_10206620076121334_1043370307_n