vlado-a-brano

HEL U19: Zlato ostane na Kysuciach!

Všimli sme si, že Titul Slovenskej hokejbalovej extraligy U19 ostane na Kysuciach! Hbk Čadca, prvý kysucký klub vo finále extraligy a MŠK Spišská Belá obhajca titulu, majú hráčov z Kysúc..

V Čadci je ich samozrejme viac, no ako už titulná fotografia naznačuje, vo finále si hokejky skrížia dvaja najproduktívnejší hráči Slovenskej hokejbalovej extraligy (HEL U19), ktorí obliekajú aj dresy klubov z KHL. Vlado Špilák (vľavo) ako hráč Dream teamu a Braňo Chromiak v drese rodného Skalitého.

Počas základnej časti HEL U19 kráčali bok po boku v Kanadskom bodovaní a pripisovali si jeden bod za druhým. Len vďaka tomu, že dal Braňo o jeden gól viac, sa umiestnil pred Vladom, hoci mali rovnaký počet bodov. Kapitán Hbk Čadca už druhý rok zarezáva v klube a najproduktívnejší hráč MŠK Spiškej Belej tam prestúpil z Diakovej.

Cesta do finále…

Oboch sme sa opýtali, čo hovoria na finále a aj to, že Titul a zlato ostane na Kysuciach

Čo hovoríš na finálovú dvojicu Slovenskej hokejbalovej extraligy U19?

vlado-if

Vladimír Špilák, okrem bodov zvláda aj povinnosti kapitána.

Braňo: Som rád, že sa nám podarilo postúpiť cez silnú Považskú Bystricu. Po vyradení Diakovej (s Čadcou), som aj tušil, že sa stretneme s Čadcou. Taktiež som tomu rád, lebo prakticky všetky zápasy odohrám doma (úsmev).

Vlado: Čakal som, že sa vo finále ocitne opäť Spišská Belá, je to klub s výborným zázemím a kvalitným kádrom. My sme vo finále prešli cez silnú Diakovú a s Košicami sme museli bojovať do posledných sekúnd. Vo finále je všetko otvorené, no myslím si, že je Spišská Belá favorit.

brano-if

Braňo Chromiak, najproduktívnejší hráč MŠK Spišská Belá. Foto: Tuning

Nech už skončí séria akokoľvek, titul majstra Slovenskej republiky ostane na Kysuciach..

Braňo: Tento ročník je veľmi silný, aspoň na Kysuciach. Je to skvelá vizitka toho, že úroveň hokejbalu na Kysuciach stúpa, aj keď podmienky nie sú ideálne.

Vlado: To je dobrá správa, že Zlato ostane na Kysuciach. Máme dobrých hráčov. Ja by som bol určite rád, keby si mohli zlatú medailu poťažkať viacerí chlapci z Čadce a Kysúc.. (úsmev)

Ďakujeme za rozhovor – nech vyhrá lepší!

Viktória Zlatá

Foto: Archív KHL

 

PROGRAM FINÁLE

Sobota, 22. 4. 2017 o 10:00 h, MŠK Spišská Belá – HBK Čadca

Nedeľa, 23. 4. 2017 o 13.00 h, HBK Čadca – MŠK Spišská Belá

FINÁLOVÝ ZÁPAS  BUDEME VYSIELAŤ ONLINE

hbk3