podvysoka

Žiaci z Kysúc na slovenských turnajoch potešili, Podvysoká ešte neprehrala

V piatok 15.12. sa na Slovensku konali 2 turnaje. Halové Majstrovstvá Stredných škôl na východe (Košice) a Základoškolský turnaj na západe (Senica). Kysuce reprezentovalo na týchto podujatiach až 6. tímov. Halové Majstrovstvá stredných škôl: Gymnázium Turzovka – 3. Miesto Stredoškoláci z Čadce – 5. Miesto SPŠ Kysucké Nové Mesto – 6. Miesto (Celkovo 12. tímov) Základoškolský Turnaj v Senici ovládli žiaci zo Základnej Školy Podvysoká a získali aj cenu Spirit – Cena za najférovejší tím. Výborné výsledky zaznamenali aj ďalšie kysucké tímy. ZŠ Turzovka – 2. miesto a  ZŠ Klokočov – 4. miesto. Turnaja sa zúčastnilo celkovo 6 tímov. Všetci žiaci reprezentovali Kysuce a svoje školy vzorne a s predvedeným výkonom môžu byť veľmi spokojní. Dominanciu na Slovensku medzi základnými školami stále potvrdzuje Základná škola na Podvysokej, ktorá zatiaľ na žiadnom turnaji neprehrala ani jediný zápas a vždy sa nachádza na prvých priečkach v Spirit of the Game.

turzovkaZŠ Turzovka – 2. miesto.

Po turnaji sme vyspovedali zakladateľa frisbee na Kysuciac, trénera a slovenského reprezentanta Jakuba Banetku, vedúceho tímu North Side Turzovka Ultimate Frisbee Team

 Ako hodnotíš úroveň turnaja a úroveň detského frisbee na Slovensku?
„Detské“ Frisbee je zatiaľ len v plienkach. Až tento rok sa začalo vo veľa kluboch na Slovensku pracovať s mládežou. Aj predtým boli nejaké krúžky, menšie turnaje ale význam investície času do mládeže ako priorita číslo jedna prišla až teraz. Takže sme na začiatku. Čo sa týka úrovne týchto konkrétnych turnajov tak bolo vidieť, že niektoré školy sa tomu venujú len pár mesiacov, niektorí možno hrali na turnaji prvýkrát ale veľmi ma prekvapila bojovnosť s akou žiaci do zápasov naskočili. Bol na to vážne skvelý pohľad.
 Žiaci z kysuckých škôl dosiahli naozaj potešujúce výsledky, ako si s nimi spokojný?
S výsledkami som veľmi spokojný ale máme pred sebou ešte kopec roboty a chceme náš potenciál naplno.
Vďaka Tebe a Tvojho tímu sa rozrastá tento atraktívny šport postupne do všetkých škôl na Kysuciach, aké sú v tomto smere Tvoje plány pre najbližší rok?
Ako som už hovoril, práca s mládežou sa stáva prioritou číslo jedna vo viacerých Slovenských kluboch. U nás to tento rok a ani ďalšie roky nebude inak. Je pravda, že Ultimate na Kysuciach sa stáva veľmi atraktívnym športom a chceme v tomto trende pokračovať. Budúci rok chceme rozšíriť počet krúžkov na Kysuciach na 8-10 a hrať aktívne regionálnu základoškolskú ligu a inak to nebude ani medzi strednými školami kde to je síce ťažšie ale tiež dúfame, že sa nám to podarí.
ZŠ Klokočov - 4. miesto

ZŠ Klokočov – 4. miesto

gt
 Gymnázium Turzovka – 3. miesto
Stredoškoláci z Čadce - 5. Miesto

Stredoškoláci z Čadce – 5. Miesto

 

SPŠ Kysucké Nové Mesto - 6. Miesto

SPŠ Kysucké Nové Mesto – 6. Miesto