ms_18_slovensko_hokej_tasr1-1

Veľmi nás podržal brankár Roman Durný

Dnes v noci sa oplatilo vstať! Slovenská republika, považovaná za outsidera skupiny smrti, porazila úradujúcich majstrov sveta z USA na ich vlastnom ľade 2:3! Do sveta sa veľmi rýchlo rozšírila správa o tom, ako Dávid zdolal Goliáša pravdepodobne gólom roka v podaní drzého Samuela Bučeka, ktorý si k dvom asistenciám pripísal aj víťazný gól! Čo na to rodák z Kysuckého Nového Mesta Miloš Roman, slovenský hokejový reprezentant do 20 rokov, ktorý je súčasťou tímu Ernesta Bokroša priamo na Majstrovstvách sveta do 20 rokov v Buffale?

Miloš, gratulujeme k víťazstvu nad USA! V čom bol základ vášho úspechu?

Ďakujeme pekne. Prestali sme strácať puky na modrej čiare a hrali viac disciplinovane, ako jeden tím. Veľmi nás podržal brankár Roman Durný (pozn.red.: 43 úspešných zákrokov)

Slovenskom sa táto správa valila, ako prílivová vlna. Po výsledku s Kanadou veľmi príjemná zmena. Na Fínov bude platiť to isté ako na USA?

Uvidíme. Sadneme si spoločne ako tím a preberieme to. Určite sa pripravíme najlepšie ako vieme a dáme do toho všetko.

Už vyše 100.000 ľudí videlo vašu pozápasovú radosť v kabíne. Prezraďte nám, kto prišiel do mužstva so známym „ÓÓÓ belino!“ ?

Je to taký náš zaužívaný rituál.

Viete, že sa tak pred každým zápasom „ladili“ vaši rovesníci, majstri sveta v hokejbale, pred každým zápasom majstrovstiev sveta?

To som veru nezaregistroval, ale ak nám to pomôže tak ako im, nebudem sa hnevať (úsmev)

Ďakujeme za rozhovor a želáme ďalšie úspech na majstrovstvách sveta

Ďakujeme!

Kysucký šport, foto: archív.

titulka