cyprich

Vďačný za dôveru klubu a cenné skúsenosti

MSK Čadca otvoril play-off s mladým debutantom v zostave. Mohol rozhodnúť 1. play-off slovenskej extraligy, keď takmer zdolal bývalého reprezentačného trénera a mentora Malaciek. Nestalo sa, no dôveru klubu nesklamal a ako sám hovorí, je za ňu vďačný, veď získal veľké skúsenosti. Ako videl play-off svojimi očami a za čím si pôjde jeho klub v dnešnej odvete? Odpovedal Samuel Cyprich.

Samo. Extraligová Čadca začala play-off stolno-tenisovej extraligy v utorok s Malackami. Nastúpili ste na tri zápasy. Ako ich hodnotíte?

Najťažší bol s Braňom Kalužným. Jeho štýl mi veľmi nesedí. Je to typický obranár. Veľkú šancu som mal v dueli s Jaroslavom Truksom, keď som viedol už 2:1, no nepodarilo sa mi dotiahnuť zápas do víťazného konca.

V podstate na vás ostala koncovka tak ako proti Vranovu nad Topľou v poslednom kole základnej časti, keď ste vyrovnali sériu na konečných 5:5. Porazili ste Sama Feča.

Áno. Uzatváral som aj túto sériu. Naša jednotka a dvojka majú v takýchto prípadoch prednosť a často na nich stojí tlak úvodných zápasov.

Z vašej hry šla napriek tomu iskra a za niekoľko výnimočných víťazných výmien ste zožali potlesk publika. Nemrzelo to o to viac, že ste nezískali vytúžený bod?

Trošku mrzel zápas s Jarom Truksom, ktorý som mal dobre rozohraný. Ja som však veľmi rád za dôveru, ktorú som v klube dostal a beriem to ako veľkú skúsenosť do ďalších zápasov.

Dnes sa hrá v Malackách odveta play-off. Ako ste naladení?

Doma sme prehrali veľmi tesne. Ideme si za víťazstvom, no Malacky mávajú veľkú podporu v publiku a to býva často rozhodujúcim faktorom. Verím však, že odohráme kvalitné zápasy s víťazným koncom pre nás.

Kysucký šport, foto: msk