rakova3

Uphill MTB Raková – Veľký Polom 2017

Uplynulý víkend sa v Rakovej konalo ďalšie cyklistické podujatie zo seriálu Uphil MTB. Vďaka dokonalému počasiu vynikla poctivá práca domácich organizátorov a preteky vyšli úplne na jednotku.

Ako ste spokojný s priebehom podujatia? ONielen o organizácii sme sa porozprávali s predsedom CK Biking Raková Petrom Chnúrikom.

 

Ako ste boli spokojný s priebehom podujatia?

Výborne! Pretek sa podaril na výbornú organizačne, počasie prialo aj keď bolo teplo, prišlo veľa divákov – z povahy podujatia nie na celý čas, ale ak domáci prídu, chvíľku pohovoria, užijú si atmosféru, je to presne to, čo potrebujeme, uvidia niečo zaujímavé a možno o rok-dva skúsia aj štartovať. Podľa ohlasov pretekárov bolo všade okolo plno povzbudzujúcich, ľudia fotili a filmovali, komisári na trati hlásili aj veľa cyklistov na trati bez čísla. Prečo nie – nech si ju pokojne vyskúšajú, povzbudzujú pretekárov, robia atmosféru. Tento rok nám ešte viac, než po minulé roky pomohli naši kolegovia z DHZ Raková, práve vďaka nim to bola taká pohoda a istota, všetky križovatky mali dosť ľudí na reguláciu, práca šla hladko, Rakovčania môžu byť na svojich dobrovoľných hasičov právom hrdí! Druhým ťahúňom bola obec, pán starosta Anton Heglas ako obvykle zapojil celý úrad, pomocníčky aj brigádnici boli skvelí, veľmi nám pomohli aj sponzorsky a dobrovoľnícky, s takouto partiou môžeme robiť aj majstrovstvá sveta.

Kto mal najlepšiu formu a naopak, od koho sa očakávalo viac?

Na takejto akcii sa o víťazov až tak nehrá, samozrejme, predviedli skvelé výkony, Tomáš Kalita z Bagbiku Ostrava spravil trasu, tento rok značne sťaženú výšlapom okolo chaty Dolina, za 26 minút! Favoriti pohára si držali pozície, nenastal žiaden problém ani pád, výborná bola však špeciálne účasť domácich, len Rakovčanov bolo na trati 31, najlepší od nás – Maťo Kováčik ju zašiel za 33:04, kto si trasu skúsi uvidí, že pod 45 je to poriadna fuška. Raková – cyklistický Malý Amsterdam, ako sa hovorievalo – stále platí.

Vyšiel vám typ na víťaza?

Medzi domácimi vyšiel, ale Mišo Mikula pretekajúci za náš klub zaostal len o 40 sekúnd, budúci rok už budem tipovať jeho .

Čo pripravuje CK Biking Raková najbližšie?

Už 19.8. nás čaká veľká výpomoc na cestnom cyklistickom preteku Kysuce-Orava cez kopec, na hody Pohodový štvrťmaratón a potom “zlatý klinec”- Svetový pohár v cyklokrose 8.10. Raková ani Kysuce nezažili podobné podujatie od minulého storočia, UCI nám prejavila veľkú dôveru a aj keď to bude tento rok náročné, chceme do svetovej cyklistiky nastúpiť správnou nohou. Ako som už raz napísal, opakujem – S takými ľuďmi, ako sú okolo nás a pri nás sa dajú robiť veľké veci. A špeciálne na Rakovej!

Hlavní partneri podujatia:  Obec Raková, DHZ Raková a OKVS Raková, Čerpacia stanica JTM a OCR Kysuce

Text: www.kysuckysport.sk

foto: Sylwester Mirowskirakova rakova2