fresbee3

Turzovský North Side dominoval v Čechách

North Side – Mladý, ambiziózny Ultimate frisbee tím, ktorý vznikol na Kysuciach.Funguje ako juniorský tím, zameraný na zmiešané turnaje (muži aj ženy). Jediné družstvo, pôsobiace v Žilinskom kraji.

Ultimate frisbee je tímový šport, v ktorom proti sebe hrajú dve sedemčlenné družstvá. Ihrisko má obdĺžnikový tvar. Je ukončené koncovými zónami. Družstvo získava bod za každé chytenie taniera v koncovej zóne. Hra Ultimate frisbee je založená na princípe fair-play. Priebeh zápasu nekontroluje rozhodca, ale samotní hráči, ktorí posudzujú všetky porušenia pravidel, ako napríklad fauly, auty a iné.

 

Náš tím sa cez víkend (15-16.10.) zúčastnil na turnaji s názvom Scout Frisbee Cup 2016 v českom meste Hradec Králové. Tento turnaj má už 11 ročnú tradíciu a každý rok hostí 14-15 tímov z Českej republiky, ale aj iných krajín, posledné dva ročníky aj náš tím. Na turnaj sme prišli skvelo naladení, keďže po skúsenosti z minulého roku, keď sme obsadili deviate miesto sme vedeli, že si výborne zahráme. Užijeme si súťažnú atmosféru, jednotlivé zápasy ako aj mesto, ktoré hostilo tento turnaj. Začali sme výborným tempom, dokázali sme zapnúť na plné obrátky, robiť minimum chýb, výborne sme bránili. Obidva hracie dni sme neutŕžili ani jednu prehru. Finále bolo napínavé, no my sme si verili a tesný výsledok 12:10 rozhodol v náš prospech.

North Side si odnáša z Hradca prvé miesto!

Zloženie víťazného tímu: Jakub Banetka, Marián Marčiš, Samuel Strečanský, Lukáš Stopka, Klára Stopková, Viktória Hrtusová, Matúš Olešňaník.

Text a foto: Jakub Banetka

foto