mich-rom

Švédi sú takí istí chalani ako Slováci

Znie z úst Slovenského reprezentanta do 20 rokov Michala Romana. Rozhľadení mladík pozorne sleduje výkony Slovenskej reprezentácie v Buffale. Minulý rok patril k jej produktívnym pilierom. Zaujíma sa nielen preto, že je Slovák, ale aj preto, že v nej hrá jeho mladší brat Miloš, ktorý si prevzal cenu pre najlepšieho hráča v zápase proti Dánsku.

Pozrite sa na majstrovstvá sveta očami mladého hráča, brata a extraligového obrancu MsHK Žilina. Ako vidí hru tímu, brata, kto patrí k ťahúňom mužstva a čo prognózuje pred štvrťfinále (3. 1. 2018 od 00:00) proti trom korunkám Michal Roman.

 

Michal, sledujete každý zápas majstrovstiev sveta U20 v Buffale?

Zápasy s Kanadou a USA som nesledoval. Hrali sa v noci a ja som mal na ďalší deň tiež zápas, ale ráno som pozrel výsledky. Proti Fínsku a Dánsku som už videl celé stretnutia.

Ako vidíte hru nášho tímu?

Hrajú obetavo, snažia sa, plnia pokyny trénera. Chybičky sa robia takmer vždy, ale tak to proste je. Dôležité je, aby sa ich čo najviac vyvarovali.

Čo hovoríte na svojho brata Miloša?

Videl som ho v dvoch zápasoch a som s ním spokojný. Odvádza veľa čiernej roboty a teraz pridal aj dva góly, som naňho veľmi hrdý!

Kto patrí podľa vás k ťahúňom mužstva, alebo má formu?

Myslím si, že je celkom vo forme Samo Buček, ale všetky formácie vnímam ako vyrovnané s odlišnými úlohami. Ťahúňmi mužstva sú podľa mňa v obrane Martin Fehérváry s Martinom Bodákom a v útoku Samo Buček a Miloš Roman.

Zmenila sa Milošova hra po prestupe do zámoria?

Snaží sa byť platný na oboch stranách klziska. To sa snažil vždy,  ale čo som si všimol, tak sa zlepšil hlavne v hre bez puku. Dobre vykrýva priestory kde by mohla prísť prihrávka a taktiež zlepšil aj svoju prácu s hokejkou. Je istejší na puku, nebojí sa ho podržať a zbytočne ho nezahadzuje.

 Ako sa vám javí brankársky post?

Oboch brankárov poznám či už Dávida Hrenáka alebo Romana Durného. Sú to fajn chalani a verím, že budú pokračovať vo výkonoch aké predvádzajú.

michal-roman

Vo štvrťfinále sa nám postaví rozbehnutý švédsky vlak.. Z minulosti však vieme, že sa dá poraziť každý.

Švédi majú výbornú prácu s mládežou. Mladí hráči dostávajú veľa priestoru medzi seniormi a nehrajú tam iba pár minút čo je veľmi dôležité. V podstate sú Švédi takí istí chalani ako Slováci.  Keď nás podrží brankár a chalani nechajú na ľade všetko, môžu uhrať zaujímavý výsledok.

Ako si spomínate na svoje majstrovstvá sveta? Nálada, tím, spoluhráči…

Asi moje najkrajšie hokejové spomienky. S veľa chalanmi som stále v kontakte a sme priatelia. Na tom turnaji sa mi veľmi darilo..

Keď vidíte kamarátov v akcii , máte chuť naskočiť a pomôcť?

Takto to nevnímam. (úsmev) skôr si ich rád pozriem v pokoji doma.

Ako ste doteraz spokojný so svojím pôsobením v MsHK Žilina?

Som rád za každú šancu ktorú dostanem. Snažím sa ísť naplno v každom zápase a naberať čo najviac skúseností. Chcel by som ale viac bodovať.

Pre Kysucký šport Tomáš Urbaník. Foto: Nový čas

Spoznajte Športovca roka 2017! Kto bude prvý? Galavečer Športovec roka 2017 sa nezadržateľne blíži. Pre viac info klikni TU.

titulka