samuel-ks

Striebro vníma ako veľký úspech!

Urobiť dobrý úvod pre tento rozhovor nám dalo chvíľu zabrať. Ide totiž o slová a vystihnutie všetkého podstatného pri extraligovom hráčovi, ktorý sa veľmi rýchlo usadil v sezóne 2016/2017 na čele kanadského bodovania Slovenskej hokejbalovej extraligy U19 a už z neho nezišiel. Povesť strelca potvrdil v play-off a HBK Čadca sa aj vďaka jeho gólom teší z historického zisku titulu Vicemajstra Slovenskej republiky. Ako to celé vníma, na koho myslel po vydarenej sezóne a či ho pozvali Reprezentační tréneri na zraz, nám v krátkom, ale výstižnom rozhovore povedal Zlatý strelec  „striebornej devätnástky“ HBK Čadca – Samuel Gabčo!

Samuel, ako si s odstupom času uvedomuješ titul Vicemajstra SR v hokejbale do 19 rokov?

Vnímam to ako jeden veľký úspech. Spočiatku mi to síce bolo ľúto, že sme nezískali zlato, ale to časom opadlo.  Myslím, že máme za sebou veľmi vydarenú sezónu, ktorá dopadla nad naše očakávania dobre a som veľmi rád za historickú medailu pre mesto Čadca a celé Kysuce.

Keby si mal vypichnúť jeden, dva momenty, ktoré ti utkveli z play-off HEL U19?

Určite tretí semifinálový zápas s Košicami. Na ten budem dlho spomínať. Mal emócie, kvalitu a všetko, čo taký zápas má mať.

samuel-ks-4

So spoluhráčom Matúšom Číkom v akcií počas semifinále s Košicami.

Máte za sebou prijatie u primátora mesta Čadca a taktiež partnerov. Aký to bol pocit, prijímať ďakovný list?

Mňa veľmi potešilo toto pozvanie a som rád, že si nás a náš výsledok niekto všimol. Myslím, že týmto môže hokejbal na Kysuciach a v Čadci napredovať.

Celú sezónu si viedol štatistiky. Góly, alebo body si mal najlepšie. Aj play-off bolo výnimočné. Zaujímalo by nás, či tvoje výkony oslovili reprezentačných trénerov?

Nie. Zatiaľ mi nikto nevolal a ani ma nekontaktoval..

Po návšteve u primátora a partnerov HBK Čadca z DC Jomis, začal pohár Vicemajstrov SR kolovať medzi hráčmi. Už máš predstavu, ako to využiješ? Bude niečo špeciálne?

To ešte presne neviem, ako strávim čas s pohárom (smiech). Je to pre mňa čerstvá informácia, ale určite si s ním spravím nejaké pekné foto a užijem s celou rodinou pekné chvíle..

_dsc2666

„Hecovačka“ musí byť! Foto: LEMI

Komu by patrili tvoje posledné myšlienky, spojené s ukončením úspešnej sezóny?

Určite by som chcel poďakovať mojim rodičom. Stáli pri mne v každom čase a podporovali ma keď bolo treba. Samozrejme sa chcem poďakovať spoluhráčom z HBK Čadca a nesmiem zabudnúť ani na nášho trénera Tomáša Urbaníka, ktorý robí pre hokejbal veľmi veľa a možno, že bez neho by sme to ani nedotiahli tam, kde sme teraz.

Viktória Zlatá

Foto: Lenka Mikovčáková a Miroslav Kultán