15726305_1208122179263825_5590576897027517779_n

Štefanský je najmä o priateľoch

Prehlásil pre Kysucký šport tréner víťaza Štefanského pohára 2016 Vladislav Brisuda. Ako sa darí jeho tímu Jamír SK tento rok, ako si architekt minuloročného triumfu spomína na Milana Piteľa a čo zaželal do nového roka 2018 naším čítateľom? Čítajte ďalej..

Ako vníma futsalový turnaj Štefanský pohár – Memoriál M. Piteľa Vladislav Brisuda?

Prvé čo mi napadne je Milan Piteľ, človek zanietený pre futbal. Mal som tú česť ho poznať osobne a mám na neho dobré a hlavne veselé spomienky (úsmev)

Aký zážitok sa vám s Milanom vryl najviac do pamäte?

Bolo toho veľmi veľa. Ako rozhodca pôsobil aj výchovne, keď v jednom prípravnom zápase všetko pískal proti nám. Tváril sa prísne. Po zápase prišiel s úsmevom do kabíny a hovoril: „Chlapci, bolo to pre vaše dobro. Zvykajte si na takéto situácie. Budete to potrebovať.“ Mal pravdu (zamyslene)

Rozhodovať nie je ľahké asi tak, ako vedieť prijať možnú skrivodlivosť. Ako ste prijali fakt, že sa už so svojím kamarátom nikdy neuvidíte?

Život je už taký.. Žiaľ, bola to pre nás všetkých smutná správa.

Prejdime k futbalu. V Čadci sa medzi sviatkami koná unikátny turnaj, kde si vedia nájsť cestu zaujímavé osobnosti futbalu. Vy ste ho minulý rok vyhrali. Ste pripravení na novú výzvu?

Tešíme sa hlavne na stretnutie s priateľmi, ktoré tento turnaj umožňuje. Štefanský je najmä o priateľoch. Chlapci sa prídu futbalovo zabaviť a mnohí aj ukázať. Na tomto turnaji o výsledok až tak nejde, no keď sa začne zápas, tak to každý berie zodpovedne.

Dá sa povedať, že sa najviac tešíte na priateľov, známych, atmosféru turnaja..

Určite áno. Atmosféra je vždy výborná. Ľudia fandia svojím mužstvám, ktoré majú ich sympatie. Aj naše mužstvo má dosť fanúšikov.

Čo sa mužstva týka, ste v rovnakej zostave?rastislav-planeta-24

U nás sa udiala jedna veľká zmena. Po zranení sa vracia osobnosť mužstva, Rasťo Planeta! Čo je výrobná správa pre fanúšikov futbalu a futsalu.

Ako sa vám zatiaľ na turnaji darí?

Mohlo to byť aj lepšie. Prehra o gól a remíza nám do kariet veľmi nehrajú. Verím však, že ešte zabojujeme a ukážeme dobrý futbal v ďalšom stretnutí.

Ešte nám povedzte, ako ste strávili Vianoce a čo zaželáte našim čitateľom a všetkým ľuďom dobrej vôle do nového roka?

Vianoce som strávil doma v rodinnom kruhu. Bola pohoda a užili sme si veľmi pekné chvíle. V novom roku 2018 chcem zaželať veľa zdravia a šťastia a aby ste prinášali čitateľom len príjemné a pozitívne správy!

Ďakujeme pekne za želanie aj za rozhor. Veríme, že sa vaše slová naplnia!

Pre Kysucký šport, Tomáš Urbaník. Foto: Internet