25403724877_ca9e790eca_k

Slovensku vystavila stopku India

Filip Delinčák, slovenský stolno-tenisový reprezentant, zbieral skúsenosti v silnej konkurencií rôznych národností. Počas päťdňového medzinárodného turnaja v Hodoníne si v kvalifikačnej skupine medzi juniormi poradil len s Argentínčanom Lucianom Jangom čo mu nestačilo na postup. Napriek tomu šlo predovšetkým o získavanie skúsenosti, keďže Filipovou kategóriou sú ešte kadeti. Tam si počíňal o niečo lepšie, hoci medzi jednotlivcami tiež nepostúpil vyššie. Ako 16. nasadený hráč sa nemusel do konečného pavúka kvalifikovať. Najpr porazil Čecha Adama Stalzera, cez ktorého prešiel do druhého kola. Tam sa stretol s indickou školou v podaní Deepit Patilu, ktorý ho porazil 1:3.

Viac sa Filipovi darilo vo štvorhre s Adamom Klajberom. Spoločnými silami porazili Rusko a Českú republiku, avšak nestačili na celkového víťaza z Poľska. Do konečného pavúka postupoval len víťaz skupiny. Iná situácia nastala medzi Kadetmi. S Klajberom porazili Srbov aj Chorvátov a postúpili zo skupiny! V pavúku sa slovenská stolno-tenisová budúcnosť strela s indickými raketami. Chlapci odolávali statočne. Posúvali sa od loptičky ku loptičke, no Indovia boli nad ich sily a skončili pred súbojmi o medaile… V celkovom sumári sa zo zlata tešili hráči z Číny v každej kategórií kysuckého rodáka, ktorému stolno-tenisovú raketu podal do ruky Ľudovít Valárik. Celému svetu sa tak naskytá veľká otázka a výzva zároveň: Kto porazí Čínu?   

Že ide o veľkú vyrovnanosť prvých 16 až 24 hráčov hovorí fakt, že na Filipovej rakete skončil minulú sezónu napríklad Puppo Andrea, ktorý si v Hodoníne zahral semifinále. Veríme, že sa naši chlapci výkonnostne a skúsenosťami posunuli a že sa im bude dariť na marcovom turnaji v talianskom Lignane (Plán turnajov TU), kde bude Filip Delinčák opäť reprezentovať Slovenskú republiku.

KYSUCKÝ ŠPORT, foto: flickr.com