vyhodnot1

Slávnostné vyhodnotenie nočnej hasičskej ligy v Ochodnici

Posledný januárový piatok sa stretli v Dome kultúry v Ochodnici dobrovoľní hasiči združení v Nočnej Hasičskej Lige Žilinského kraja (NHLka), aby vyhodnotili a odmenili tých najlepších za rok 2017.

NHLka je jedinou nočnou hasičskou ligou na Slovensku a v uplynulom roku zorganizovala už svoj V. ročník.

Hasičov v Ochodnici privítal domáci pán starosta Radoslav Ďuroška a svojim príhovorom im poďakoval nielen za reprezentáciu regiónu, ale hlavne za ich obetavú dobrovoľnícku činnosť. V závere svojho príhovoru ich povzbudil do ďalšej práce a poprial hodne úspechov.

Po spoločnej večeri pokračovalo stretnutie slávnostným vyhodnotením a odovzdaním cien pre najlepších.

Odmeňovania sa ujal zakladateľ ligy a zároveň jej predseda František Ďurkáč. V ženskej kategórii sa na piatom mieste umiestnili hasičky z DHZ Blažove (TR), štvrté skončili dievčatá z DHZ Oščadnica, bronzové medaily si vybojoval nováčik V. ročníka a to ženy z DHZ Turzovka. Na priečkach najvyšších sa umiestnili hasičky z bytčianskeho okresu. Strieborné boli z DHZ Kolárovice a po tretí krát obhájili prvenstvo v lige dievčatá z DHZ Hliník nad Váhom.

Mužská kategória mala v TOP 5 len jedného zástupcu z Kysúc. Strieborné medaile si vybojoval tím DHZ Staškov B. Piate miesto získal tím KL AUTO Jasenové (ZA), štvrtí boli hasiči z DHZ Hliník nad Váhom (BY), tretie miesto patrilo DHZ Štiavnik (BY) a najlepšími sa po prvý krát stali hasiči z DHZ Dolný Hričov (ZA).

Víťazi oboch kategórií si okrem medailí, vecných cien a trofeje za prvé miesto odniesli aj nový putovný pohár.

Okrem tímových cien boli odmenení aj najlepší prúdari za minulú sezónu. V ženskej kategórii si cenu prevzala členka tímu DHZ Kolárovice a medzi mužmi sa podarilo dosiahnuť najrýchlejší čas na terči pretekárovi tímu KL AUTO Jasenové.

Záver vyhodnotenia patril už prípravám na novú sezónu, ktorá bude určite opäť veľmi zaujímavá.

Novinky z hasičského športu nájdete tradične aj na našich stránkach.

foto: Peter Smetana

vyhodnot2