2

Môžu sa pochváliť najmodernejšou technológiou.

Keď chodíte po svete dostatočne dlho, zaujímate sa, pýtate a žijete na rôznych kontinentoch, skôr či neskôr pochopíte, o čom ten život skutočne je. Staré známe: Správny gazda domov prinesie, sa vám zdá každý deň reálnejšie. Kde inde ako domov, však?

Roky sme sa na Kysuciach korčuľovali po zamrznutých riekach a riečkach, alebo podnikali výpravy za ľadovou plochou do okolitých miest a obcí. Často aj za hranice Slovenska. Roky sme snívali o mieste, kde sa budeme môcť po práci zastaviť, obuť korčule a zakorčuľovať si.  Nechať deti, nech sa niečo naučia a ktovie, možno z nich vychovať osobnosti ľadového športu. Roky sme snívali, keď tu jedného dňa prišiel Miroslav Martykán a ukázal na nie veľmi vhodný, ale dobre situovaný pozemok v Krásne nad Kysucou so slovami: „Tu postavíme hokejovú arénu!“ Niektorí si ťukali na čelo, iní sa zvŕtli na päte a odišli. Ako to už v začiatkoch býva, nemusia sa vaše predstavy zhodovať s predstavami iných ľudí…

Miroslav Martykán vytrval a spoločne s rodinou navrhol a zrealizoval projekt, ktorý mu dnes môže závidieť celý hokejový svet. Boli sme veľmi zvedaví, ako sa človek patriaci do úzkej skupiny majiteľov hokejových arén môže cítiť a nad čím premýšľa, keď sa prechádza po zrealizovanom športovom komplexe. Po vrelom privítaní a prvých spoločných chvíľach bolo vidieť nadšenie a chuť predviesť, čo MM ARÉNA skutočne dokáže, aké sú jej prednosti a na čo sa môžu Kysučania ale aj ostatní návštevníci tešiť.

Pán Martykán, podľa vašich slov cítiť, že ste si procesom výstavby prešli od začiatku do konca. Do posledného detailu…

O výstavbe hokejových štadiónov a hál som nevedel takmer nič. Dnes môžem prehlásiť, že som na to odborník (úsmev). Samozrejme, hovorím to s humorom. Celý proces výstavby bol nesmierne náročný proces po všetkých stránkach a ja som spokojný, že sa nám to podarilo dotiahnuť do dnešnej podoby.

Takže, ak niekam prídete, už začínate porovnávať iné štadióny s tým svojím?

Povedal by som, že je to skôr naopak. Mnoho ľudí z hokejovej oblasti sa prišlo pozrieť, čo budujeme u nás na Kysuciach. Som veľmi rád, že práve my sa môžeme pochváliť najmodernejšou technológiou. Nesmierne si cením pozitívne slová na adresu MM ARÉNY a takisto zvyšok komplexu.

Opíšte nám čo vidíme, opíšte nám svoje dielo..

Ako môžete vidieť, máme klzisko so štandardnými rozmermi. Presné rozmery ihriska sú 27×57 metrov. Jedná sa teda o plnohodnotnú ľadovú plochu.

dsc_0316Jednou z výhod je reštaurácia umiestnená priamo pri ľadovej ploche. Pre rodičov to znamená, že  si budú môcť počas kempov nielen vypiť kávu a pochutnať na jedle v príjemnom prostredí, ale zároveň budú môcť svoje deti neustále pozorovať.

Aktuálne nám  chýba  ešte  tribúna, ale miesto pre ňu máme. Sedenie  bude pripravené za mantinelom s maximálnym počtom pre 200 divákov.

Ako ďalšiu výhodu vnímame, že hokejová tréningová hala je pripravená na celoročnú prevádzku. Nebude teda otvorená len cez sezónu, tak ako to býva v mnohých podobných halách, ale  korčuľovať bude možné aj v lete.

Zaujímavá bude aj Diagnostika hokejistu. ktorá bude zameraná na techniku korčuľovania hokejistov. Taktiež sa bude sústrediť na konkrétne činnosti, pohyby pri streľbe a podobne.  Bez tejto diagnostiky sa už dnešný hokejista nezaobíde.

Diagnostika v našom komplexe je naozaj moderná a bude využiteľná, okrem hokeja, aj pre iné oblasti športu ako napr.  futbal a basketbal.. Budú tu plochy pre suchý ľad, cvičenie, kamery. Športovci si budú môcť zmerať silu v rukách i nohách.

Súčasťou komplexu bude zrkadlová miestnosť pre pole dance , aerial hoop, aerobik, rôzne cvičenia pre deti a ženy, Pripravujeme sa tiež na  športovú gymnastiku, pretože si myslíme, že môže byť pre deti z nášho regiónu ďalším obrovským prínosom.5

V útrobách pri šatniach je logo komplexu a je tu aj znázornený…

Kysucký rys. Rys ostrovid je náš maskot. Bude všade reprezentovať našu arénu, náš domov, Kysuce. Bude symbolom spätým s arénou.  Pre účastníkov víkendových kempov, deti, mládež máme dresy zadarmo.

Z ľadu sme sa presunuli do časti, kde si prídu na svoje aj ďalší športovci..

Veru, každý, kto má rád, crossfit, fitness, vzpieranie, bojové umenia a podobne. K dispozícii je náradie a náčinie doslova pre všetkých! Karatisti, boxeri, vzpierači, hokejisti, futbalisti a hráči rôznych iných športov majú dvere otvorené a čo je najdôležitejšie, budú mať priestor na rôzne cvičenia a svoj rozvoj.

Kedy otvárate?

Boli by sme radi, keby otvorenie prebehlo začiatkom decembra. Ľad už je stopercentne pripravený a zvyšok areálu v zásade tiež.  Momentálne prebiehajú posledné dokončovacie práce. Bude záležať aj na procese kolaudácie, ale veríme, že sa všetko môže stihnúť v zrýchlenom konaní a potom sa už môžeme tešiť na korčule!

Vy si to celé chcete dať pod stromček…

(úsmev) Presne tak, na Vianoce! Pre deti chceme pripraviť malé prekvapenie. Keďže ide o prekvapenie, nemôžem prezrádzať viac.. (úsmev)

Budem rád, ak otvorenie a spustenie celého komplexu, prinesie ľuďom radosť zo zrealizovania tohto športového sna.

MM ARÉNA, to nebude len hokej, šport a kaviareň..

Nie, okrem toho najdôležitejšieho – hokeja a športu, budeme mať aj Detský svet! Priestor, v ktorom  sa budú môcť deti  celkom vyblázniť, aj niečo naučiť. Jednoducho, aby si pobyt u nás naozaj užili.

Samozrejme, pripravení sme aj na opačnú stránku výkonu. Keďže relax, odpočinok a regenerácia sú nesmierne potrebné pre dobrý výkon, máme k dispozícii štyri sauny. Návštevníci budú môcť využívať parnú, infra, fínsku a biosaunu. V priestoroch  nášho wellness centra sa  bude takisto  nachádzať masér, ďalej  tepidárium – teda oddychová zóna s lehátkami, vírivky, ľadová kaďa a podobne….

Pokračovanie rozhovoru nájdete na stránke www.kysuckysport.sk už vo štvrtok, 16. 11. 2017.