atl1

Malí atléti z Kysúc so zlatým Matejom Tóthom

Vo štvrtok 8.9.2016 sa v športovej hale Elán v Bratislave konali detské atletické preteky. Aj kysucká atletika mala zastúpenie v podaní najmladších účastníkov klubu  MKSŠ AK Kysucké Nové Mesto, menovite Anička Neuschlová, Klárka Ondrušková, Martinko Ďurkáč, Ferko Ďurkáč. Pod hlavičkou Detská atletika, prebieha už 2. ročník medzinárodného projektu, zastrešeného Slovenským atletickým zväzom a spoločnosťou Tesco.

Nádherným spestrením podujatia bola osobná účasť olympijského víťaza v chôdzi – Mateja Tótha.

Je obrovským hrdinom pre celé Slovensko a detičky mali z jeho účasti ohromnú radosť. Osobne sa im venoval viac ako hodinu a spoločne absolvovali aj tréning na okruhu. Na koniec ho malí pretekári vyprovokovali aj k bežeckému súboju, kde sa vôbec nenechali zahanbiť a skúseného olympijského víťaza a majstra sveta na 50 km v chôdzi statočne popreháňali.

Štvorčlenné družstvá spoločne získavali body až v ôsmych disciplínach:

skok do diaľky z miesta, hod loptičkou na cieľ, prekážkový beh, beh cez frek. rebrík, skoky do strán, preskok olympijských kruhov, odhod medicinbalom a formula – prekážková dráha.

S obrovským nasadením sa do súťaže vrhli všetky družstvá a darilo sa im dosahovať naozaj vyrovnané výkony. Kysučania, aj napriek tomu, že patrili k najmladším účastníkom, dominovali pri hode loptičkou na cieľ, kde sa im podarilo získať plný počet bodov, ale veľký náskok si získali aj pri skokoch do strán. Obrovské poďakovanie patrí mladej trénerke Nikole Štefundovej. Detičkám sa venovala s veľkým nasadením a za krátky čas ich dôsledne pripravila na všetky disciplíny.

Vďaka obetavej práci hlavného trénera Milana Slivku, Alenky Pochybovej, ale aj celému tímu okolo nich sa atletický klub v Kysuckom Novom Meste úspešne rozvíja a napreduje.

Každý štvrtok o 17. hodine je atletická príprava v KNM vyhradená práve pre detičky. Pre viac informácií si prečítajte: Detská atletika v Kysuckom Novom Meste 

atl1 atl2 atl3 atl4 atl5