18839232_1476063219099735_3404041946514876365_n

Lukáš Piják, Osobnosť Kysúc 2017!

Život píše najkrajšie príbehy, keď odmeňuje ľudí za ich vynaložené úsilie a pravidelnú prácu. Jeden taký príbeh si dnes pozreli a vypočuli všetci prítomní v Dome kultúry Čadca počas novoročného koncertu. Bol o chlapcovi z Radole. Kedysi dávno, keď sa len učil slovenčinu, mu podali do ruky hokejku a obuli kurčule. Veď, nech z neho niečo bude. Ako sa mladý človek zoznamoval so svetom športu, naberal na sile a robil vlastné rozhodnutia, stalo sa niečo, s čím ani on sám v najtajnejších snoch nepočítal. Získal titul majstra sveta a nevídanú pozornosť. Prvý kysucký majster sveta v hokejbale (senior), prvý hokejbalista na titulnej strane kysuckých periodík a aktuálne najproduktívnejší Kysučan v Slovenskej hokejbalovej extralige, získal ďalší honor – Osobnosť Kysúc 2017! Dámy a pani, športoví priatelia, Lukáš Piják.

Predstavte si obdobie od zisku titulu majstra sveta v hokejbale, po dnešný honor Osobnosť Kysúc 2017. Čo vám napadne ako prvé?

 Všetko sa to udialo veľmi rýchlo. Len prednedávnom sme oslavovali s chlapcami titul majstrov sveta a dnes stojím tu, ako osobnosť Kysúc. Sú vo mne emócie. Pred pár mesiacmi som si ani nepredstavoval, že by som mohol takéto niečo dokázať. Je to neuveriteľné. Som vďačný všetkým mojím spoluhráčom z Považskej Bystrice, slovenskej hokejbalovej reprezentácie, celej mojej rodine, ktorá ma odmalička podporuje, ale aj všetkým ľuďom s ktorými spolupracujem. Všetkým patrí obrovské ďakujem.

Ako ste sa cítili, keď vám volali z Kysuckej kultúrnej nadácie a oznámili túto skutočnosť?

Bol som milo prekvapený a šokovaný. Pani z Kysuckej kultúrnej nadácie mi zavolala v strede pracovného dňa. V tej chvíli som si povedal, že všetko čo robím, má zmysel a je to docenené. Toto ocenenie mi dáva motiváciu do ďalšej práce a tréningu.

V Krásne nad Kysucou sa každú chvíľu oficiálne otvorí MM Aréna. Už to môžeme prezradiť, že patríte do tímu trénerov, ktorí povedú kysucké deti.

Áno je to pravda. Budem pôsobiť v medzinárodnom trénerskom kolektíve v MM aréne pod vedením Milana Ladivera. Uznávaného odborníka na hokej, ale aj hokejbal. Budeme pracovať pre verejnosť, ale aj odbornú verejnosť. V minulosti som bol súčasťou medzinárodnej Ostravskej hokejovej školy. Dúfam, že aj mojim prispením vychováme budúce hviezdy ľadového hokeja.

26692779_10210091770551525_72710057_o

Opíšte nám bližšie svoje pocity počas preberania ocenenia pre Osobnosť Kysúc 2017.

Tie pocity sú neuveriteľné, neopísateľné. Možno zajtra, keď sa na to vyspím, si uvedomím, čo sa vlastne stalo, čo som dosiahol. Bolo tam veľa emócií. Mal som slzy na krajíčku. Vnímam to ako veľký úspech nielen pre mňa, ale aj pre celý slovenský hokejbal. Som veľmi rád, že tu stojím ako hokejbalista a môžem náš šport reprezentovať na takomto spoločenskom podujatí. Som za to všetko, čo sa deje vďačný a verím v podobné výsledky aj do budúcnosti.  Tento úspech by som rád venoval celej svojej rodine, ktorá ma od malička podporuje v tom čo robím a samozrejme mojej priateľke Saške.

Čo by ste zaželali našim čitateľom do nového roka?

Predovšetkým pevné zdravie. Ak ho máte, vážte si ho. Nech sme celý rok šťastní a nech sa nám darí.

 Kysucký šport. Foto: René Lazový a archív L.P.

Každý deň sme bližšie k oceňovaniu ceny Kysucký Športovec roka 2017! Ak chcete byť pri tom, kontaktujte nás. Už vo štvrtok od 18.00 h!

s-fire