kop

Ľudovít Valárik dva krát vo finále!

Pomaly, ale isto sa blížia júnové majstrovstvá sveta v Las Vegas a náš stolnotenisový veterán, ktorý už plánuje cestu, si z dvoch úvodných medzinárodných turnajov odviezol dve strieborné medaile.

Bošanoch (Nitriansky kraj) našiel v kategórií 75+ premožiteľa až vo finále, kde bol nad jeho sily Július Holoda.  V českých Holiciach (neďaleko Pardubíc) sa síce do finále prebojoval cez Petra Horvátha zo Žiliny, niekdajšieho majstra Európy vo štvorhre, ale pre zdravotné komplikácie posledný zápas turnaja nedohral. Ako sám povedal, musel sa šetriť a „preliečiť“.

dscf0724Ľudovít Valárik (na obrázku vpravo) patrí k najlepším česko-slovenským hráčom svojej kategórie. Majstrovstvá sveta či záverečný turnaj o majstra republiky sú ešte ďaleko, no už teraz naznačil svoje neutíchajúce ambície. Najbližšie sa najlepší česko-slovenskí borci predstavia v českom meste Tišnov (17. 3.) a v Bratislave (25. 3.), aby sa popasovali o ďalšie víťazstvá. Najlepšie výsledky budú zoradené do tabuľky a prvých osem hráčov postúpi do finále o celkového majstra. Kysucký internacionál a priekopník stolného tenisu chce byť pri tom!

Kysucký šport, foto: Ja910