turiak-orez

Kysučan má nastúpiť proti Švédom!

V Nitre sa hrá o florbalové majstrovstvá sveta. Známe hokejové a hokejbalové mesto v týchto dňoch ovládol svet bielej deravej loptičky. Slovenská florbalová reprezentácia bojuje o priamy postup na české majstrovstvá sveta a stále má všetko vo svojich rukách. Podarilo sa nám spojiť so Slovenským reprezentačným brankárom, Kysučanom Rudolfom Turiakom, aby nám v krátkom rozhovore priblížil náladu v tíme aj svoju novú výzvu na turnaji.

Slovenská florbalová reprezentácia má za sebou polovicu kvalifikácie. Ako je zatiaľ mužstvo naladené?11889547_1159657740718109_4629945329190913847_n

Prvé dva kroky so Slovinskom a Francúzskom sme zvládli a nálada je samozrejme dobrá. Sme výborná partia, hráme doma, ľudia nám fandia a máme super podmienky. Verím, že dnešný zápas s Nemeckom zvládneme a postúpime na majstrovstvá sveta.

K výhre nad Francúzskom ste pomohli svojimi výkonmi, kedy vás môžeme očakávať v bránke?

Čaká ma nedeľný zápas so Švédskom, ktoré je kvalitou úplne inde ako ostatné tímy. S Francúzskom vyhrali 43:1, s Nemeckom 17:0. Bude to obrovská výzva, je to navyše náš posledný zápas na kvalifikácii a dáme do toho všetko.

Priblížme našim čitateľom postupový kľúč na MS.

Okrem našej skupiny sa hrá ďalších šesť. Nás zaujímajú európske skupiny, odkiaľ postupujú prví dvaja. Posledné dve vstupenky na MS dostanú krajiny s najlepším skóre na 3. mieste. Na to sa ale nechceme spoliehať, pre priamy postup musíme zvládnuť dnešný zápas s Nemeckom v ktorom potrebujeme bodovať.

Ďakujeme pekne a držíme palce!

O kysuckom florbale môžete čítať aj tu: MFLJ: Zborov opäť víťazne. ZŠ Komenského uspela v derby