26648488_10210664883445691_1039530091_n

Juraj Vnuk: Tam nesmiete chýbať!

Kysucký Športovec roka 2017 sa nezadržateľne blíži. Každý deň sme bližšie k športovo-spoločenskému podujatiu, ktoré púta zaujímavú pozornosť. Športová verejnosť so zatajeným dychom očakáva výsledky ale aj to, ako dopadne tento pokus spojiť kysuckých športovcov, fanúšikov a širokú verejnosť. Ako vidí galavečer Juraj Vnuk? Patriot, novinár a športový nadšenec, ktorý prijal pozvanie sprevádzať prítomných v sále hovoreným slovom? Opýtali sme sa.

Ako sa vám pozdáva myšlienka usporiadať galavečer Športovec roka 2017 na Kysuciach?

Vnímam to ako pridanú hodnotu pre kysucký šport. Každý, kto športuje, alebo sa okolo športu pohybuje,  potrebuje aj tento druh spätnej väzby. Vieme, že je dnes veľa športov a športovísk, kde ľudia športujú. Ak sa to spojí  do jedného večera, je to pekné pripomenutie si výsledkov za uplynulý rok, odovzdanie cien a spoločenského uznania pre našich športovcov. V tomto smere si to musí každý jeden športovec  vážiť. Či už robí futbal, alebo frisbee. Ide o určité zadosťučinenie a tak to treba brať. Ja to tak beriem.

Keď vás oslovili organizátori s myšlienkou moderovať podujatie, čo vám napadlo v tom momente?

(smiech) Videli ma moderovať stolnotenisovú exhibíciu, kde ma zavolal kamarát Rado Blažek v rámci partie a priateľstva som to prijal. Som tu, pretože chcem pomôcť nezištne dobrej veci a kamarátom. Sám som aktívny športovec i funkcionár a viem koľko driny treba vydať, aby sa čosi podarilo. Myslím si, že už len nominácia na ocenenie je pocta pre každého športovca, alebo funkcionára.  Preto som prijal pozvanie veľmi rád.

26553072_10210664894805975_1917945689_n

Podľa vás, čo môže človek športovec a človek fanúšik očakávať od podujatia tohto druhu?

Človek športovec určite už spomínané zadosťučinenie a radosť v srdci, keď vás niekam pozvú ako športovca. Nehovoriac o tom, ak sa aj umiestni na stupni víťazov. No a pre fanúšikov, že uvidia všetkých kysuckých športovcov po kope, že uvidia dobrý program a spoločenskú oslavu športu. Ak sú fanúšikovia kysuckého športu, patrioti, ako sme my, tak tu nesmú chýbať.

V rámci príprav ste už videli jednotlivé kategórie a poznáte scenár. Na čo sa najviac tešíte?

Ja sa osobne veľmi teším na Zdena Štrbu, Rasťa Michalíka, či hráčov a nominovaných ako je napríklad Miloš Roman, mladík, ktorý nám robí dobré meno v hokeji.  Teším sa z toho, že nás tí ľudia reprezentujú a rastú aj na Kysuciach. Napríklad Rasťo Michalík. Všetci sa snažíme dostať na zápas Realu Madrid a pozerať Ronalda. No Rasťo je človek, ktorý dal v roku 1998 Realu Madrid gól. Zdeno Štrba, tiež môj veľmi dobrý kamarát, ktorý sa dostal na Majstrovstvá sveta 2010 do Afriky. Ja si pamätám rok 2009 a pozoroval som s obdivom, ako naši reprezentanti postúpili. Kto pozná „poľský príbeh“ vie, ako Zdeno zvládol rolu stopéra v legendárnom kvalifikačnom zápase. S neskutočným prehľadom dirigoval obranu a my sme aj vďaka nemu šli ďalej. Potom hral proti talianom, majstrom sveta, ktorých sme porazili. O jeho troch tituloch v Žiline ani nehovorím. Takýchto ľudí si treba vážiť a pripomínať ich úspechy. Vďaka nim vieme, čo je možné a kde sa naši mladí športovci môžu dostať. Ale, to je už iný príbeh.

Kysucký šport, Foto: archív J. V.

Už máte svoju vstupenku na Športovca roka 2017? Lístky sú v predaji aj v Dome kultúry Čadca.

s-fire

sportovec-roka-5