Jozef Ninis uviazol v Amerike

Trojnásobný olympionik a Slovenský reprezentant v sánkovaní Jozef Ninis nevycestoval z Montrealu podľa plánu. Až na letisku sa rodák z Čadce dozvedel, že bol jeho let do Londýna zrušený pre technické dôvody.

„Dve hodiny nám bukovali iný let a potom sme sa presunuli do neďalekého hotela. Musíme si počkať na nové lietadlo,“ rozrozprával sa majster Slovenskej republiky v sánkovaní tesne pred polnocou miestneho času, “už sa veľmi teším domov, k rodinke. Uvidia ma po piatich týždňoch, tak verím, že ten jeden deň ešte zvládneme. Budeme si vzácnejší.“ Uzatváral prvé slová pre Kysucký šport starostlivý manžel a otec rodiny. Samozrejme nás zaujímali aj pocity, aké má po dvoch Kvalifikačných pretekoch, ktoré absolvoval v zámorí: „Pocity sú zmiešané. Mohol som ísť aj lepšie, cítil som rezervy. Trať bola náročná. Uvedomujem si aj niektoré chybičky, ktoré má stáli lepšie umiestnenie.“  Napriek týmto slovám však vyjadril nádej, že hoci to v Amerike nebolo podľa predstáv, dva najlepšie výsledky z kvalifikácie potvrdia jeho miestenku na Zimné olympijské hry v Južnej Kórei. „Sane sú veľmi špecifické. Ide o stotiny sekundy. Konkurencia je tak silná, že povedzme v jednej desatine sekundy sme aj ôsmi pretekári. Pri dobrom výsledku je potreba aj kúsok športového šťastia.

Na čo sa slovenský pretekár najviac teší po prílete domov, vám nemusíme hovoriť. Idú Vianoce a Jožko Ninis myslí na svoju rodinu a chvíle, ktoré budú môcť stráviť spolu. Vianoce sú sviatky dobrej nálady a splnených želaní, nech sa splnia aj tie vaše. Šťastné a veselé priatelia.

Pre Kysucký šport Tomáš Urbaník, foto: archív J.N.

1506557_407880736009718_1350169096_nks