22405374_10212407522176643_7091321994265461684_n

Jediné, čo rieši, sú pocity..

Peter Tichý preťal pásku v čase 3:30:25 a stal sa majstrom Slovenska v behu na 50 kilometrov! Parádny výsledok sa podaril uplynulú sobotu na podujatí Deň supervytrvalca v Žiline. Ako to robí? Čomu vďačí za svoju dlhovekosť a kde ho budete môcť najbližšie vidieť, prezradil pre Kysucký šport čerstvý majster Slovenska!

Peter. Ôsmy krát majster Slovenskej republiky v behu na 50 km… Čo nám k tomu povieš?

(smiech) hm, takže… Keď sa mi už počas vrcholovej chodeckej kariéry nepodarilo dosiahnuť na jediný titul v chôdzi na 50 km, kompenzujem si to aspoň na bežeckej 50-ke..

Ako sa ti bežalo?

Veľmi dobre. Ďakujem za otázku. Od začiatku sa mi bežalo podľa predstáv. Vsadil som  na svoje pocity, nevšímal si  súperov. Do 23 kilometra som bol na čele s Ukrajincom Železovom, ten po mojom miernom zrýchlení začal zaostávať, takže som si druhú polovicu preteku bežal sám. Podarilo sa mi ju zabehnúť o dve minúty rýchlejšie ako prvú polovicu.

Aké boli pocity po dobehnutí?

Do cieľa som dobehol s takou pohodu a cítil sa výborne a uspokojivo, keďže mi vyšlo všetko tak ako som si predstavoval.

Čím ďalej, tým viac sa ľudia pozastavujú pri tvojom veku. Riešiš to?

Na to môžem odpovedať len tak, že ľuďom, ktorí sa pozastavujú nad mojim vekom, by sa mali pozastaviť  pri svojom (úsmev) Ja ten svoj (vek) vôbec neriešim. Jediné, čo riešim, sú moje pocity a tie pozitívne mi okrem iného spôsobuje práve beh, či šport ako taký..

Ako vyzerá tvoj tréningový týždeň?

Nie som si istý, či hovoríme o tréningu.. Svoje aktivity, ktoré by ako tréning mohli vyzerať, vnímam dnes trošku inak. Využívam čas, ktorý mám a záleží len na tom, či pracujem, alebo mám voľno. Cez pracovnú prestávku si idem zabehať, v lete som na bicykli na ceste do práce aj z nej, prípadne si zaplávam, keď mám čas. Počas voľného dňa väčšinou do obeda behám a podľa počasia poobede bicyklujem. Večer chodievam zabehať a v zime napríklad do fitnescentra.

Kde ťa budeme môcť vidieť najbližšie?

Tu na Kysuciach pobežím Krasňanskú 10-ku, ktorá bude 12. novembra a päť dní na to, 17. novembra, sa chcem zúčastniť behu na Husárik..

Pre Kysucký šport, Tomáš Urbaník. Foto: Archív P. T.