upra

HEL: Kysucká hecovačka pre PROTEF!

Uplynulú sobotu sa kysucké pohľady upierali na Hokejbalové ihirisko v Považskej Bystrici. Nejeden fanúšik či rodinný príslušník pricestoval na dobrý hokejbal, malo sa tam predstaviť až deväť Kysučanov! 

Kto čakal exhibíciu v podaní domáceho celku, nedočkal sa. Videl však aktivitu, nasadenie a gólové príležitosti na oboch stranách, v ktorých boli aj šikovné kysucké ručičky. Viac z hry mal aktuálne druhý celok tabuľky Slovenskej hokejbalovej extraligy PROTEF Považská Bystrica, ale prítomných divákov bavili aj útočné výpady hostí z Třinca, po ktorých sa nejeden krát zaskvel Buliš, alebo jeho obrana.

Skóre otváral Samuel Gabčo po prihrávke Tomáša Čičalu. Oboch hráčov veľmi dobre poznáme. Samuel nazbieral v drese HBK Čadca U19 množstvo extraligových gólov a aj striebornú medailu v uplynulej sezóne a hoci nie je Kysučan, tentokrát mu to práve s Tomášom výborne išlo. Obaja mali prsty aj v druhom góle, ktorý položili na „lopatu“ Rufatimu. Pod tretí „kus“ v sieti Gabriela čnel podpis Lukáša Pijáka. Najproduktívnejší Kysučan HEL však zápas nedohral, keďže rozhodcovia posúdili jeho zákrok na protihráča trestom päť plus dokonca zápasu (5 + OK). Práve presilová hra pomohla hosťom ku kontaktnému gólu na 3:1. Triafal Zoubek. Veľmi blízko k druhému mal Ivan Jaroš! Ako sám po zápase priznal, bol mierne zaskočený, že sa ocitol zoči-voči domácej jednotke. Loptičku neposlal do jeho siete, hoci sa kľudne mohol opýtať: Povedz mi, kde ju chceš…

Kysuckí hráči sa do listiny strelcov zapísali ešte raz. Konkrétne Tomáš Čičala využil opäť spoluprácu so Samuelom Gabčom a v slabej chvíľke hosťujúcej obrany, ktorá inkasovala za necelých päť minút až tri góly v samom závere (viď sumár zápasu), uzatvoril skóre na 6:1.

20171021_144231

Po poslednom hvizde hlavného rozhodcu si naši hráči urobili spoločné foto a manažér PROTEF-u Martin Kolek využil prítomnosť iného kysuckého hráča a v poslednej dobe mediálne známeho Ruda Kučáka, aby mu odovzdal podpísaný dres klubu s magickým číslom „99 kg“. Hokejová verejnosť toto číslo bez dovetku o hmotnosti pozná podľa najslávnejšieho hokejistu Wayna Gretzkého. Rudolf Kučák sa vďaka programu Extrémne premeny dopracoval na túto váhu, keď schudol pekných 81 kilogramov. Pomohol mu k tomu aj nejeden tréning extraligového mužstva z Považskej Bystrice, či prítomnosť hokejovej legendy Jozefa Stümpela čo ste mali možnosť vidieť v nedávnej premiére na televíznej obrazovke.20171021_144217

Sumár zápasu

HBK PROTEF Považská Bystrica – ENVIFORM Třinec 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)

Gól a asistencie: 5. Gabčo (Čičala T.), 15. Rufati (Gabčo, Čičala T.), 16. Piják (Bušovský), 40. Bujdák (Bednár, Krčmárik), 44. Demáček (Teska, Pružinský), 45. Čičala T. (Gabčo) – 27. Zoubek (Klimek).

Pre Kysucký šport Viktória Zlatá, foto: Martin Kolek.