22089253_10212699640437876_7911655495118551190_n

HEL: Bude to Junácka pasovačka tá Kysucká hecovačka!

Už túto sobotu, 21. 10. 2017 od 13.00 h, sa môže na hokejbalovom ihrisku v Považskej Bystrici udiať riadna junácka pasovačka. Na PROTEF príde ENVIFORM z Třinca. Od domácich sa očakáva plný bodový zásah, avšak hostia majú stále možnosť prekvapiť.

Zaujímavosťou je, že ide o konfrontáciu dvoch extraligových tímov s najväčším počtom kysuckých hráčov na súpiske. Dovedna sa ich na ihrisku môže predstaviť až deväť – počítajte s nami! Domáci majú eso v rukáve v podobe Slovenského reprezentanta a najproduktívnejšieho Kysučana v Slovenskej hokejbalovej extralige (HEL) Lukáša Pijáka. Štatistika sezóny sa už niekoľko krát prepisovala pri menách bratov Tomáša a Františka Čičalovcoch. Zadné rady doplnil počas sezóny šikovný obranca a Vicemajster SR do 19 rokov Tomáš Bajánek, ktorý keby nastúpil v obrane s momentálnym trénerom Tomášom Regecom, PROTEF tak môže na ihrisko posielať kompletnú kysuckú pätorku.

ENVIFORM Třinec od úvodu sezóny pomáha trojica Kysučanov v zložení Ivan Jaroš, Marek Čech a Igor Šmiček. Každý si už siahol na nejeden Kysucký triumf a región poznajú dokonale, no Extraligové skúsenosti v prípade Igora a Ivana sa spájajú s pôsobením HBK Čadca v HEL a Marek si v najlepšej lige sveta svoje miesto hľadá. Štvorlístok Kysučanov kompletizuje Tomáš Urbaník. Známe meno a Kysucká hokejbalová „akvizícia“ v zostave českého nováčika Slovenskej hokejbalovej extraligy môže do klubu vniesť skúsenosti z uplynulých sezón, keď pôsobil  v Imperial Martin aj na lavičke Vicemajstra SR U19 z HBK Čadca.

Viktória Zlatá, Kysucký šport, foto: Vladimír Čižnár