ochodnica

HASIČSKÁ SOBOTA V OCHODNICI – report

Aktivita dobrovoľných hasičov z Ochodnice neutíchla ani počas letného dovolenkového obdobia. V Ochodnici sa uskutočnila ďalšia hasičská súťaž o Pohár starostu obce Ochodnica, Memoriál Pavla Čečka a nočná súťaž  NHL-ka Žilinského kraja. Do nočnej hasičskej ligy NHL-ky Žilinského kraja sa dobrovoľní hasiči z Ochodnice prihlásili pred 3 rokmi. Celý deň sa niesol pod názvom Hasičská sobota. Cez deň súťažili chlapci, dievčatá,  muži aj ženy. Muži a ženy si porovnali svoje sily  v troch kategóriách : šport, klasika a zmiešané družstvo, ktoré sa skladalo zo štyroch mužov a troch žien z toho  jedna bola útočníčka.

V mužskej kategórii sa zúčastnilo     družstiev.  V kategórii šport sa na prvom mieste umiestnilo družstvo z Rudinky s časom  14,76s , na druhom mieste Dolný Vadičov s časom 15,03s a na treťom mieste Dolný Hričov 15,27s.  To isté poradie bolo i v kategórii klasika. Prvé miesto Rudinka s časom  15,90s , druhé miesto Dolný Vadičov s časom  16,18s a na treťom mieste družstvo Dolný Hričov s časom 16,39s . V kategórii zmiešaných družstiev si pohár za prvé miesto odniesli hasiči z Nesluše s časom 20,37s , na druhom mieste skončilo družstvo z Oškerdy 1  s časom  20,40s a za tretie miesto si pohár odnieslo družstvo z Oškerdy 2 s časom   20,77s.

V ženskej kategórii sa zúčastnilo 6 družstiev. V kategórii šport sa na prvom mieste umiestnilo družstvo z Hlbokého nad Váhom s časom   20,61s  , na druhom mieste Oškerda s časom  21,11s a na treťom mieste  Ochodnica s časom 22,19s. V kategórii klasika bolo poradie : prvé miesto Oškerda s časom  21,39s  , druhé miesto Ochodnica s časom 22,31s, a na treťom mieste družstvo zo Starej Bystrice s časom   24,29s.

Detská kategória bola rozdelená na chlapcov a dievčatá. V chlapčenskej kategórii sa zúčastnili 4 družstvá . Na prvom mieste skončili chlapci z Horného Vadičova , druhé a tretie miesto získali domáci chlapci z Ochodnice.              .

V dievčenskej kategórii sa zúčastnilo len jedno družstvo z Lodna.

Celý deň bolo krásne slnečné počasie, ktoré ešte spríjemňoval DJ Duro, komentátor Jožko Riho, chutné občerstvenie /Guľáš, HOT-DOG,hranolky/ a bufety s príjemnou obsluhou kde si mohli všetci zúčastnení uhasiť smäd. Deti sa mohli povoziť na retiazkovom kolotoči a dať si niečo sladké zo stánku z cukrovinkami. Taktiež si mohli pozrieť ukážku poslušnosti psíkov, ktorú predviedli cvičitelia zo školy cvičenia psov EL-DOG.

O 21.30 sa tradičným ohňostrojom začala nočná hasičská súťaž NHL-ka Žilinského kraja. Bežalo  sa v dvoch kategóriách a to muži  a ženy so športovými hadicami.  V mužskej kategórii  sa z 19 zúčastnených družstiev  najviac darilo družstvu z Podvysokej, ktoré sa s časom  14,97s  umiestnilo na prvom mieste. Pohár za druhé miesto si odniesli muži z Dolného Hričova  s časom   15,14s a na treťom mieste skončilo družstvo z  Hliníka nad Váhom  s časom 15,43s. V ženskej  kategórii  sa z 11  zúčastnených družstiev. Najviac sa darilo družstvu zo Setechova, ktoré sa s časom 18,73s umiestnilo na prvom mieste. Pohár za druhé miesto si odniesli ženy z Blažoviec s časom  18,79s  a na treťom mieste skončilo družstvo z Podvysokej s časom  18,85s.   Medzi jednotlivými odbehnutiami sa losovala tombola v ktorej bolo 47 hodnotných cien.

autor: Hasiči Ochodnica

videopozvánky PRVÉ HASIČSKÉ RÁDIO