dream-team

Dream team získal primátora!

Po dlhom čakaní a niekoľkých pokusoch sa dočkali. Dream team Svrčinovec vystúpil na najvyšší stupeň najstaršieho kysuckého hokejbalového turnaja! Poďme pekne po poriadku..

O pohár primátora Čadce, diel číslo 18. Od úvodného hvizdu českej trojice Zbořil, Pikula, Grác,  nebola na Hokejbalovom ihrisku v Čadci núdza o zaujímavé hokejbalové predstavenie. Nielenže sa hrali zápasy načas, ale bolo sa na čo pozerať!

Už v sobotu naznačoval svoje postupové ambície nováčik z Vadičova. Hokejbalový objav roka, ktorý zanechal dobrý dojem na Kocka cup-e, si v Čadci vyskúšal hokejbal proti tímom z rôznych kútov Kysúc a Slovenska. Uspel proti Považskej Bystrici(!) no v konečnom zúčtovaní chýbali dva góly, aby sa predstavil aj v nadstavbovej časti turnaja.

Taký Drucker Horelica veľmi chcel postup a aj vďaka výhre nad nováčikom a lepšiemu skóre si ho vydobyl. Škoda, že sa už štvrťfinálovej výhry nedočkal. Pre klub z Horelice by šlo o veľký úspech. Scorpions Považská Bystrica mal chuť na ďalší „metál“. Po bronzovej Bytči by Čadčiansky kov určite zachutil. V podaní tohto aktívneho celku malo byť štvrťfinále začiatkom turnaja, avšak nezanechal taký dojem ako pred rokom, kedy tak ako teraz vypadol s Podzávozom.

 V hierarchií skupiny A sa na druhej priečke objavili „mladíci“ z Young Boys. Ako nám chceli z názvu naznačiť, šlo o mladých ambicióznych hokejbalistov. Ich zloženie pripomínalo tím, ktorý uspel na turnaji vo Vrútkach. Chlapcom sa hra darila. Podporení výkonmi Milana Murčeka v bráne sa mohli venovať útočeniu. Gólovo sa najviac presadzoval Najužitočnejší hráč turnaja Samuel Gabčo. Čo chýbalo tímu v modrožltých dresoch? Trošku viac šťastia vo štvrťfinále. Podbrezová im vystavila STOP v samostatných nájazdoch! Na tvárach omnoho mladších hokejbalistov bolo cítiť sklamanie. Do poslednej chvíle verili v postup.

Skupinu A zdobil na vrchole Dream team. Áno, ten Dream team, ktorý vyhral štyri krát Kysuckú Hokejbalovú ligu v rade. Mierne doplnený o ďalšie známe tváre kysuckého hokejbalu, končil sobotu s plným počtom výhier. Na Kysuciach veru nemal byť tím, ktorý by sa mu vyrovnal. Najdek, Špilák, Hajduk, Piják, Rucek a ďalšie zvučné mená si skupinou prešli ako nôž maslom. Bez prehry zaútočili aj na štvrťfinálového súpera zo Skalitého. Výhra sa nerodila ľahko, no miestami sa zdalo, že blafáčik Dana Staškovana, či presné zakončenia Mateja Maceka, niekto vystrihol z mesačníka Prohockey.

Skupina  B to mala o niečo jednoduchšie. Hoci sa mal súboj o postup odohrať medzi piatimi súpermi, prišli len štyria, čo z nich robilo automaticky postupujúcich. Na margo úrovne skupiny však treba dodať, že až tri zo štyroch klubov tvorili semifinálový štvorlístok. Keby si hokejbalisti zo Skalitého priviezli hokejky-strelky, mohlo ísť o absolútnu nadvládu. Nestalo sa. Proti neskoršiemu víťazovi nenabili ostré a po štvrťfinále si mohli ísť užívať hodové slávnosti.

Nováčik z Podbrezovej to v skupine tiež nemal ľahké. Vyhral len jeden zápas a ani vo štvrťfinále mu veľa ľudí nedávalo šancu. Mladíci im pekne zavarili, no druhé dôležité víťazstvo uchmatli na svoju stranu. Svoje k tomu prispel pozorný brankár Ján Náter, Andy Nemček, či Richard Hajduk. Známe tváre banskobystrického hokejbalového diania veru správne načasovali formu.  Skupina nič moc, no nadstavba v pozitívnych číslach. Tie najkrajšie urobili v súboji o bronz, keď dokázali otočiť skóre a udržať jednogólový náskok do samého záveru stretnutia. Prvý vážny výlet na Kysuce mal v ich podaní bronzový lesk.

Richard Hajduk (vľavo) v súboji s Jurajom Satinom. Najlepší obranca turnaja vs. najproduktívnejší hráč!

Richard Hajduk (vľavo) v súboji s Jurajom Satinom. Najlepší obranca turnaja vs. najproduktívnejší hráč!

Hbc Čadca Podzávoz sa díval ďalej ako do semifinále. Veľmi túžil uspieť a minimálne postúpiť do súboja o zlato. Hokejbal sa však hrá na góly a že ich hráči okolo Ruda Kučáka vedia dávať, dokázali vo štvrťfinále proti Scorpions, veď svojmu súperovi pribalili na cestu šesť kúskov. Ako sa neskôr ukázalo, šlo o ich posledné gólové hody na turnaji. Semifinále s Dream teamom malo punc predčasného finále. Dva krát znela konštrukcia brány najlepšieho brankára turnaja Dana Kupku. Ten mal viac práce ako náprotivok s opačným garde, Patrik Pečala. Nerozhodné skóre  bez jediného gólu však posunulo duel do samostatných nájazdov, kde boli šťastnejší  hráči z DT-čka.. Na bronzové góly už nezvýšil pušný prach a tak sa jeden z najúspešnejších tímov histórie turnaja lúčil po druhý krát za sebou na štvrtej priečke.

Vo veľkom štýle a ako z knihy o hokejbale vstúpili do turnaja obhajcovia z Dubnice nad Váhom. Skupinou prešli bez zaváhania a vo štvrťfinále si hladko poradili s domácim Drucker. Tak ako Dream team aj oni postúpili do finále bez straty bodu! Niet div, veď DCA má tiež vo svojom strede nejednú Stars. Peťo Hanták, Marek Filo či Peťo Hluší vedia ponaháňať súpera. Body však robili iní „špielmachri“ Najproduktívnejší hráč turnaja Juraj Satina, či najlepšie prihrávajúci Milan Vozár boli skoro vo všetkom, čo rozvlnilo sieť súpera. Po finále si však museli priznať, že na rozbehnutý Dream team jednoducho nemali nárok. Už do prestávky svietil na tabuli stav 3:0(!) a hoci sa chlapi snažili, tento krát im ich snaha a hokejbalové umenie vyniesli strieborné medaile. Ako ste si mohli v rozhovore pred turnajom prečítať, Marek „Kawa“ Filo si tak z Čadce odnášal už siedmy krát v rade medailu. Za zmienku stojí fakt, že Daniel Jašurek zaknihoval šiestu účasť vo finále turnaja, čím si poistil brankársku turnajovú nesmrteľnosť.

Ceny odovzdával primátor mesta Milan Gura (úplne vľavo), Miro Miko, Milan Vozár, Juraj Satina, Daniel Kupka, Richard Hajduk a organizátor Tomáš Urbaník..

Ceny odovzdával primátor mesta Milan Gura (úplne vľavo), Miro Miko, Milan Vozár, Juraj Satina, Daniel Kupka, Richard Hajduk a organizátor Tomáš Urbaník..

Výsledky

Štvrťfinále

Hbk Drucker Horelica – DCA Stars Dubnica nad Váhom 0:5

Scorpions Považská Bystrica – Hbc Čadca Podzávoz 0:6

Young Boys – Hbk Victors Podbrezová 2:3 sn

Dream team – Hbc Skalité 4:1

Semifinále

DCA Stars Dubnica nad Váhom – Hbk Victors Podbrezová 5:2

Hbc Čadca Podzávoz – Dream team 0:1 sn

O 3. Miesto

Hbk Victors Podbrezová – Hbc Čadca Podzávoz 2:1

Finále

Dream team – DCA Stars 6:2

 

Individuálne ceny

Najlepší strelec: Miroslav Miko (Dream team)

Najlepšie prihrávajúci hráč: Milan Vozár (DCA Stars)

Najproduktívnejší hráč: Juraj Satina (DCA Stars)

Najlepší brankár: Daniel Kupka (Dream team)

Najlepší obranca: Richard Hajduk (Victors Podbrezová)

Najužitočnejší hrá: Samuel Gabčo (Young Boys)

Viktória Zlatá. Foto: Lenka Mikovčáková