2

Cyklovýlet na Vojtov vrch

Text a foto BikeManiaci

logoVitajte pri našom ďalšom cyklovýlete. Dnes sme si pre Vás pripravili kratší cyklovýjazd, ale za to bohatý na výhľady . Užijete aj zopár šťavnatých výšlapov, trávnatý hrebeń , a v neposlednom rade energický zjazd.

Začíname v centre Dunajova, pri miestnych potravinách. Od nich pokračujem doľava stále po hlavnej ceste až do miesta , kde sa ceste rozdvojuje. Tam odbočíme doľava a pokračujeme hore miernym kopcom cez miestnu časť Rieka. Po asi polhodine sa zástavba stratí a cesta sa vnára do lesa. Stále je ale kvalitná asfaltová. Po ceste pokračujeme miernym stúpaním až po miestnu poľovnícku chatu. Tu je vhodné sa občerstviť a nabrať trošku novú energiu. Pokračujeme prvou cesto doľava. Je spevnená horská cesta, ktorá sa vlní lesom a v  ďalších miestach ponúka krásne výhľady. Držíme sa jej , až kým sa nedostaneme na križovatku cesty, križujúcej zelenú turistickú značku. Tá bude v nasledujúcej časti našou spoločníčkou. Čaká nás strmšie stúpanie na Chotárny kopec. Po jeho absolvovaní na križovatke odbočíme doprava, a kopírujeme červenú značku. V niektorých miestach je cesta dosť rozbitá, treba dávať pozor a vyberať si stopu kadiaľ sa vydáme. Dostávame sa k ďalšiemu smerovníku , ktorým je Ćrchľa. Odbočujeme doprava a kopírujeme znova zelenú  značku. Zjazd je na niektorých miestach strmší, takže opatrne s brzdením. Prichádzame k osade s pár chalúpkami a odpočívadlom s prameňom vody a veľmi pekným výhľadom. Ideálne miesto na odpočinok. Na záver už len kúsok cesty po zelenej, odbočíme doprava pomedzi drevenice a po krásnej lúke sa vezieme rovno po Vojtovom vrchu. Variant kam sa vydať ďalej je hneď niekoľko. My sme zvolili zjazd do Krásna nad Kysucou. Konkrétne do Macury. Po asi 1 km jazdy po lúke sa vynára krásna lesná cesta, ktorá sa časom stáča doprava. Pred touto pasážou doporučujeme znížiť si sedlo, pretože nás čaká rýchly a technický zjazd. Na jeho konci je cesta extrémne rozbitá, dôsledkom bezohľadnej ťažby dreva. Túto krátku pasáž je lepšie prejsť povedľa bicykla. Po krátkom zosadnutí sa dostávame na širokú lesnú cestu, na ktorej odbočíme doľava a zjazdom cez lúky sa prichádzame na spevnenú cestu v osade u Macury. Odtiaľ už len doprava zbehneme dole do mesta a vynoríme sa pri železničných závorách, neďaleko železničnej stanice. Po hlavnej ceste to máme domov na skok.

Toto koliečko je dlhé zhruba 20 km, ponúka kvalitný relax a jazdu krásnou kysuckou prírodou. Doporučujeme pre stredne zdatných jazdcov. Dôležité je si pred jazdou skontrolovať stav svojho bicykla. Zdravie a bezpečnosť sú prvoradé.

Desiatky ďalších cyklovýletov a zaujímavostí nájdete aj na www.facebook.com/BikeManiaci, kde nás môžete kontaktovať v prípade otázok a nejasností. Každému radi odpovieme

1 2 3

Text a foto BikeManiaci