Bobovec

Cykloturistika – Rozhľadňa Bobovec

foto video a text: BikeManiaci

Zdravíme všetkých priaznivcom cyklistiky. V najbližších týždňoch sa budeme stretávať pri spoznávaní našich krásnych Kysúc zo sedla bicykla aj na stránkach týždenníka Kysucký večerník.
logoA kto vlastne sme? Sme manželský pár z Kysúc. Naše mená sú Braňo a Evka ale hovoríme si BikeManiaci.  Trávenie voľného času na bicykli sa stalo našou mániou čoho je odvodený aj názov. Nemáme vyhradený iba jeden štýl jazdy. Jazdíme všetko od hlavných ciest, vedľajších, lesných ciest , lúk až po ťažký terén. Cieľmi našich výletov sú vždy zaujímavé miesta, blízko aj ďaleko. Keď nás niečo zaujme, tak zoberieme mapu a ideme. A tie najzaujímavejšie miesta z nášho okolia Vám predstavíme a ukážeme Vám k nim cestu na dvoch kolesách.

 Dnes  sme si pre Vás pripravili stredne náročný výjazd, ktorý si môžete upraviť podľa možností a schopností.

Začíname v Dunajove, odkiaľ sa po hlavnej ceste presúvame k našej obľúbenej cyklotrase, ktorá vedie z Krásna Nad Kysucou a budeme sa presúvať cca 15 kilometrov až do Starej Bystrice. Po prejdení krížom cez hlavnú cestu pokračujeme rovno až ku kaplnke, kde odbočíme doprava a držíme sa žltej turistickej značky. Tá nás bude sprevádzať po celý čas mimo cyklotrasy. Po odbočení cesta stúpa , a trošku si zamakáte. Povrch je kvalitný asfalt. Približne po 800m odbočujeme doľava na lúku a stúpame. Držíme sa žltej značky a stále stúpame. Po lúčnych častiach sa cesta vnára do lesa a neskôr trošku prudšie stúpa. Kľúčové je dostať sa na hrebeň, odkiaľ už je to k rozhľadni kúsok. A navyše sa už aj kúsok zveziete a po nádhernej ceste hrebeňom.  Potom už len prekonáte menšie stúpanie k rozhľadni a ste na mieste.  Rozhľadňa je postavená na ideálnom mieste ,takže ponúka výhľad na celú Starú Bystricu a naozaj široké okolie. Je tu vybudovaných aj niekoľko miest na odpočinok, takže si doprajte oddych a vychutnajte si miestnu atmosféru. Spiatočnú cestu môžete absolvovať buď tou istou cestou ako ste prišli, alebo môžete pokračovať po žltej ďalej a dať si technický zjazd do Starej Bystrice. Túto možnosť ale zvoľte len ak máte niečo v teréne odjazdené a len ak máte bike v 100 percentnom stave. Čakajú Vás úzke chodníčky a strmé klesanie. Zjazd končí na cyklotrase, kde odbočíte doľava a po pár minútach sa vynoríte pri kaplnke , okolo ktorej ste šli hore. Spiatočná cesta vedie znova po cyklotrase

Rozhľadňa na Bobovci ponúka naozaj luxusný výhľad a cesta k nej je ozajstným zážitkom. Ak máte radi horskú cyklistiku, tak neváhajte, a keď bude najbližšie slnečno, vydajte sa na Bobovec.

Pokiaľ máte nejaké pripomienky, prípadne sa chcete niečo opýtať, neváhajte nás kontaktovať. A to na  www.facebook.com/BikeManiaci, prípadne na stránku nášho mediálneho partnera www.kysuckysport.sk . Videá  k článkom, zaujímavé cesty a recenzie nájdete na našom youtube kanále s rovnomenným názvom BikeManiaci. Tešíme sa na Vaše interakcie

Bobovec predstavenieText a foto: BikeManiaci