2306447_1200x

Čo hovoria osobnosti kysuckého športu o MM aréne?

Každý deň a doslova hodinu očakávame spolu s Kysučanmi oficiálne otvorenie unikátneho športového komplexu. Oslovili sme osobnosti Kysuckého športu či rodičov hokejových hráčov a požiadali sme o ich názor na MM arénu v Krásne nad Kysucou! Najprv odpovedali osobnosti blízke hokeju. V druhej časti článku si môžete prečítať postrehy a vyjadrenia športovcov z ostatných odvetví, olympionikov, slovenských reprezentantov a ľudí, čo v športe niečo znamenajú.

Naše otázky

1.Kysučania sa dočkajú nového krytého klziska s možnosťami širšieho športového vyžitia. Ako vidíte MM arénu a jej prínos pre Kysuce?

2. V čom vidíte jej pridanú hodnotu?

3. Poznáte hokej dokonale. Podľa vás, na čo by sa mali ľudia, ktorí sa chcú venovať hokeju zamerať?

Lukáš PIJÁK

18839232_1476063219099735_3404041946514876365_nMajster sveta v hokejbale (2017). HBK PROTEF Považská Bystrica

1.Keď som prvý krát prišiel do arény, bol som očarený. Je to aréna, kde si príde každý nadšenec športu na svoje. Takýto komplex na Kysuciach chýbal. Kysučania nemusia cestovať do Žiliny, alebo Třinca aby si zahrali hokej. Verím, že táto aréna s nálepkou TOP, priláka veľa ľudí a hlavne deti, ktoré trávia veľa času pri počítačoch.

2. Jednoznačne vo vybavení. Ľadová plocha, veľké fitness centrum, crossfit aréna, box, wellness. Všetko je na jednom mieste. Športové tímy tu môžu absolvovať prípravu na sezónu. Zacvičíte si a telo môžete zregenerovať v saune. A tiež poloha. Je to na skok či už z Kysuckého Nového Mesta, Čadce ale aj okolitých obcí a dedín.

3. Na korčuľovanie. Dnešný hokej je hlavne o korčuľovaní. Hokejista ktorý ovláda všetky prvky korčuľovania je o krok vpred pred všetkými.

Miloš ROMAN

Slovenský hokejový reprezentant U20. Vancouver Giants

1.Mnoho ľudí muselo chodievať z Kysúc do Žiliny, alebo do Čiech ak si chceli zahrať hokej. Myslím, že to je najväčší prínos pre ľudí ktorí si radi zahrajú, že nemusia dochádzať niekde ďaleko a budú to mať po blízku. Takže stále platí: Dajte deti na hokej! (úsmev)

2. Mnoho rodičov nedávalo svoje deti na hokej, lebo nemali vytvorené podmienky pre trénovanie. Verím, že sa to zmení aj na Kysuciach a začne čoraz viac detí chodiť na hokej. Myslím že tu halu využijú 25157976_1774357012636023_6653451465166416338_nvšetci ktorí obľubujú ľadový šport, takže v tomto vidím najväčší prínos pre Kysuce.

3. V dnešnej dobe je všetko o korčuľovaní, sile a dobrej zručnosti. Na to by sa mali zamerať tí ktorí sa chcú hokeju venovať.

Michal ROMAN(vpravo)

Slovenský hokejový reprezentant U20. MsHK Žilina

1. Je určite super, že takéto niečo vyrástlo na Kysuciach! Bodaj by takýchto štadiónov bolo čo najviac po celom Slovensku a v každom menšom meste. Určite ľudia z Kysúc, ktorí chcú ísť na ľad alebo naučiť deti korčuľovať tak nemusia cestovať do Třinca alebo Žiliny.

2. V prístupnosti. Ako som už povedal, bodaj by bolo takých štadiónov po Slovensku viac, aby mal každý možnosť rozvíjať svoj talent a pomôcť slovenskému hokeju čo najviac..

3. Venovať sa čo najdlhšie viacerým športom. Sám som popri hokeji robil krasokorčuľovanie, judo, hral som futbal a plával. Deti treba všestranne pripravovať a z každého športu potom využijú niečo v tom ktorý si nakoniec výberu tak ako ja v hokeji. Niekomu ide lepšie hokej niekomu zas iný šport a treba im dať príležitosť vybrať si to čo ich bude baviť a neustále ich podporovať. Pozitívna podpora rodičov je veľmi dôležitá.

 

Matej MACEK

Vicemajster SR v hokejbale U19 (2017). Najproduktívnejší hráč Nórskej U20. Manglerud Star Ishockey

1.Myslím si, že to je veľmi dobré pre nás Kysučanov. Konečne sa môžeme popýšiť niečím takým a som rad, že to vyrástlo práve na Kysuciach. Čo som videl na obrázkoch a počul od kamarátov, všetko je na vysokej úrovni, takže dúfam, že to bude fungovať dlhodobo.

2. Pridanú hodnotu vidím asi v tom čo som povedal na začiatku. Konečne aj my na Kysuciach sa môžeme pýšiť hokejovým komplexom. Verím, že sa toho chytia aj 22127474_2110730289213374_377027111_nkysuckí rodičia, prídu sa tam pozrieť a zoberú aj svoje deti. Hokej je super šport.

3. Určite by som tam prišiel s deťmi nech si vyskúšajú tento šport. Pár krát zatrénujú a uvidia či sa im to zapáči. Hlavne ich do toho netreba nútiť. Samozrejme sa Budem snažiť prísť aj osobne. Pozrieť sa, ako to tam celé vyzerá a funguje. Vyskúšať si ľad (úsmev)

Miloš MACEK

Otec hokejistu

1.Ja si myslím že áno. Verím, že niečo také bude raz aj v Čadci a Kysuckom Novom Meste.

2. Ľudia, ktorí investovali do tohto projektu vedia, že to má budúcnosť a držím im palce, aby to robili čo najlepšie. Aj keď viem, že ide o dlhodobejší projekt. Možno o 5 -6 rokov bude prvý mládežnícky tím. Možno skôr.  Neviem presne, aké majú plány, ale myslím si, že určite bude.

3.Ako rodič viem, že hokej je náročný na čas rodičov. Čo sa týka peňazí, záleží na každom rodičovi koľko je ochotný investovať. Nie je to však len o peniazoch. Situácia na Slovensku a hlavne na Kysuciach, nie je úplne ideálna. Verím, že sa to časom napraví.

Timotej MARGUŠ

Slovenský hokejový reprezentant U18. Bronz na európskom pohári klubov (2017). HC Oceláři Třinec

1.Myslím, že to bol super nápad postaviť niečo také na Kysuciach, pretože ľadovú plochu a ani nič podobné, ako športové centrum, tu nemáme. A dúfam, že bude táto hala, či už je to ľadová plocha, squash, alebo fitness centrum naplno využitá.

2. Keďže je to multifunkčná aréna, tak ju nemusia využívať iba hokejisti, ale aj iní ľudia pre veľké množstvo športových možností. Od spomínaného hokeja, cez squash, fitness až po wellness. Veľkou výhodou arény je jej poloha. Je blízko asi všetkým Kysučanom a teším sa 21245250_1464367563601193_1977858196_n-1na to, ako ju prídem vyskúšať aj ja.

3. Ak sa chce niekto venovať hokeju, musí ho to hlavne baviť a motivovať sa k neustálemu prekonávaniu seba samého, aby sa stával lepším a lepším. Potom treba samozrejme ovládať základy hokeja, hlavne korčuľovanie, bez ktorého to samozrejme nepôjde (smiech).

Ján MARGUŠ

Otec hokejistu

1.MM aréna je projekt budúcnosti. Myslím si, že ak chcú robiť hokej a robiť ho dobre, mali by premýšľať nad konceptom práce s kysuckou mládežou. Samozrejme. Dochádzať budú decká aj z iných regiónov, no hala stojí na Kysuciach a tak sa ponúka obrovská príležitosť pre našu mládež, pretože hokej je skvelá hra!

2. Stačí sa pozrieť z auta, keď idete okolo. Vidím pridanú hodnotu už len v tom, že naše deti sa budú pýtať, čo tam je. Ktovie, možno tu vyrastie nejeden profesionálny hokejista, alebo reprezentant Slovenska.

3. Zo strany rodiča ide o kompletnú obetu času a prostriedkov, vybudovať vo vlastnom dieťati návyk pravidelnosti a vytvárať podmienky pre jeho športový rast. Rodič by mal mať mať pocit, že urobil všetko čo mohol, aby sa jeho dieťa mohlo v budúcnosti zaoberať napríklad hokejom. Je to neustála podpora a budovanie, veď šport a športová príprava dáva základy aj pre život, no a dieťa to musí baviť.

2. časť

Naše otázky

1.Ako vnímate MM arénu a jej prínos pre Kysuce?

2. V čom vidíte jej pridanú hodnotu?

3. Život športovca poznáte dokonale. Vyhľadali by ste služby MM arény?

 

Jozef NINIS

Trojnásobný slovenský olympionik. Majster Slovenskej republiky v sánkovaní (2017)

420164_3298859238660_1368551580_n1.Podla mňa je aréna veľký prínos pre región. Nakoľko staré klzisko, bývalý hokejový štadión v Čadci, už dlho neplní svoju funkciu.

2.Dúfam, že tým vzrastie záujem o hokej, krasokorčuľovanie či verejné korčuľovanie a podobne.

3.Určite a veľmi rád. Je to komplexný športový stánok, ktorého služby v budúcnosti rád vyhľadám aj ja.

 

Juraj VNUK

Športový redaktor (pôsobil v Žilinskom večerníku, momentálne pracuje v denníku Plus Jeden Deň)

1. V prvom rade som počul, že investorom a iniciátorom celej myšlienky je človek, ktorý pochádza z mojej obce Kysucký Lieskovec, takže mám dvojnásobnú radosť. Aréna poskytne priestor pre profesionálnych i amatérskych športovcov, preto treba oceniť túto myšlienku a jednoducho povedať klobúk dole. Dať dnes hocaké financie do športu na Slovensku si vyžaduje veľkú mieru vášne a nadšenia. Najvýstižnejšie by bolo povedať v mene všetkých iba jediné: ďakujeme!24098987_10210399682375830_1864386478_n

2, Aréna je multifunkčná, kde nepôjde prioritne iba o hokej, ale športové vyžitie nájde takmer každý. Treba však povedať, že hokej patrí medzi profilové športy na Slovensku a táto aréna môže pomôcť k výchove nových talentov. Taktiež by som sa veľmi tešil, ak by tu našli uplatnenie aj iné športy, ako napríklad krasokorčuľovanie, čo je rovnako veľmi náročný, no krásny šport.

3, Som aktívny hráč stolného tenisu a vášnivý tenista, teda v rámci prípravy by som určite zvolil funkčný tréning v priestoroch arény. Z hľadiska mojej profesie sa teším, že niekedy zájdem aj „pracovne“. K hokeju mám mimoriadne blízko, som s ním v každodennom kontakte, preto sa teším aj na rôzne aktivity v Aréne.

Dávid KALUŽNÍK15741092_931747186956401_3116810706039484240_n

Slovenský reprezentant v hasičskom športe. Majster sveta a SR (2016)

1.MM aréna je zo športového hľadiska veľký prínos pre kysucký región. Pre súťažných športovcov, ale určite aj pre rekreačných športovcov.

2. Jej veľké plus je ľadová plocha, ktorá je myslím jediná na Kysuciach. To je predpoklad, že sa tam možno zrodia budúce slovenské hokejové legendy.

3. V blízkej budúcnosti sa tam chystám ísť zacvičiť a určite využiť wellnes. Pretože zimná príprava je náročná, tak si treba nájsť čas aj na oddych (úsmev)

 

12806097_1164293346922348_1257169532387166210_n

Jakub BANETKA

Frisbee. North side Turzovka ultimate

1.Každé novovzniknuté športovisko na Kysuciach je posun vpred. Celý náš región bude o to viac atraktívnejší.

2.Pridaná hodnota najmä v tom, že otvára ďalšie možnosti pre Kysučanov, ktoré sú u nás do otvorenia arény obmedzené.

3.Keď som bol menší, chcel som sa venovať hokeju, žiaľ nebolo to možné. Som rád, že u dnešných detí je táto možnosť o niečo reálnejšia. Aktuálne by som služby MM arény využil len výnimočne, ale využil. (úsmev)

Peter TICHÝ

Dvojnásobný slovenský olympionik. Majster SR v behu na 50 km (2017)

eanupi4fqe6sqzae8wcfcq-peter-tichy1.Určite len pozitívne, tak ako každý záujem budovať na Kysuciach moderné športové komplexy, aj MM aréna je dôkazom, že keď sa chce, tak sa dá..

2.Vo viere, že bude naozaj efektívne naplno využitá a priláka k športu čo najviac mladých ľudí.
3. No, keďže ja som „odchovaný“ skôr individuálnym športom v prírode, nenapadá mi akoby som ju dnes aktívne využil ja. Teším sa však, keď sa prídem do nej pozrieť na mladé talenty či nejaké hokejové zápasy.

 

Zdenko ŠTRBA

Slovenský futbalový reprezentant. Majster SR vo futbale (2003, 2004, 2007). ESV Schwarzenau

at2fbgesrrktokfx_vpozg-zdeno-strba-slovensko-ilustracne1. MM arénu na Kysuciach vnímam ako veľkú vec! Som rád, že na Kysuce prišiel takýto projekt a že to prinesie ľudom širšie možnosti, kde si môžu zašportovať.

2. Je výhodou, že ide o jedno veľké centrum a každý si tam môže nájsť čo potrebuje. Od posilňovne, cez wellnes, alebo si len tak ísť korčuľovať a zabaviť sa.

3. Čo sa mňa týka, tak určite využijem služby MM arény. Roky pribúdajú a treba sa predsa udržiavať v slušnej kondícií (smiech)..

 

Andrea ŠIDLOVÁ

Slovenská reprezentantka vo florbale. ŠK 98 Pruské

24581249_1699633510087210_2134359318_n1.Verím, že aj vďaka tejto aréne bude na Kysuciach čoraz viac športovcov. Je multifunkčná a poskytuje rôzne možnosti športovania.Výborné je, že má v ponuke služieb aj možnosť regenerácie, ktorá je v živote každého športovca veľmi dôležitá.

2.Tento komplex má výbornú polohu a moderný vzhľad, čo vnímam ako nepochybne veľké plus a prínos pre ľudí z Kysúc. Zaujme už na pohľad čo môže byť jej skrytou reklamou.

3.Keď budem môcť, rada sa v MM aréne zastavím a využijem jej služby.

 

 

Peter PAPÍK

peter-papikČesko-slovenský reprezentant vo vzpieraní. Bronzový na ME juniorov. Škola vzpierania KN

1.MM aréna je top miesto v našom regióne, kde si príde na svoje mnoho ľudí, športovcov, mládeže aj nové talenty. Je to špičkové zariadenie!

2. Ide o jedno z najmodernejších športových centier na Slovensku. Nájde si tu uplatnenie mnoho ľudí. Niečo podobné tu malo byť už dávno. Verím, že sa to bude len rozrastať aj v iných mestách v našom regióne.

3. Služby MM arény budem určite využívať. Nielen ja, ale aj moji zverenci a mládež v Škole vzpierania KNM, pretože v MM aréne sa dá vynikajúco zacvičiť. Určite sa teším a budem odporúčať kamarátom aj širšej verejnosti.

Vladislav BRISUDA

Futbalový tréner a funkcionár

2866186_1200x1. MM arénu vnímam veľmi pozitívne. Všetci športovci okresu v nej nájdu využitie a nie len športovci.

2. Pridanou hodnotou MM arény je hneď niekoľko výhod, ktoré ponúka svojím návštevníkom. Všestranný areál s dlho očakávanou ľadovou plochou. Navyše ako veľké plus je jeho výborná poloha.

3. Ako Som už spomínal vyššie, ide o všestranné využitie pod jednou strechou, čo uvíta každý človek a tento areál určite využijem aj ja. Privítal by som v blízkosti aj futbalové ihrisko (úsmev)

 

 

22710113_10209592496709991_2124695087_n

František ŠUŠKA

Vicemajster sveta v silovom trojboji

1.Verím tomu, že bude mať pozitívny prínos pre Kysuce. Takúto halu, komplex, na Kysuciach ešte nemáme a určite to priláka ľudí či turistov z iných okresov.

2. Myslím si, že pokiaľ pôjde všetko ako má, môže mať MM aréna pre náš región zaujímavý ekonomický význam.

3. Samozrejme. Keď budem na Kysuciach, rád využijem ponuku tohto výnimočného športového komplexu. Teším sa na vybavenie fitnescentra a pre silové športy.

Pre Kysucký šport zostavil Tomáš Urbaník. Fotografie: Archív

 

EXKLUZÍVNE vyjadrenie od Vladislava Šurinu, majiteľa Futbalovej arény v Korni, prinesieme už čoskoro v extra článku.

POZOR! Odovzdávanie cien Športovec roka 2017 sa blíži.. Svoje tipy nám môžete posielať už len do konca roka! Miesto si môžete rezervovať na kysuckysport@gmail.sk, alebo 0949 499 631.

a2