eanupi4fqe6sqzae8wcfcq-peter-tichy

Chce byť do hodiny za Matejom Tóthom

V sobotu je Dudínska päťdesiatka! Vyhláseného preteku sa zúčastní niekoľko popredných pretekárov. Olympijskeho víťaza a držiteľa slovenského rekordu na tejto trati (slovenský rekord 3:34:38 h) Mateja Tótha vyzvú mená ako Damian Blocki z Poľska, Brendan Boyce z Írska, Jarkko Kinnunen, či portugalský veterán, už 42-ročný Joao Vieira, dvojnásobný medailista z ME na 20 km, ktorý má byť na štarte najväčšou konkurenciou slovenskému olympionikovi. Matej Tóth sa nechal počuť, že by Dudinskú 50ku rád vyhral a vyrovnal jediného trojnásobného víťaza Poliaka Rafala Augustyna (víťaz 2010, 2014, 2016).  Svoju účasť potvrdil aj Kysucký vytrvalec, aktuálny líder Žilinskej bežeckej ligy, veterán vo výbornej forme – Peter Tichý (49).  Ako dopadne jeho jubilejný 20 (!) štart? Opýtali sme sa tri otázky.

Peter, kde sa vidíte na Dudínskej päťdesiatke?

Už teraz sa vidím na štarte! Okrem stretnutí s množstvom známych sa snáď uvidíme aj v cieli (smiech)

Aký máte cieľ?

Cieľom, či skôr predsavzatím je hlavne do toho cieľa dôjsť. Verím, že v lepšom čase ako vlani. Mám aj motiváciu navyše (úsmev). Rád by som mal lepší čas ako minulý rok a bol nanajvýš hodinu za kamarátom Matejom Tóthom.

Na čo, prípadne na koho sa tešíš najviac?

Celkovo na preteky. Teším sa na všetko okolo nich. Atmosféru, ľudí, priateľov. Verím, že si preteky užijem podľa predstáv, ak sa mi podarí prísť do cieľa, bude to v Dudinciach po dvadsiaty krát! (pozn. red.: Prvý štart absolvoval vytrvalec v roku 1984)

 

KYSUCKÝ ŠPORT

foto: Archív P. T.