sdr

Budem rád, keď to športovisko bude žiť!

Od slávnostného otvorenia MM Arény v Krásne nad Kysucou uplynulo niekoľko dní a my sa vám snažíme ponúkať čo najlepšie a najautentickejšie materiály z tejto výnimočnej udalosti.

Našej kamere neunikol ani samotný iniciátor myšlienky postaviť športový komplex na Kysuciach, tak sme ho v slávnostnej nálade vyzvali na krátky rozhovor. Nech sa páči, pán Miroslav Martykán.

 

Ďakujeme veľmi pekne p. Martykán, že ste prijali pozvanie pred kameru Kysuckého športu. Sme veľmi poctení tým, že sme mohli byť súčasťou oficiálneho otvorenia MM Arény. Povedzte nám, ako sa cítite?

Je to jedna z mála otázok, ktoré dostávam. Všetci mi dávajú otázku: prečo som to postavil. (úsmev) Ja sa dnes cítim veľmi dobre. Som nadšený a keď vidím tieto maličké detičky ako korčuľujú, tak som nesmierne rád. Cítim sa tak vďaka tomu, že môj cieľ, či skôr sen sa stal skutočný a splnil moje očakávania.

Môžete hovoriť o pocite zadosťučinenia, uvoľnenosti?

Úplne. Úplný pocit zadosťučinenia. Ja sa cítim dnes úplne super!

So spustením prevádzky sa pre vás začínajú nové povinnosti. Ak si spomínate, tak ste v našom predošlom rozhovore (možno tu vyrastie nejeden hokejista) hovorili, že máte svoje miesto na rolbe…

Áno, je to aktuálne na dôchodok. (úsmev)

Dnes tu bolo veľa zaujímavých hostí, ktorí si vychutnávali atmosféru. Aj ste sa dohodli na možnej spolupráci do budúcna?

Myslím, že áno. Prebieha komunikácia (spolupráca) v rámci ZMOSu, teda združeniu miest a obcí. Dnes tu boli aj primátor mesta Čadce, mesta Krásna nad Kysucou. Verím, že istá spolupráca bude fungovať.

Už tu odznelo veľa dobrého. Spomínala sa výhodná poloha, regionálny význam stavby, či iné. Predsalen, povedzte nám, možno svoju víziu.

V podstate nemám žiadnu veľkú víziu. Budem rád, keď to športovisko bude žiť. Nebudem ho dotovať a bude na seba zarábať. To je celá moja vízia. Aby tu kysucký šport prekvital a aby som nebol nútený to mesačne dotovať. To je celá moja vízia.

My sme si pre vás pripravili malý odkaz od pána Šurinu (Viac TU:Osobne sa veľmi teším na návštevu MM Arény), ktorý prevádzkuje futbalovú arénu v Korni a má pre vás niekoľko „vychytávok“ z praxe. Veríme, že sa vám budú hodiť, prípadne ďalším ľuďom, ktorí o tom rozhodujú a bude to (Aréna) fungovať možno lepšie.

Veľmi rád sa s pánom Šurinom stretnem a odovzdáme si nejaké skúsenosti. Toto je trošku o inom, ako má pán Šurina. Toto je o chladení, elektrike a o prenájme. Tie náklady sú tu neopísateľne väčšie ale  verím, že v spolupráci s mestami, obcami a vyššími zastupiteľskými orgánmi či aj zo žilinského samosprávneho kraja, že podporia MM Arénu, tak  sa niečo podarí. Počul som len dobré myšlienky od Jožka Stümpela a ďalších vynikajúcich hokejistov, tak verím, že tento projekt bude mať budúcnosť.

My asi tušíme, čo bude zajtra na svätej omši. (rozhovor sa nahrával v sobotu)

Ja som už ďakoval pánu Bohu minulý týždeň v piatok, keď sme to vysväcovali. Ak si všimnete, pri dverách je krížik. Ja ďakujem Bohu stále. Každý piatok, každú nedeľu za ten dar, ktorým ma obdaril a ktorý môžem zdieľať s ľuďmi na Kysuciach.

Bolo nám cťou a veľmi pekne ďakujeme aj za našich ľudí, nech sa vám darí, pán Martykán!

Ďakujem!

Pokiaľ si chcete pozrieť video s originálnym rozhovorom, stačí, keď kliknete na túto vetu 🙂

Kysucký šport