biliard_by_boszika

Biliardová liga už čoskoro na Kysuciach!

Nový rok. Nový začiatok. Nová ligová súťaž na zelenom stole. Nie, nemáme na mysli ten zelený stôl, za ktorým sa rozhoduje o disciplinárnych prehreškoch. Máme na mysli zelený stôl so šiestimi otvormi, do ktorých schovávajú zruční hráči farebné gule.

Biliard patrí k známym  a rozšíreným hrám po celom svete. Podľa Wikipédie je Bilard športová hra, pri ktorej sa špeciálnou palicou (tzv. biliardová palica alebo tágo) odrážajú špeciálne gule (tzv. biliardové gule) na špeciálnom stole potiahnutom zeleným plátnom (tzv. biliardový stôl alebo biliard). Hra nevyžaduje rozsiahly pohyb, ale veľkú zručnosť, ohybnosť a presnosť; pestuje sebakontrolu, obrazotvornosť a húževnatosť.

Hrajú ho profesionáli, ale aj rekreační hráči. Na zaujímavý nápad prišla skupina mladých ľudí, ktorí chcú svoju vášeň povýšiť na majstrovstvo. Aj preto sa rozhodli začať organizovať a zlepšovať svoje biliardové umenie v lige, či Biliardovej škole. Niečo o tom vie zakladateľ a hlavný iniciátor myšlienky, Juraj Vrba: „Zdravím všetkých ľudí, ktorí majú radi šport a konkrétne biliard. Čoskoro chystáme spustenie 1. biliardovej ligy v Čadci. Podľa záujmu určíme, či bude aj druhá a prípadne juniorská súťaž. Našou špecialitou má byť Biliardová škola, zameraná hlavne pre mladšie ročníky, ale vítaní budú aj starší hráči samozrejme. Hrať sa bude podľa pravidiel Slovenského biliardového zväzu na certifikovaných biliardových stoloch a bližšie informácie ohľadom ligového systému sa záujemcovia dozvedia včas,“ uzatvoril Vrba.

Podľa ďalších informácií má súťaž prebiehať v dvoch častiach. Jarná štartuje už 1. marca 2018! Celú súťaž zastrešuje Biliard klub ALFA Čadca. Pre viac informácií sa môžete obrátiť na biliardklubalfa@gmail.com, alebo mobil 0944 664 284.

Šťastný nový rok 2018 priatelia. Želáme vám veľa osobných a športových úspechov!

Kysucký šport

titulka