18157752_1325392290831012_1217912658777521035_n

Chromiakova zlatá bodka!

autor titulnej fotky: Stanislav Kovalčík

Slovenská hokejbalová extraliga U19 má nového majstra. Po výsledku 2:1 na zápasy sa z titulu tešil už trojnásobný víťaz zo Spišskej Belej. Ako všetci vieme, tak vo finále sa stretol s HBK Čadca. Čadčania veľmi chceli a ich domáci zápas bol ozdobou a vyvrcholením extraligového predstavenia kysuckého klubu. Za turbulentnú sezónu je aj striebro istou odmenou.

Zaujímalo nás však, čo znamená zlato pre kysuckého hráča zo Skalitého, ktorý zakončil juniorský hokejbalový život majstrovským titulom v drese Spišskej Belej? Opýtali sme sa Branislava Chromiaka, najproduktívnejšieho hráča finále play-off SR extraligy u19, ako vníma titul a čo plánuje do budúcnosti.

 

Sezóna je za nami. Získal si majstrovský titul. Čo ti prebehlo hlavou tesne po rozhodujúcom zápase?

 V prvom rade obrovská radosť. Prebehli mi hlavou tie nekonečné cestovania do Martina na tréningy, kde som sa pripravoval s chalanmi z Diakovej. Konečne som zistil, že to bolo na niečo dobré. Hneď som sa chcel pochváliť a poďakovať rodine, kamarátom a známym, ktorí nám držali palce na diaľku.  A v neposlednom rade ten pocit, že za odmenu nemusíme u pána Reľovského, kde som túto sezónu býval, štiepať drevo (smiech).

12

Braňo Chromiak v súboji o loptičku s Tomášom Bajánkom

Bol si najproduktívnejší hráč finále. Na konte ti svieti 8 bodov(!) Čo ťa motivovalo?

Tak určite moja osobná rivalita voči tímu Čadce. Ale pripísal by som zásluhu celému tímu, moja snaha bola len pomôcť a pravdupovediac som to veľmi ani neevidoval. Uvedomil som si to až po finále a som veľmi rád.

Pôsobil si v Martine, Diakovej aj Spišskej Belej.. Vieš nám podať malé porovnanie?

Sezóna v Martine bola pre mňa len takou ochutnávkou extraligového kolotoča. V drese Diakovej som mal skvelé zázemie a spoznal som veľa skvelých ľudí najmä kamarátov. Taktiež som v drese Diakovej okúsil aj seniorskú extraligu, čo bola pre mňa obrovská skúsenosť. V drese Spišskej Belej som mal skvelé zázemie, cítil som sa tam ako doma. Spoznal som opäť mnoho skvelých ľudí, či už okolo hokejbalu, ale aj pomimo. Určite svoje rozhodnutie neľutujem a pravdu povediac sa mi z Belej ani nechce ísť preč.. (smiech)

brano2

Braňo po zisku titulu s Alexandrou Pavličkovou.

Kam budú pokračovať tvoje ďalšie hokejbalové kroky?

Na túto otázku si netrúfnem ešte odpovedať. Sám neviem kam ma vietor zaveje. Určite by som chcel pokračovať, zapracovať na sebe najmä individuálne a o rok sa prebojovať aspoň na reprezentačný zraz. Táto vydarená sezóna ma len nakopla tak prečo sa o to aspoň nepokúsiť.

Čo ti najviac utkvelo v pamäti z tohtoročného play-off?
Tak najviac určite rozhodujúci zápas semifinálovej série s Považskou Bystricou, kde sa konečne usmialo šťastie aj na nás a podarilo sa nám v posledných minútach „predčasného finále“ vyrovnať a nakoniec zvíťaziť v samostatných nájazdoch. Po zápase vládla skvelá nálada a s niektorými súpermi sme sa aj pri nejakej tej postupovej odmene aj skamarátili.

Ďakujeme za rozhovor

Viktória Zlatá. Foto: Archív KHÚ a B.CH.