cadca2

Záver sezóny je za dverami

Tipos III. liga stred : Čadcu čakajú 2 zápasy pravdy

TJ Tatran Krásno nad Kysucou : MŠK Rimavská Sobota (09. 06. 17:30)

Krásno zvládlo jarnú časť podľa predstáv a čaká ho záver sezóny. Tatran zvládol kysucké treťoligové derby a drží sa na pohodlnom 12. mieste. V predposlednom kole čaká Krásno zápas s Rimavskou Sobotou, ktorá obsadzuje 2. priečku. Pred domácich to bude posledný zápas sezóny pred vlastnými divákmi a teda budú sa chcieť rozlúčiť s domácim prostredím v súčasnej sezóne čo najlepšie. Klub z juhu bojoval o postup, ale rezerva Ružomberka bola nad ich sily. Nemal by to byť žiadny vypätý zápas, obom tímom nejde o nič dôležité a budú chcieť dohrať sezónu s čo najlepšími výsledkami.

TJ Tatran Oravské Veselé : FK Čadca (09.06. 17:30)

Čadca je jednou nohou už vo IV. lige. Domácou prehrou v derby a výhrou L. Štiavnice sa klub z najväčšieho mesta Kysúc zosunul na poslednú priečku 3 body za ich priameho súpera o zotrvanie.  V posledných 2 kolách čaká tím Čadce najťažšia časť futbalového roka, keď však postup majú len z polovice vo vlastných rukách. Na záver súťaže sa vzdal funkcie prezidenta klubu Daniel Roman, takže pre Čadcu vznikli nové povinnosti – nájsť náhradu za Romana. V nedeľu ich čaká súper z Oravy zo stredu tabuľky. Tatran odohrá dohrávku 22. kola v stredu a čaká ich fyzicky náročný dvojzápas. V domácom prostredí neprehrali od 18. kola. Čadca bude potrebovať veľa síl a psychickú pohodu na záver sezóny a udržanie 3. najvyššej súťaže.

IV. liga sever : Kto bude lepší z dvojice Staškov – Makov?

ŠK Javorník Makov : FK Slovan Žabokreky (09. 06. 17:30)

Javorník chytil ku koncu sezóny chýbajúcu jarnú formu a začali vyhrávať. Posledné dve kolá odohrajú ako domáci tím, prvý zápas s klub z Turca, druhý o týždeň neskôr s niekdajším druholigistom Tepličkou nad Váhom. Podobne, ako  všetky tímy, bude chcieť aj Javorník uzavrieť ligu na domácej pôde úspešne. V nedeľnom zápase budú favoritom, keďže po zimnej prestávke nedokázali výraznejšie bodovať. Nachádzajú sa na chvoste tabuľky, kde medzi poslednou štvorkou je rozdiel 2 bodov. Naviac, na ihrisku súpera sa im nedarí vôbec. Do zápasu ide s výhodou formy a postavenia domáci Makov.

OŠK Baník Stráňavy : FK Slávia Staškov (09.06. 17:30)

Staškov, naopak ako Makov, zažíva časť sezóny, ktorú nechce zažiť žiaden klub. Dlhodobo nedokázali naplno bodovať, v množstve zápasov im ušiel plný zisk až v závere. Začalo to v derby s Makovom a odvtedy to pokračuje 4 zápasy. Posledné kolo mala Slávia voľno a pripravovali sa na ich ďalšieho súpera, ktorým sú Stráňavy. Druhý celok tabuľky bude aj vďaka lepšiemu postaveniu a domácemu prostrediu favoritom. Na vlastnom ihrisku sú dominantným tímom v posledných zápasoch, takže Staškov bude musieť zabrať, ak bude chcieť pretrhnúť negatívnu sériu.

V. liga sk. A : Boje o zotrvanie vyvrcholia poslednými 2 zápasmi

MŠK Kysucké Nové Mesto  : ŠK Čierne (08.06. 17:30)

V sobotu čaká V. ligu jediný zápas, a to súboj prvého s druhým. Kysucké N. Mesto, ako prvý tím a istý majster, celú jar drží neporaziteľnosť a prvú pozíciu, čím si vybojovali aj 15 bodový náskok pred súperom z Čierneho, ktorý sa posunul na 2. miesto. Pre domácich ide o posledné stretnutie na vlastnej pôde a budú sa chcieť rozlúčiť úspešným výsledkom. Čierne však je dobrým adeptom na to, aby Kysučanom nadelili prvú prehru. Pôjde aj o priamy súboj dvoj najlepších strelcov svojich tímov, Miloša Kubalu a Petra Pučeka, ktorí sú len o gól vzdialení. Aj keď o nič nejde, nikto zápas nebude chcieť vypustiť.

OFK Kotešová : TJ Slovan Skalité (09.06. 17:30)

Skalité minulý týždeň na domácom prostredí v derby utrpelo prehru 0:1. Slovan si pripísal druhú prehru za sebou, avšak predtým dokázali trikrát naplno bodovať. Na podobnú sériu v poslednom dvojkole bude chcieť nadviazať. Prvý z dvoch zápasov čaká Skalité v Kotešovej. Súperi od seba sú vzdialení na 4 body a delí ich od seba jedna priečka, na ktorej je Turzovka. Pre Skalité to bude náročný zápas, ale každý zápas sa začína 0:0, takže šancu má každý.

TJ Fatran Varín : TJ Tatran Oščadnica (09.06. 17:30)

Záver sezóny bude čakať Oščadnicu obdobný boj, ako Čadcu v tretej lige. Sú na poslednom mieste a je na nich, ako zvládnu záchranárske boje, avšak musia sa spoliehať aj na neúspechy Zborova. V predposlednom kole cestujú na pôdu Varína. Ten začal na jar prekvapivo a zaskočil súperov svojimi výkonmi. V závere však Fatran poľavil a už toľko neboduje. Doma však dokázali vyhrávať nad lepšie postavenými súpermi. Tatran to nebude mať ľahké, ale ak nadviaže na zápas s Turzovkou, o body sa obávať nemusí.

FK Tatran Turzovka : TJ Snaha Zborov nad Bystricou (09. 06. 17:30)

Jeden z dvoch čisto kysuckých duelov, tento sa však odohrá v nedeľu. Zborov je jedným z dvojice, ktorý stále hrá o záchranu, avšak drží sa na lepšej pozícii ako posledná Oščadnica. Dva posledné zápasy budú zápasy pravdy, či zvládnu ostať v V. lige. V ceste im bude stáť Turzovka, ktorá sa pohybuje v strede tabuľky. S Oščadnicou si vymenili súperov, Turzovka odohrala minulý týždeň v Oščadnici. Zborov aj Oščadnica zvíťazili, čím teda nevyriešili zostupovú dilemu. Odpoveď nájdeme až v závere sezóny.

TJ Spartak Vysoká nad Kysucou : MFK Bytča (09.06. 17:30)

Líder V. ligy po jesennej časti v nedeľu privíta súpera, proti ktorému budú mierny favorit. Momentálne, po neúspešnej jari, obsadzujú 4. priečku, ale majú o zápas menej ako dva kluby pred Spartakom. Sezónu budú chcieť uzavrieť bodovými zápismi, naviac, pôjde o posledný domáci zápas Spartaka v sezóne 2018/2019. Hostia z Bytče hrajú nevyrovnane, avšak na súperovom ihrisku nebodujú takmer vôbec. Bolo by prekvapením, ak by posledný zápas na vlastnom ihrisku Spartak nezískal body.

VI. liga QUICK SPORT

O postup

ŠK Nesluša : TJ Kysučan Korňa (08. 06. 17:00)

Nesluša živila postupovú nádej, ale na to potrebovali viac bodov. Posledné dva zápasy získali len jeden a na vedúcu Starú Bystricu strácajú 6 bodov. Jediný sobotňajší zápas VI. ligy Nesluša odohrá na domácej pôde proti Korni. Tá už od 2. kola nebodovala naplno. Favoritom zápasu bude Nesluša, to však neznamená, že môže prísť prekvapenie.

TJ Spartak Radôstka : FK Vadičov (09. 06. 17:00)

Jeden z dvoch najväčších adeptov na titul stále drží šance. Jediný bod ich delí od lídra nadstavby a dve kolá pred koncom sa bude rozhodovať, kto si zaslúži postup viac. Na domácej pôde privítajú Vadičov, ktorý aj napriek tomu, že nepostúpi, môže nadstavbu hodnotiť pozitívne a to vďaka výsledkom. Spartak však musí ísť naplno a nič ako bodový zisk nebude pre nich možné.

TJ Pokrok Stará Bystrica : TJ Slovan Rudinská (09. 06. 17:00)

Víťaz základnej časti a jediný doterajší líder nadstavby o postup si stále drží postupovú priečku. Výsledky hovoria jasne, že Pokrok je najlepší tím súťaže a dve stretnutia do konca nebudú chcieť Radôstke pustiť miesto. Na domácom ihrisku môžu vykročiť jednou nohou do V. ligy, keď privítajú Rudinskú. Tej nadstavba absolútne nevyšla, vyhrali len dvakrát, a to v prvom a šiestom kole. Favoritom bude Pokrok, domácu pôdu nebudú chcieť po sezóne opustiť bez výhry v poslednom stretnutí a bez titulu.

TJ Kysučan Ochodnica : TJ Slovan Podvysoká (09. 06. 17:00)

Súboj dvoch mužstiev na chvoste tabuľky bude duel tímov, ktoré sezónu už len dohrávajú. Hrá sa viac-menej len o umiestnenie. Ochodnica obsadzuje tú poslednú, kde však nebude chcieť ostať. Podvysoká naposledy utrpela vysokú prehru a nebudú chcieť nič také zopakovať. Vyzerá to na vyrovnaný zápas, kde môže rozhodnúť jeden gól.

O umiestnenie

TJ Slovan Nová Bystrica : ŠK Radoľa (09. 06. 17:00)

Nová Bystrica, obdobne ako Stará Bystrica, drží prvú pozíciu v nadstavbe o umiestnenie. Avšak, v nedeľu ju čaká jediný súper, ktorý našiel ako na Slovan. Radoľa v nadstavbe predvádza dobré výsledky. Získali zo 6 zápasov 10 bodov. Kvalitou to bude dobrý zápas, kde môžu vyhrať obaja.

TJ Olešná : FK Čadca „B“ (09. 06. 17:00)

Súboj dvoch tabuľkových susedov čaká divákov na Olešnej, kde sa predstaví rezerva Čadce. Hostia prehrali len druhý zápas v poslednom kole, na vlastnej pôde nestačili na Rakovú. Domáca Olešná je na tom podobne. Ich dve prehry prišli v druhom a treťom kole. Pôjde o nemenej zaujímavý zápas, ako v Novej Bystrici.

OŠK Snežnica : TJ Slávia Zákopčie(09. 06. 17:00)

Na samotnom juhu Kysúc sa predstavia dva posledné kluby. Obaja na posledné kolo nenastúpili a teda prehrali kontumačne 0:3. Prvý zápas priniesol jediný bod domácich v nadstavbe za remízu 2:2. Zákopčie okrem remízy dosiahlo prekvapivú výhru nad Radoľou. Aj keď pôjde o súboj o chvost tabuľky, súperi si nič nedarujú.

FK Lodno : FK Polom Raková (09. 06. 17:00)

Na ihrisku Lodna sa stretnú ďalší dvaja tabuľkoví susedia. Pre domácich pôjde o posledný duel na vlastnej pôde, zato hostia už hrajú len na ihriskách súperov. Lúčenie so sezónou budú určite chcieť hráči Lodna odohrať s bodom alebo víťazstvom, Raková je ale domácim vyrovnaný súper, hovorí o tom aj vzájomný duel z prvej polovice nadstavby – Polom vyhral tesne 3:2.

foto: Vladimír Adámek

text: Michal Handlovský

KYSUCKÝ ŠPORT