sustek2

Zápas v Zborove priniesol bratský brankársky súboj, lepšie ho zvládol skúsenejší Zdeno

Nový ročník V. ligy je bohatší na kysucké družstvá. Aj keď vypadla Rudina postúpili Vysoká s Turzovkou a udržali sa Skalité, Čierne, Rudinská a Zborov nad Bystricou. Práve v Zborove malo prvé kolo zaujímavú príchuť. Do bránok sa proti sebe postavili rodáci z Krásna nad Kysucou, bratia Zdeno a Martin Šustekovci. Aj keď zápas dopadol šťastne len pre skúsenejšieho Zdena, ktorý hájil „svätyňu“ Rajeckých Teplíc – Konskej, obaja boli ochotní podeliť sa o svoje dojmy z výnimočného zápasu s fanúšikmi Kysuckého športu. Pred zápasom obaja svorne tvrdili, že si prajú bezgólovú remízu, aby v pre nich výnimočnom stretnutí uhájili čisté kontá. Ale lopta je guľatá a všetko nakoniec dopadlo inak.

sustekTakže remíza nevyšla, ako vyzeral zápas z bránky víťaza?

Zdeno: Veru nevyšla, bol som zásadne proti a Martinovi veru spoluhráči nepomohli, viedli sme už v 7. minúte 2:0, hneď z prvých príležitostí sme to dotlačili po krídelných akciách a do polčasu sme pridali ešte jeden. Potom začal rozhodca nezmyselne zápas dramatizovať, pred koncom polčasu dal našim hráčom pri jednej príležitosti dve žlté, čím naznačil, akým smerom sa bude vyvíjať druhý polčas. Na úvod druhej polovičky nám vylúčil hráča po druhej žltej po spornom momente.

Takže to bol zápas s jednoznačným priebehom?

Zdeno: No to nemôžem povedať, súper mal taktiež viacero dobrých príležitostí, ale ja som dnes chytil asi také štyri tutovky, na počudovanie mi dnes išlo naozaj veľmi dobre, hrali aj oni dobre, ale buď netrafili bránu, alebo trafili mňa, no my sme tiež nejaké šance zahodili a tiež aj Martin pochytal. Šancí videli diváci veľa, ale bolo popršané, tak sa hral rýchly futbal. Aj do tela sa hralo, ale našťastie bez zranení.

Prvé kolo, hneď plný počet bodov na ihrisku súpera, zrejme máte tie najvyššie ambície?

My v tíme vieme koľko máme všetci rokov, radíme sa medzi tie skúsenejšie družstvá a V. liga je pre nás tak akurát. Samozrejme, že chceme vyhrávať každý zápas, ale vôbec nie je ambícia postúpiť.

Aký je pohľad na zápas brankára a zároveň aj kapitána domáceho tímu?

Martin: Určite som veľmi sklamaný, prejavila sa nezrelosť našich hráčov a útočné akcie nedotiahnuté do úspešného konca.

A zrejme aj neprekonateľný brankár na druhej strane?

Martin: Zdeno podal dnes veľmi dobrý výkon, vytiahol pár veľmi dobrých zákrokov, ktoré sú hodné jeho povesti, takže ho musím určite pochváliť. My sme ale vyhoreli hlavne v mladej obrane. Súper mal starších hráčov so skúsenosťami z vyšších líg a ukázali nám ako sa bojuje.

Čo pre Teba znamenal takýto bratský súboj?

Martin: No pre mňa v prvom rade obrovské sklamanie, určite som nechcel dostať od „bratovho“ tímu 5 gólov, ale ešte sa v tejto sezóne stretneme raz v jarnej časti. Konečne máme príležitosť sa porovnať, kto je lepší, dnes bol lepší Zdeno, ale dúfam že keď budeme hrať v Rajeckých Tepliciach, tak sa ukáže opak.

My to samozrejme budeme poctivo sledovať a podrobne informovať fanúšikov športu na Kysuciach.

1. Kolo – V. liga skupina A

ZBOROV NAD BYSTRICOU – RAJECKÉ TEPLICE-KONSKÁ 0:5 (0:3)

Góly: 3. Vlastný, 7., 19. M. Král, 68. D. Labuda, 73. L. Kováčik

1. ČK – M. Mano ( Rajecké Teplice-Konská)

Zborov nad Bystricou: Martin Šustek – A. Kocifaj, P. Grajciar (63. D. Štrba), T. Mešťanik, P. Černošek (46. T. Bros), J. Tvrdý, A. Rusnák, L. Ďugel, A. Čičala, P. Tvrdý, A. Podmanický

Rozhodoval: P. Švec

Divákov: 250

VYSOKÁ NAD KYSUCOU – BELÁ 6:1 (1:0)

Góly: 21., 59., 68. J. Pavlica, 61. L. Putorík(PK), 72. R. Planeta, 82. M. Bongilaj – 63. V. Melišík

Vysoká nad Kysucou: D. Švík – M. Pavlica, P. Barčák, P. Červenec (80. M. Janita), R. Planeta, D. Nekoranec (73. A. Barčák), L. Putorík, P. Putorík (82. Š. Voštinák), J. Pavlica (70. M. Bongilaj), J. Putorík, K. Kovalík.

Rozhodoval: M. Považan

Divákov: 253

ČIERNE – RUDINSKÁ 6:2 (2:1)

Góly: 30. A. Jaroš, 43. M. Birtus, 50., 66., 83. R. Baláž, 88. F. Malik – 86. R. Buček

Čierne: M. Krišica – L. Benko, M. Dirgas, P. Strapáč, J. Malik (53. F. Malik), A. Jaroš, P. Unzeitig (55. M. Krenželák), M. Birtus (58. M. Časnocha), P. Jurčík (68. J. Šulgan), T. Časnocha, R. Baláž

Rudinská: P. Gašinec – M. Malíček (15. P. Lisko), R. Malíček, P. Králik, M. Luciak, L. Luciak, Š. Malík, M. Saga, M. Buček, P. Zaťovič, R. Buček.

Rozhodoval: M. Náther

Divákov: 120

VIŠŇOVÉ – TURZOVKA 2:2 (0:2)

Góly: 65. L. Ondák, 76. M. Laš – 36., 38. R. Šmahajčík

FK Tatran Turzovka: Vstup do 5. ligy nám nevyšiel úplne podľa predstáv. Kvôli meškaniu sme prišli len pol hodinu pred zápasom a po miernom rozťahaní na nás čakal nahecovaný súper. Domáci nás od úvodu zaskočili rýchlou hrou na malom priestore. Prvých 20 minút sme sa cítili ako na kolotoči. Tlak domácich sme ustáli aj vďaka výbornému brankárovi a dobrým zákrokom obrany. Vedeli sme, že treba vyčkať na svoju šancu, lebo domáci tempo neudržia celý zápas a šanca prišla. Šmahajčík nás poslal do vedenia dvoma rýchlymi gólmi a mohlo to byť aj veselšie. V druhom polčase Stolárik hneď v úvode zneškodnil pokutový kop a vyzeralo to s nami veľmi dobre, bohužiaľ sme však vedenie neudržali. Domáci nás mohli aj úplne pochovať, to sme však mohli aj my ich po obrovských šanciach či už Ciesaríka, alebo Šmahajčíka. Na záver treba dodať, že nezaujatý fanúšik si musel prísť na svoje. Zápas mal vysoké tempo od začiatku do konca a o vzruch na jednej či druhej strane nebola núdza.

Turzovka: M. Stolárik – M. Zatkuliak (90. M. Rovňaník), M. Roman, M. Pavlík (20. P. Rovňaník), F. Bytčanek, F. Slíž, P. Bibora (74. T. Staník), P. Blažek (83. J. Povinec), F. Ciesarík, R. Šmahajčík, T. Kašjak.

Rozhodoval: J. Hones

RAJEC – SKALITÉ 4:2 (3:0)

Góly: 19. D. Rybár, 39. J. Jeťko, 40. M. Panák, 57. M. Drahno – 80. P. Gavenčiak, 89. P. Borovička

Zápas zhodnotil domáci tréner Vladislav Brisuda: „Vstup do zápasu sme mali dobrý, žiaľ opäť sme inkasovali po nedôraznom bránení. Druhý a tretí gól sme dostali v rozpätí 1 minúty. V druhom polčase ku koncu zápasu sme už len chytali zajaca za chvost.“

Skalité: E. Kavčák – P. Vaňovec, P. Laš (54. D. Čanecký), M. Kotschy (52. J. Križek), J. Krčmárik (67. M. Holák), F. Lušňák, M. Špilák, P. Borovička, F. Mudrík, R. Špilák (65. M. Ľuptovec), J. Šurhaňák (73. P. Gavenčiak)

Rozhodoval: T. Batiz