43397963_237368160271630_1139201450623107072_n

Začal sa nový ročník florbalovej ligy žiakov!

Po letnej prestávke sa prebudila k životu aj Mestská florbalová liga juniorov v Čadci, ktorá začala písať už svoju 14. kapitolu. V štvrtok, 4.10. 2018 v športovej hale Pratex sa odohralo jej 1. kolo. Na začiatku bolo slávnostné otvorenie nového ročníka spojené s príhovorom Jána Ligáča, ktorý je dlhoročný organizátor tejto súťaže. V novom ročníku sa predstaví celkovo 8 súťažných juniorských tímov z Čadce, ale aj z okolitých kysuckých dedín. Medzi stálice patria tímy z Gymnázia Čadca, ZŠ Zborov nad Bystricou či ZŠ Zákopčie. Novinkou tohto ročníka sú až dve súťažné družstvá ZŠ Svrčinovec, tím starších chlapcov a tím mladších chlapcov Svrčinovca. Po ročnom účinkovaní v lige nepokračuje tím zo ZŠ Oščadnica. Po slávnostnom úvode prišli na rad očakávané 4 zápasy 1.kola, ktoré priniesli celkovo len 16 gólov. Zaznamenali sme aj prvé čisté konto brankára, Grochal (Devils Čadca). Strelecky najúspešnejším hráčom v jednom zápase bol 3 gólový hrdina, Denis Šopor (ZŠ Zákopčie).

ZŠ Svrčinovec starší žiaci – ZŠ Zákopčie 2:1  (2:0, 0:1)

Prvý zápas priniesol veľmi zaujímavú konfrontáciu síl, na jednej strane ZŠ Svrčinovec, minuloročný víťaz ligy proti ZŠ Zákopčie, ktorá skončila na druhom mieste. Kto čakal gólové hody musel byť mierne sklamaný, ale zápas spĺňal prísne kritéria. Vysoké tempo zdobilo celý zápas. V prvom polčase boli aktívnejší a aj lepší chlapci zo Svrčinovca. Podarilo sa im dvakrát skórovať a polčasové skóre ukazovalo 2:0 v ich prospech. Postupne v druhom polčase sa začali ukazovať viac chlapci zo Zákopčia. V 8. minúte sa im podarilo znížiť stav na 1:2 z ich pohľadu, ale chlapci zo Svrčinovca už nedovolili skórovať súperovi a vyhrali prvý zápas v sezóne. Svojím výkonom zaujal Patrik Šichman z víťazného tímu, ktorý zaznamenal 1 gól a 1 asistenciu. Prvým strelcom zo Zákopčia sa stal Denis Šopor.

Devils Čadca – ZŠ Zborov nad Bystricou 4:0 (2:0, 2:0)

Druhý zápas kola ponúkol súboj florbalistov z Devils Čadca, ktorí minulý rok obsadili posledné miesto a ZŠ Zborov nad Bystricou, ktorí skončili na šiestom mieste. Zápas sľuboval vyrovnaný priebeh s možnou drámou, čo sa nakoniec nenaplnilo. Oba tímy sa snažili o útočný florbal a priebeh zápasu sa javil vyrovnaný. Ale tímy boli rozdielne v premieňaní svojich gólových šancí. Chlapci z Devils už v prvom polčase boli strelecky úspešní a vyhrávali 2:0. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, chlapci zo Zborova nedokázali ani raz skórovať a ešte inkasovali ďalšie 2 góly a osud zápasu bol spečatený. Výsledné skóre bolo 4:0 v prospech Devils Čadca. V dobrom svetle sa ukázal Andrej Delinčák, ktorý bol autorom 1 gólu a pridal 2 asistencie. Streleckú hokejku mal v rukách aj Jarabica, ktorý dokonca strelil 2 góly.

Gymnázium Čadca – ZŠ Komenského 3:1 (1:2,0:1)

V treťom zápase sa predstavili florbalisti zo siedmeho tímu z minulého ročníka, Gymnázium Čadca a florbalisti zo ZŠ Komenského, ktorí skončili na štvrtom mieste. Papierovým favoritom tohto súboja mali byť florbalisti zo ZŠ Komenského. Prvý polčas naplnil papierové predpoklady. Chlapci z Komenského ovládali hru a pridali aj gól. Polčasové skóre ukazovalo ich vedenie 1:0. V druhom polčase bola evidentná snaha aj aktivita na strane Gymnazistov, ktorí zaskočili súpera. Postupne vyrovnali na 1:1 a netrvalo dlho a pridali ďalšie dva góly. Gymnázium si pripísalo výhru v pomere 3:1. O obrat sa postarali hlavne dvaja hráči, ktorí mali zhodnú bilanciu 1 gól a 1 asistencia. Boli to Maximilián ViležinskýSamuel Slivka. O jediný presný zásah ZŠ Komenského sa postaral Samuel Mlkvík.

ZŠ Zákopčie – Gymnázium Čadca 3:2 (0:0, 3:2)

Posledný zápas tohto kola sa odohral medzi ZŠ Zákopčie a Gymnázium Čadca. I keď oba tímy už mali po jednom zápase v nohách tak ich spoločný duel bol plný nasadenia,  nechýbala mu rýchlosť ani dramatickosť. Prvý polčas nepriniesol gólovú radosť žiadnemu tímu, čo len dokumentovalo vyrovnanosť súperov. Druhý polčas už priniesol aj gólové momenty. Do vedenia sa dostali chlapci zo Zákopčia, keď strelili postupne 2 góly. Gymnazisti znížili na 1:2, ale ani si poriadne neužili oslavu gólu a už  inkasovali 3. gól od súpera. Naháňačka pokračovala ďalej.  Gymnazisti 3 minúty pred koncom zápasu znížili skóre na 2:3 z ich pohľadu a zdramatizovali duel. Ale nakoniec neboli úspešní, nepridali vyrovnávajúci gól. Hrdinom Zákopčia sa stal Denis Šopor, ktorý strelil všetky 3 góly svojho tímu. Strelcami Gymnázia boli opäť Maximilián ViležinskýSamuel Slivka.