36041755_1258658027598647_6423088432565714944_n

Z kysuckých klubov sa najviac darilo Rakovej!

Prestížny medzinárodný turnaj žiakov vo futbale zaknihoval svoj najlepší ročník. Aspoň tak sa vyjadrovali prítomní či organizátori. Viac ako 20 družstiev z Čiech a Slovenska si počas dvoch dní zmerali sily. Dva dni, dve kategórie, všetci víťazmi. 

dsc_0062Áno. Nemusíte súhlasiť. Veď víťaz je len jeden, ale na Rakovej zvíťazili všetci. Každý účastník obdržal veľkú medailu, mužstvo cenu, organizátori úprimné ocenenie. Makali naplno. Celý tím ľudí sa staral o to, aby sa veci darili, ľudia bavili, chlapci hrali a hostia cítili dobre. Prišiel aj Zdeno Štrba. Jediný Kysučan na majstrovstvách sveta. Ikona slovenského futbalu a výborný človek. Chlapci jeho príchodom zvýšili tempo. Chlapi sa aj prihovorili. Majster Slovenska vo futbale diskutoval, rozdával úsmevy a odovzdával ceny. Keď bola požiadavka, podpísal aj kopačku. O program sa postarali vynikajúce mažoretky ELLA pod vedením Marty Hanuliakovej. No a čo sa dialo pri tombole, ste ešte nevideli. Napokon, veď bolo o čo hrať, takže záujem bol vysoký. Parádny televízor, alebo dovolenku do Chorvátska si z turnaja neodnesie hocikto. Všetko mal „pod palcom“ moderátor podujatia František Ďurkáč. Rozhovory s hráčmi, organizačné vyhlásenia či trefné glosy pekne preverili jeho rétoriku aj hlasivky. Svoju úlohu zvládol to na výbornú.  Keď sa slniečko lúčilo na obzore, to už na parkete rozbiehal zábavu The Best Band (klik TU)Stano Cyprich a Jozef Ježík vedia, ako roztancovať hostí. Nezabránilo im v tom ani počasie (ktoré sa predsalen umúdrilo) a ľudia sa bavili do polnoci, keď na poslednú pesničku tancoval plný parket! Medzi tým sa boli ohriať pri „vojane“ či v bufete. Čo poviete? Sobota aj nedeľa sa po futbalovej či programovej stránke skutočne vydarila. Niekoľko postrehov a myšlienok sme zaznamenali od ľudí najpovolanejších, ktoré si môžete prečítať.

dsc_0237Radosť z vydareného podujatia neskrýval jeho garant Pavol Číšecký: „V prvom rade som veľmi rád, že sme taký turnaj začali usporadúvať. Ide už o 5. ročník. V dôsledku toho, že ide o novú tradíciu, má pozitívny vplyv na rozvoj mládežníckeho futbalu nielen v regióne, ale dovolím si tvrdiť, že aj v rámci Slovenska.“ Pán Číšecký trénuje mládež na Rakovej už 35 rokov, čo je z pohľadu funkcionárov úctyhodný čas. Oba výbery chlapcov z domáceho klubu sa umiestnili z Kysuckých družstiev najvyššie v oboch kategóriách, čo zhodnotil nasledovne: „Osobne sa veľmi teším z tohto výsledku. Keď si spomeniem, tak pred ôsmimi rokmi sme tu mali len jedno družstvo v okresnej súťaži, kde sme boli na predposlednom mieste. Po tých ôsmych rokoch svedomitej a systematickej práce sme dosiahli určitý progres, ktorý sa odzrkadlil aj na futbalovom turnaji mládeže. Chceme pokračovať a napredovať.

dsc_0255Z tímu organizátorov sme sa prihovorili manželom Konečným, ktorí sa celý víkend nezastavili, rovnako ako ostatní z občianskeho združenia FK Raková Junior. „Neviem čo mám povedať. Podľa mňa by sa takýto turnaj mal konať minimálne v každej slovenskej obci. My sme na Rakovej výborná partia, ktorá to čo robí, robí od srdca a z lásky k športu a svojim deťom, zverencom. Chceme, aby bolo ihrisko v Rakovej vždy plné a žilo futbalom.“ Slová Eugena Konečného ml. sa vďaka svedomitej práci naplnili a uplynulý víkend naplnili do bodky a s celým klubom urobili kus práce, veď z organizátorov šla energia a dojatie,keď videli, ako sa ich dielo darí. Počas celého turnaja pracovali ako včeličky, aby všetko išlo ako má. Aj Ľubka Konečná vyjadrila spokojnosť s podujatím: „Myslím si, že bol piaty ročník najlepší. Sobota bola takým našim hlavným dňom. Sme radi, že k nám zavítali aj Stano Cyprich a Jozef Ježík, ktorí urobili výbornú zábavu. Tento rok sme mali aj novinku, palacinky, ktoré šli doslova na dračku (úsmev). Pomaličky sa už môžeme pripravovať na náš ples a novú sezónu,“ prezradila plány FK Raková junior.

36002516_10211212002476623_8302956413563437056_nPribližne pred pol rokom sa stal novým predsedom FK Polom Raková Celestín Stehura. Dedko najlepšieho strelca kategórie do 12 rokov, mladučkého Celestína Stehuru, zhodnotil turnaj nasledovne: „Po športovej stránke to bol vynikajúci turnaj. Dvadsaťštyri mužstiev, mladí ľudia, bolo o nich výborne postarané. Trošku nám nevyšlo počasie, tak sa obávam, ako nám výjde ekonomika, ale myslím, že to manželia Koneční s priateľmi celkovo zvládli. Mám veľmi pozitívne dojmy. Všetci tu boli pozitívni a sami ste museli cítiť, že tá atmosféra bola vynikajúca.

Potvrdzujeme! Atmosféra bola nákazlivo srdečná a kto strávil na Rakovej oba dni, ani sa nenazdal a už bol po uši v pene, ktorú na úplný záver plochu pri ihrisku „napenili“ hasiči Raková a o zábavu bolo opäť postarané. Po fingovanom zásahu sa postarali o skutočnú bodku za výnimočným podujatím. Klobúk dole priatelia. Podujatie hodné osobitného zreteľa a pozornosti naplnilo svoje poslanie a predčilo očakávania. Gratulujeme a ďakujeme. Veríme, že sa o rok vidíme opäť!

ĎAKUJEME TRÉNEROM: muži – Ján Piňo; dorast – Jozef Húska;  st. a ml. žiaci – Jaroslav Mravec; st. prípravky –  Vojtech Mahut st., pred aj počas turnaja pomáhal Lukáš Grofčák; ml. prípravky a predškôlkári –  Jozef Majerík.

ĎAKUJEME PARTNEROM: Tomáš Jurčo – JJ Electronic, Jaroslav Gašperák, Andrej a Juraj Kubaškovci K-store Raková, Ľubo Lučan – Molitas, Pán Comorek st. aj ml. – Kamenárstvo Raková, Jožko Klieštik – Pekárne Vilija, Radoslav Surovka – Zelenina a ovocie Čadca, Ladislav Holý – Svrčinovec, Milan Poláček – Kotolne Raková, Pán Fekula, Pán Vražel, Pán Ľubo Mravec, Pán Ján Ľuptovec, Pán Martaus, Jozef Číšecký – Svadobka Raková, Pán Miro Strýček, Ján Bojko, Jozef Šamaj Uni-con Kysuce, Jozef Kondek – Joko, OKVS Raková, ktorí postavili stany, aby na nás nepršalo. Kysuce Online, MY Kysuce, Kysucký šport, Kysucký šport o. z., Kysucké noviny, TOUR a Tomáš Urbaník.

ĎAKUJEM PATRÍ AJ VŠETKÝM RODIČOM!

FK Raková junior

36349599_10211226106829223_1624511400493711360_n

VÝSLEDKY TURNAJA

Sobota, 23. 6. 2018

Kategória U12

Umiestnenia v základných skupinách:

Skupina A: 1. FK Polom Raková 13b (19:1), 2. FK Liptovský Mikuláš 13b (15:1), 3. GLKS Wilkowice 7b (6:3), 4. MFK Dolný Kubín 7b (8:13), 5. FK Tatran Turzovka 3b (5:23), 6. TJ Trojanovice Bystré 0b (1:13)

Skupina B: 1. MŠK Fomat Martin 13b (17:0), 2. Dukla Banská Bystrica 10b (20:6), 3. ŠK Belá 10b (8:4), 4. MŠK Kysucké Nové Mesto 7b (5:5), 5. MFK Karviná 3b (1:24), 6. Tatran Oščadnica 0b (1:13)

Zápasy druhej fázy

Zápas o 5. miesto: GLKS Wilkowice – ŠK Belá 0:2

Zápas o 7. miesto Dolný Kubín – Kysucké Nové Mesto 2:1

Zápas o 9. miesto Turzovka – Karviná 1:2

Zápas o 11. miesto TJ Trojanovice Bystré – Tatran Oščadnica 1:0

Zápas o 3. miesto: FK Polom Raková – MŠK Fomat Martin 2:3

FINÁLE Banská Bystrica – Liptovský Mikuláš 2:1

 

Konečné poradie: 1. Dukla Banská Bystrica, 2. FK Liptovský Mikuláš, 3. MŠK Fomat Martin, 4. FK Polom Raková, 5. ŠK Belá, 6. GLKS Wilkowice,  7. MFK Dolný Kubín, 8. MŠK Kysucké Nové Mesto, 9. MFK Karviná, 10. FK Tatran Turzovka, 11. TJ Trojanovice Bystré, 12. Tatran Oščadnica

Najlepší strelec turnaja: Celestín Stehura (FK Polom Raková) 8 gólov

Najlepší brankár turnaja: Andrej Ruman (MŠK Fomat Martin)

Najlepší hráč turnaja: Ján Bednár (Banská Bystrica)

Nedeľa, 24. 6. 2018

Kategória U10

Umiestnenia v základných skupinách:

Skupina A: 1. FK Beluša, 2. ŠKP Bratislava Dúbravka, 3. FK Polom Raková, 4. MFK Karviná, 5. AFC Považan Nové Mesto nad Váhom.

Skupina B: 1. FK Príbovce, 2. MŠK Žilina, 3. MŠK Fomat Martin, 4. FK Čadca, 5. FK Tatran Turzovka, 6. MFK Dolný Kubín

Zápas o 5. miesto: Raková – Martin 2:6

Zápas o 7. miesto: Karviná – Čadca 2:4

Zápas o 9. miesto: Turzovka – Dolný Kubín 2:3

Semifinále 1: FK Beluša – MŠK Žilina 5:1

Semifinále 2: FK Príbovce – ŠKP Bratislava Dúbravka 1:3

Zápas o 3. miesto: Žilina – Príbovce 1:4

FINÁLE: FK Beluša – ŠKP Bratislava Dúbravka 2:1

Konečné poradie: 1. FK Beluša, 2. ŠKP Bratislava Dúbravka, 3. FK Príbovce, 4. MŠK Žilina, 5. MŠK Fomat Martin, 6. FK Polom Raková, 7. FK Čadca, 8. MFK Karviná, 9. MFK Dolný Kubín, 10. FK Tatran Turzovka, 11. AFC Považan Nové Mesto nad Váhom.

Najlepší hráč: Matej Bielik (Beluša)

Najlepší brankár: Dominik Baciga (Bratislava)

Najlepší strelec: Ivan Prílepok (Príbovce)

Tomáš Urbaník, foto: autor a Miroslav Truchlik

KYSUCKÝ ŠPORT