fotof

Víťazný Čadčiansky koniec v neuveriteľnej zostupovej zápletke

Tipos III. liga stred : Víťazný Čadčiansky koniec v neuveriteľnej zostupovej zápletke

MFK Zvolen 3:1 TJ Tatran Krásno nad Kysucou (15. 06. 17:00)

Podstatne pokojnejší zápas malo pred sebou Krásno. Do Zvolena cestovali s istotou, že sezónu ukončia na 12. priečke, otázkou bolo, že s akým bodovým kontom. Jasným favoritom boli domáci, ktorí boli v tabuľkovom postavení podstatne vyššie. Súpera však Krásno prekvapilo, do vedenia sa dostali v 20. minúte gólom Kamila Kolena. Zvolen to zobudilo a zabrali, čím si vyslúžili výhodu pokutového kopu ku koncu polčasu, ktorý využil Erik Hric. Druhá 45-minútovka priniesla obrat v stretnutí. Domáci MFK sa dostal do vedenia v 53. minúte zásahom Antalu a o 20 minút neskôr gólom Kureja. Tatran cestoval domov naprázdno, mrzieť ho to však nemuselo, sezóna sa podarila a po odpočinku môže začať príprava na tú ďalšiu.

FK Čadca 3:1 FTC Fiľakovo (16.06. 17:30)

Aký veľký mali kameň na srdci, taká veľká bola úľava. Reč je o FK Čadca. O klube, pre ktorý bola táto sezóna nie príliš vydarená. Pohybovali sa na hranici zostupu, nakoniec však vybojovali, že III. liga sa bude v Čadci hrať aj budúcu sezónu. Rozuzlenie prinieslo posledné kolo, v ktorom porazili na vlastnom ihrisku klub od maďarských hraníc. Víťazstvo započali v prvom polčase dva zlepené góly. Michal Faťara sa presadil v 17. minúte, o 60 sekúnd neskôr skóroval Matej Špila. Kontaktným gólom sa po polčasovej pauze prezentoval hosťujúci Erik Urbančok. Netrvalo dlho a dvojgólové vedenie si domáci vzali späť zásahom Slavomíra Kapusniaka, pre ktorého to bol 10. gól v sezóne. Prehra Poltára na domácej pôde znamenala, že sa Čadca priblížila Sklotatranu na rozdiel 3 bodov, ale po odrátaní bodov je Čadca na tom lepšie, čiže vytúžená záchrana dopadla šťastne a v Čadci môžu oslavovať.

IV. liga sever : Prelomená negatívna séria ukončila sezónu na Staškove

FK Slávia Staškov 6:1 FK Rajec (15. 06. 17:30)

Slávia dlho nemohla nájsť súpera, ktorého by porazila. Posledné kolo bola posledná šanca na prelomenie tejto nevýhernej reťaze zápasov. Na domácej pôde hostili súpera z Rajca. Tak, ako sa Staškovu nedarilo, tak si zgustol na súperovi. Vysoké víťazstvo sa zrodilo už v prvom polčase a už v 1. minúte otváral skóre Tomáš Gavlák. Na dvojgólový rozdiel v 7. minúte zvyšoval Tomáš Staník. V 27. minúte bolo už 3:0 vďaka Michalovi Barčičákovi, a nakoniec polčas uzavrel druhým svojim gólom v 44. minúte Tomáš Gavlák. Súper sa presadil až v 61. minúte gólom B. Očka, na čo odpovedal takmer hneď Róbert Lysík. Ten pridal aj druhý gól v 84. minúte. Na samom konci mal šancu na hetrik, ale nevyužil pokutový kop. Staškov aj tak zvíťazil jednoznačne a obsadil 8. priečku.

ŠK Javorník Makov 1:1 OFK Teplička nad Váhom (16. 06. 17:30)

Javorník bol na tom opačne, ako Staškov. Dlhodobo sa im darilo a v tabuľke zlepšovali svoje postavenie vďaka víťazstvám na domácom prostredí, i na ihrisku v Kolároviciach. Dobrú sezónu chceli podobne zakončiť aj v poslednom dueli proti Tepličke nad Váhom. Začiatok ovládli domáci, keď prvý gól zápasu zaznamenal kapitán Mário Ometák. Potom však celý zápas neprišla ani na jednej strane zmena skóre, až v 83. minúte vyrovnávajúci gól za hostí strelil z penalty Šimon Jánošík. Makov ukončil sezónu remízou a obsadil konečnú 5. priečku.

V. liga sk. A : Zostupová otázka má konečne svoje rozuzlenie

ŠK Čierne 4:1 FK Strečno (15. 06. 14:00)

Netradične skoro sa odohral zápas na Čiernom, kde sa stretli dve mužstvá zo špičky tabuľky a bojovali o koncové umiestnenie. Aj keď to bol posledný zápas sezóny, užili si ho aj hráči, aj diváci. Pritom zápas v prvom polčase nič neponúkol a do šatní sa šlo za bezgólového stavu. Až v po pauze videli diváci to, čo zápasu chýbalo. Takmer hneď po polčasovej rozohrávke  domáci otvorili skóre gólom Romana Baláža. Ten istý hráč skóroval o takmer 20 minút neskôr a bolo to 2:0. 2 minúty po príchode na hraciu plochu prekonal obranu i brankára hostí hrajúci tréner Jozef Privarčák a bolo 3:0. V 78. minúte sa dočkali aj hostia, keď čisté konto domácim vzal Marek Kocian. Posledný zásah mali na konte domáci, na konečných 4:1 takmer hneď po góle hostí zvyšoval znova domáci tréner na hracej ploche J. Privarčák. Suma sumárum, Čierne uzavrelo sezónu pohodlnou výhrou a konečnou 2. priečkou.

TJ Slovan Skalité 1:2 MŠK Kysucké Nové Mesto  (15. 06. 15:00)

Posledný zápas pre už istého majstra nebol príliš dôležitý. Postup mali zaistený už dlho dopredu. Stále však ťahali úspešnú sériu bez prehry trvajúcu od konca jesene a ani v poslednom kole nechceli pustiť 3 body súperovi. Skalité však chcelo odohrať posledný zápas s bodovým zápisom po troch bezgólových a bezbodových zápasoch. Oba kluby nenastúpili v plnej sile, čo sa odrážalo na priebehu zápasu. Prvý polčas dopadol bezgólovo, čo vyhovovalo obom. Po zmene strán otváral skóre v 51. minúte Rastislav Planeta a zaistil vedenie hosťom. 73. minúta priniesla vyrovnanie zásluhou premeneného pokutového kopu Tomáša Kubicu. Dlho však tento stav netrval, pretože 10 minút pred koncom strhol vedenie na stranu hostí Rastislav Planeta. Výsledok 1:2 znamená, že KNM skončilo so 16 bodovým náskokom na 1. mieste, Skalité obsadilo 11. miesto.

TJ Tatran Oščadnica 3:1 OFK Kotešová (16. 06. 17:30)

Príbeh Oščadnice takmer presne kopíruje príbeh Čadce. Obaja boli dlho ašpiranti na zostup, v poslednom kole mali k nemu najbližšie a obaja rozhodli až v poslednom kole o tom, že nezostúpia. Dokonca výsledok mali obaja rovnaký. Domáci vedeli, že víťazstvo je jediná možnosť a tomu odpovedal aj priebeh zápasu. Prvý polčas otváral skóre Jaroslav Kučák v 13. minúte, ktorého nasledoval Michal Gončár v 26. minúte. Dvojgólové vedenie po prvom polčase znížil gólom Roman Mikoláš hneď po zmene strán za hostí. 65. minúta znamenala, že Peter Poláček znova zariadil rozdiel o dva góly v prospech domácich. Výhra v poslednom kole a odrátanie 3 bodov Zborovu znamenalo, že Oščadnica sa zachránila V. ligu.

TJ Snaha Zborov nad Bystricou 2:1 TJ Fatran Varín (16. 06. 17:30)

Zborov vedel, že už záchranu nemali vo vlastných rukách. 5-bodový náskok stratili v 25. kole prehrou nad Turzovkou, pričom Oščadnica zvíťazila vo Varíne. V poslednom 26. kole hostili práve Varín a museli sa spoliehať aj na výsledok z Oščadnice.  Svoj zápas rozhodli už v prvom polčase. 6. minúta znamenala otvorenie skóre vďaka Adriánovi Kocifajovi. V 13. minúte zvyšoval na 2:0 Andrej Rusnák a mali dobre našliapnuté k výhre. V 31. minúte bolo znížené vlastným gólom Jaroslava Mihaldu. Výsledok 2:1 do polčasu dával výhodu domácim. Druhý polčas nepriniesol zmenu skóre a to znamenalo, že 3 body ostali v Zborove. Výhra Oščadnice ale znamenala, že Zborov sa lúči s V. ligou.

MFK Bytča 1:2 FK Tatran Turzovka (16. 06. 17:30)

Turzovka bojovala vo vyrovnanom strede tabuľky o čo najlepšiu pozíciu. Minulý víkend dokázali po 5 kolách zvíťaziť a naladili sa dobre na posledné kolo, keď cestovali do Bytče. Domáci mávali nevyrovnané výkony, avšak posledné 2 domáce zápasy neprehrali. Zápas ale začali lepšie hostia z Turzovky, keď otvárali v 38. minúte skóre zásluhou najlepšieho strelca súťaže Rolanda Šmahajčíka zo štandartnej situácie. Po polčasovej prestávke zvýšil na 0:2 znova Šmahajčík, tentoraz z pokutového kopu. Domáci znižovali na 1:2 zásluhou Miroslava Karafu, viac však nedokázali a prehrali. Turzovka cestovala domov s 3 bodmi a nakoniec obsadila 7. miesto.

ŠK Belá 2:0 TJ Spartak Vysoká nad Kysucou (16. 06. 17:30)

Vysokej sa jar nedarila a ani záver sezóny nie je najlepší. Posledné 2 zápasy pred týmto zápasom nezvíťazili. Sezónu aj tak chceli ukončiť spokojne. Cestovali do Belej a chceli odchádzať s bodom či troma. Zápas začínali domáci gólom v 18. minúte, keď sa presadil Miroslav Mihalčatin. Do polčasu išli s vedením domáci. Po zmene strán pridali druhý zásah domáci z jedenástky gólom Dávida Šveca. Hostia gól nevsietili a odchádzali z Belej bez bodu a streleného gólu. Sezónu zakončili na 3. mieste za K. N. Mestom a Čiernym.

VI. liga QUICK SPORT : Majster ukončil sezónu prehrou

O postup

TJ Kysučan Korňa 2:3 TJ Kysučan Ochodnica (15. 06. 17:00)

V Korni sa stretli tímy z druhej polovice tabuľky. Domácim sa nedarilo, vyhrali len dva zápasy v nadstavbe. Hostia zaznamenali do zápasu v Korni 3 výhry a odpútali sa od posledného miesta. V zápase začali lepšie hostia, keď skóre otváral v 23. minúte Tomáš Židek. O 6 minút vyrovnával Andrej Staník, neskôr gólom na 1:2 odpovedal Peter Gašinec. V 57. minúte nepremenil penaltu Dávid Kratochvíl a nevyužil možnosť vyrovnať. Hostia zvyšovali na 1:3 gólom Róberta Marčana. Posledný gól dávali domáci v 65. minúte vďaka Miroslavovi Učníkovi. Výhrou hostia preskočili Korňu a skončili na 6. mieste, Korňa na 7.

TJ Slovan Podvysoká 0:1 ŠK Nesluša (15. 06. 17:30)

Podvysoká odohrala nepodarenú nadstavbu, keď vyhrala do nedele len 2 zápasy. Nesluša sa pohybovala medzi prvými, avšak prišla séria bez výhry a prepadali sa. V poslednom zápase sa chceli rozlúčiť obaja víťazne. Prvý polčas však nepriniesol žiaden gól. V druhom polčase jediný gól zápasu strelil z pokutového kopu Ladislav Šlapka. Hostia skončili na konečnej 4. priečke, Podvysoká obsadila poslednú 8. pozíciu.

FK Vadičov 2:0 TJ Pokrok Stará Bystrica (16. 06. 17:30)

Už istý víťaz a postupujúci cestoval v poslednom kole do Vadičova. Domáci vyhrali všetky 3 domáce zápasy, čiže zápas nemal jasného favorita. Hostia prišli v oklieštenej zostave, čo nahrávalo domácim. O výsledku sa rozhodlo už v prvom polčase. V 3. minúte prvý gól za domácich dával Michal Zátorský. 29. minúta priniesla výhodu pokutového kopu, ktorú využil Lukáš Martinček. Iba druhá prehra hostí nič nemenila na ich postupe a 1. mieste. Vadičov obsadil konečnú 3. priečku.

TJ Slovan Rudinská 2:2 TJ Spartak Radôstka (16. 06. 17:30)

V Rudinskej sa stretli dvaja súperi, ktorí bojovali o postup. Radôstka na tom bola lepšie, Rudinská prišla o šancu podstatne skôr. Stretnutie však lepšie začali domáci, keď jediný gól prvého polčasu strelil Miroslav Greššák. V 63. minúte vyrovnával Patrik Repka. O 10 minút neskôr znova viedli domáci 2:1 vďaka premenenej 11-ke Lukáša Luciaka. Druhý gól Patrika Repku znamenal konečnú remízu. Rudinská obsadila konečné 5. miesto, Radôstka skončila druhá o 2 body sa lídrom.

O umiestnenie

ŠK Radoľa 3:0 TJ Olešná (16. 06. 17:30)

V Radoli sa stretli dvaja tabuľkoví susedia. Radoľa v poslednom kole nenastúpila, naopak Olešná odohrala víťazné stretnutie. Tento zápas však ovládli domáci. Prvý gól padol v 28. minúte po zásahu Štefana Vnuka. Po prestávke zvyšoval Tomáš Kuriak na 2:0. Posledný zásah zaznamenal Erik Gašinec z penalty na konečných 3:0. Radoľa touto výhrou predbehla Olešnú a skončila na 3. mieste, Olešná obsadila 4. pozíciu.

FK Čadca „B“ 3:4 TJ Slovan Nová Bystrica (16. 06. 17:30)

Zaujímavý zápas sa odohral v Horelici, kde sa mali stretnúť prvý dvaja. Na zápas však domáci nastúpili len s 9 hráčmi, aj napriek tomu odohrali statočný duel. Naviac, otvárali skóre v 2. minúte gólom Tomáša Šimanicu. 6. minúta priniesla vedenie už 2:0 zásluhou Petra Choluja. Potom sa už presadili aj hostia, najprv v 36. minúte vďaka Ľubomírovi Šadibolovi a potom v 41. kvôli Petrovi Džurnému. Po zmene strán znova viedli domáci gólom Pavla Polačeka. Takmer hneď však vyrovnal druhým gólom Ľubomír Šadibol. Obrat výsledku zariadil Michal Griga na konečných 3:4. Domáci aj hostia už mali pred zápasom isté 2., respektíve hostia 1. miesto v konečnej tabuľke.

OŠK Snežnica 1:1 FK Polom Raková (16. 06. 17:30)

V Snežnici sa v nedeľu predstavila Raková. Hostia neprehrali od 2. kola, posledné 3 zápasy získali 7 bodov a mali byť favoritom. Domáci odohrali druhú polovicu nadstavby na domácej pôde, avšak dva zápasy odohrali bez bodu. Zlom prišiel v zápase s Rakovou. V prvom polčase neprišiel ani jeden tím s gólovým zásahom. V druhom polčase sa v 54. minúte presadil striedajúci Jakub Kopas. Až na konči zápasu, konkrétne v 84. minúte, vyrovnal Juraj Roman. Snežnica skončila na poslednej priečke, Raková obsadila 5. miesto.

TJ Slávia Zákopčie 2:2 FK Lodno (16. 06. 17:30)

Posledný zápas sezóny čakal súperov, ktorí sa stretávali minulú sezónu v 7. lige. Lepšie boli tabuľkovo na tom hostia, avšak favorita stretnutie nemalo. Prvý polčas ovládli hostia z Lodna. V 41. a 44. minúte prekonal domáceho brankára Dávid Fujak. Po zmene strán však skóre domáci vyrovnali. Najprv 48. minúta priniesla zásah Dominika Slanináka, potom v 84. minúte vyrovnal z pokutového kopu Róbert Adamčík. Domáce Zákopčie ukončilo sezónu na 7. pozícii, Lodno obsadilo priečku vyššie ako súper z nedeľného duelu.

text: Michal Handlovský