OLYMPUS DIGITAL CAMERA

VI. futbalovú ligu ovládli domáce družstvá v Podvysokej rekordná návštevnosť

22. kolo VI. futbalovej QUICK SPORT ligy sa odohralo v nedeľu 20. mája a aj napriek niekoľkým vyrovnaným zápasom a napínavým derby stretnutiam sa nakoniec tešili len domáce celky. Ale poďme pekne po poriadku.

My sme sa boli pozrieť na zápas v Podvysokej, kde zavítala susedná Olešná. Príjemné nedeľné počasie vytiahlo na zápas odvekých rivalov zaujímavý počet 200 divákov, čo bol rekord 22. kola.Výbornú atmosféru a povzbudzovanie na oboch stranách odmenili hráči bojovným výkonom. Do posledných minút bol zápas veľmi vyrovnaný. O jediný gól stretnutia sa v 35. minúte postaral domáci čarostrelec Marek Babiš. Rozhovor s Marekom sme zverejnili pred niekoľkými dňami.

PODVYSOKÁ – OLEŠNÁ 1:0 (1:0)

marek

Miernym prekvapením skončil zápas Novej Bystrice v Čadci.

Favorizovaná Nová Bystrica nedokázala dostatočne reagovať na góly domáceho Polačeka z 11. a 22. minúty. Až v samom závere prvého polčasu upravil na konečných 2:1 hosťujúci Šadibol. V druhej polovici už gól nepadol a Nová Bystrica tak na druhej priečke tabuľky už stráca na lídra 3 body.

ČADCA B – NOVÁ BYSTRICA  2:1 (2:1)

Lídrom VI. ligy je už s náskokom Oščadnica. Presvedčivým víťazstvom so Starou Bystricou získal Tatran 3 bodový náskok na čele tabuľky. Skóre zápasu otvoril už v 18. minúte Poláček, v 60. pridal gól Vaštík o 4 minúty skóroval dvoma gólmi Kučák a celkový výsledok doplnil v 70. minúte opäť Vaštík. Takže Stará Bystrica v priebehu 10 minút kapitulovala až 4 krát.

OŠČADNICA – STARÁ BYSTRICA 5:0 (1:0)

Aj Vadičovská dolina sledovala zaujímavé derby. FK Vadičov hostil predposlednú Radoľu. Vyrovnaný prvý polčas skončil bez gólu, ale favorit stretnutia v druhej polovici jasne rozhodol. Už v 46. minúte skóroval Ovčík. V 73. minúte pridal druhý gól stretnutia z pokutového kopu Madigár a na 3:0 zvýšil v 78. minúte opäť Ovčík.

HORNÝ VADIČOV – RADOĽA 3:0 (0:0)

Súboj z chvosta tabuľky sa odohral v Nesluši, kde pricestovala susedná Ochodnica. Beznádejne posledný hostia už tretí zápas dohrali bez streleného gólu a prehrali 2:0. Góly zaznamenali v 10. minúte Holeščák a v 65. minúte Kopásek.

NESLUŠA – OCHODNICA 2:0 (1:0)

Ani v poslednom zápase 22. kola sa prekvapenie nekonalo. Rakova si doma postrážila tesné víťazstvo s Radôstkou. V 33. minúte otváral skóre zápasu domáci Tatarčiak. Po zmene strán pridal na 2:0 v 64. minúte Kajánek a hostia dokázali po minúte znížiť na konečných 2:1 z kopačky kapitána Fekulu.

RAKOVÁ – RADÔSTKA 2:1 (1:0)