64296996_2210809368974636_3609597284150411264_n

Vďaka úspechom v Maroku má veľkú šancu štartovať na MS v Bankoku

Slovenský stolnotenisový reprezentant štartoval na medzinárodnom turnaji juniorov v Maroku. V Agadire nastupoval ako nasadená dvojka turnaj.  Okrem získavania cenných skúseností sa prišiel rozohrať na blížiace sa Majstrovstvá Európy juniorov, ktoré sa konajú už 8. júla v neďalekej Ostrave, keď uspel nad očakávanie dobre!

img_2610

Podľa našich informácií mali Slováci za cieľ prvú 16-ku, alebo v lepšom prípade prvú 8-ku na turnaji. Všetko bolo inak a svoje ciele dokázali ďaleko predčiť. V kategórii družstiev získala dvojica Filip Delinčák a Adam Klajber zlatú medailu, čo mladí hráči zopakovali aj vo štvorhre(!) Medzi jednotlivcami ukončil Filipovu spanilú jazdu až do finále o 3 roky starší Francúz Vincent Pikard (18), ktorý ako jediný na turnaji porazil slovenskú jednotku. Filip si vďaka druhému miestu prilepšil do rozpočtu o 400 Dolárov.  Gratulujeme!

Vladimír Delinčák, otec úspešného reprezentanta: „Filipovi tento turnaj veľmi pomohol. Nielen po stránke hráčskej, ale aj vo svetovom rebríčku, keď sa posunul zo 78 miesta na 45. a má veľkú šancu štartovať na Majstrovstvách sveta juniorov do Bangkoku. Teším sa z toho a verím, že sa mu bude naďalej dariť. Urobíme preto všetko.“

Filip sa tesne po úspešnom reprezentovaní Slovenska presunul do tréningového kempu a stihol poďakovať na svojej osobnej stránke: „Za nomináciu na tento medzinárodný turnaj do Afriky by som chcel  touto cestou poďakovať Slovenskému stolnotenisovému zväzu . Ďakujem tiež mojej najbližšej rodine (mame, otcovi a sestrám), ktorá ma prišla povzbudiť a tiež môjmu osobnému trénerovi Sašovi Dragašovi a jeho manželke Evke, ktorí sú mojou obrovskou oporou.“

Súčasťou úspešnej výpravy bol aj ďalší Čadčan. Vekom žiak Jakub Goldír, ktorý skončil medzi jednotlivcami na treťom mieste s honorárom 200 Dolárov a ďalšími úspechmi o ktorých sa ešte dočítate.

TOMÁŠ URBANÍK, foto: Archív F. D.