34893294_10216391010757143_769760617362882560_nl

V medzinárodnej konkurencií striebro pre Svrčinovec!

Ak ste fanúšikom florbalu určite by ste mali zbystriť pozornosť. Mesto Púchov hostilo a ešte stále hostí počas troch júnových víkendov kvalitne obsadený Slovenský pohár vo florbale. Je to už 10. ročník. Prvý júnový víkend (1. – 3. 6.) ponúkol súboje chlapcov z kategórie U15 aj s juniorským tímom z Kysúc. Florbalisti zo Svrčinovca v rámci prípravy na celoslovenské finále SK Florbal ligy si chceli zmerať sily s novými súpermi zo Slovenska i Čiech. Samozrejme pri tom nemohol chýbať Kysucký šport.

Turnaj sa začal už piatok poobede a súboje v skupine pokračovali aj v sobotu. Svrčinovec hral v skupine so súpermi zvučných florbalových mien, posúďte sami: FBC Grasshopers Žilina, Draví levi Dunajská Lužná, FBC Páv Piešťany, Dragons Hlohovec. Už zápasy v skupine priniesli fantastické výsledky a pozitívne emócie od publika v Púchove. Svrčinovec zaknihoval 2 výhry, 1 remízu a 1 prehru. Vďaka výsledkom chlapci postúpili do boja o medaile.

Nedeľa už patrila iba najúspešnejším tímom a vyraďovacím súbojom turnaja. Po úspešnej sobote nechýbal ani Svrčinovec, jedno z najväčších prekvapení turnaja. Ale to ešte nebol koniec úspešného príbehu. Vo štvrťfinále Svrčinovec vyzval Trenčín. Ďalšie prekvapenie bolo na svete keď Svrčinovec sfúkol Trenčín výsledkom  9:2. Semifinálový súboj s Gajarmi priniesol urputný boj až do konca. Ale chlapci ho zvládli, keď vyhrali 3:2 a Svrčinovec sa stal prvým finalistom turnaja.

Hala aplaudovala deviatim bojovníkom z Kysúc!

Finálový súboj priniesol konfrontáciu s českým tímom FBC Sokol Predmeřice. Posledný krok býva najťažší, to sa potvrdilo aj v tomto prípade. Chlapci zo Svrčinovca prehrali 1:4, ale výkonmi zaujali súperov a hlavne divákov. Posledná prehra nepokazila dojem z úspešného turnaja a chlapci si priniesli pohár za 2. miesto z kvalitne obsadeného turnaja, ktorý ma 10. ročnú tradíciu aj zahraničných účastníkov.

VÝSLEDKY ZÁPASOV ZŠ SVRČINOVEC

Základná skupina

ZŠ Svrčinovec – FBC Grasshopers Žilina     3:3

ZŠ Svrčinovec – Draví Levi                          2:4

ZŠ Svrčinovec – FBC Páv Piešťany             8:1

ZŠ Svrčinovec – Dragons Hlohovec             6:1

Štvrťfinále

ZŠ Svrčinovec – AS Trenčín                         9:2

Semifinále

ZŠ Svrčinovec – TJ Sokol Gajary                 3:2

Finále

ZŠ Svrčinovec – FBC Sokol Predmeřice      1:4

TRUMI