ladislav-litva

Už sa teší na majstrovstvá sveta v Rimini!

Týždeň od Medzinárodných majstrovstiev Slovenska ICN v naturálnej kulturistike sa čerstvý vicemajster Slovenska Ladislav Litva predstavil na Medzinárodných majstrovstvách Českej republiky ICN v Kutnej Hore. Dobre naladený Kysučan sa na jeden z vrcholov sezóny do Čiech tešil. Osobný cieľ bol jasný, koniec koncov Ladislav Litva sa na preteky nepripravuje preto, aby sa zúčastnil, ale aby uspel. Na majstrovstvách Českej republiky sa mu to podarilo, keď si domov na Kysuce priviezol dve zlaté mediale v kategórií Men’s Bodybuilding +77.1Kg a aj  bez rozdielu váhy!!!

Ako ste sa cítili v Kutnej Hore?

Fyzicky určite lepšie ako vo Zvolene. Tam som bol dosť unavený nielen z práce, ale aj iných povinností či celkovej telesnej únavy.

Ako by ste zhodnotili či porovnali MM SR a MM ČR?

Medzinárodné majstrovstvá mali na Slovensku veľkú kvalitu (Viac sa dočítate TU). Pretekári boli výborne pripravení, no musím uznať že v Čechách to malo úplne iný spád a celková úroveň bola vyššia. Veľmi sa nám páčilo.

Čo pre vás znamená historické zlato na českej pôde?

Každá výhra na cudzej pôde človeka veľmi poteší. Do poslednej chvíle nebolo jasné, že to získam ja. Konkurencia bola silná a o to viac si tento úspech vážim.

Prežili ste počas pretekov niečo, čo vás aj pobavilo?

Pozornosť dopingového komisára. Už 10 rokov som nebol testovaný, tak som mu povedal, že konečne. (úsmev) Ten pán ostal mierne zaskočený, ale obaja sme vedeli prečo.

Dá sa povedať, že ste dobre naladení na majstrovstvá sveta kam už dnes vycestujete?

Hneď po návrate z Kutnej Hory som pokračoval v tréningu. V podstate sa zastavím až dnes večer, keď vyrazíme na cestu do Rimini. Je toho celkom dosť. Na majstrovstvá sveta sa veľmi teším, ale zároveň cítim zodpovednosť.

TOMÁŠ URBANÍK

KYSUCKÝ ŠPORT

plagat-verejna-diskusia