olesnafoto

Turnaj v Olešnej zaslúžene ovládli domáci hráči + ROZHOVORY

V nedeľu sa v Olešnej pri Čadci konal už 20. Ročník futbalového turnaja o putovný pohár ako memoriál Miroslava Chrenšťa pod záštitou starostu a obecného zastupiteľstva obce Olešná.

V otváracom zápase turnaja sa stretli hráči domácej Olešnej s FK Tatran Turzovka.  Aj keď prvý polčas vyhrávali hostia gólom Petra Biboru 0:1 po zmene strán sa podarilo domácim zápas otočiť a postúpiť do finále s výsledkom  2:1. Za domácich vyrovnával Jozef Šurik a víťazný gól strelil Miroslav Polka.

V druhom zápase porazil susedný FK Slovan Podvysoká  hráčov TJ Kysučan Korňa najvyšším výsledkom turnaja 4:1, keď už v polčase vyhrával rozdielom triedy 3:0. Treba ale priznať, že korňania prišli v neúplnej zostave a prejavilo sa to aj na ihrisku. Približne v 10. minúte pokutový kop nepremenil, ale následne do bránky dorazil Marek Poláček z Podvysokej čím otvoril skóre zápasu. Na 2:0 pre Podvysokú zvýšil Marek Babiš a na 3:0 upravil polčasový výsledok opäť Marek Poláček. Na úvod druhého polčasu zahadzuje penaltu hráč Podvysokej Frederik Tatarka.
Druhý gól v zápase dáva a na 4:0 zvyšuje Marek Babiš. Aj Korni sa na záver podarilo skórovať a znížiť na 4:1 z kopačky Jozefa Romana.
PRESTÁVKOVÝ ZÁPAS:
mladší žiaci Slávia Staškov – Slovan Podvysoká 8:1 (3:0)

V zápase o 3. Miesto sa stretli Tatran Turzovka – Kysučan Korňa 1:3 (0:2)
Prvý gól Korne dával Dorociak Daniel, na polčasových 2:0 zvyšuje v 20. minúte Srníček Michal
Za Turzovku znížil krásnym sólom kapitán Peter Bibora, ale Korňa okamžite odpovedala gólom Jozefa Romana. V tejto chvíli mal turnaj už štyroch dvojgólových strelcov
Finále 20. ročníka turnaja medzi Olešnou a hráčmi susednej obce Podvysoká. Finále sledovalo podľa údajov organizátorov približne 350 divákov. Prvý finálový gól dával kapitán domáceho celku Marcel Ferenčák a o minútu sa podarilo Podvysokej vyrovnať na 1:1  .
Na 2:1 zvýšil za domácich Jozef Šurik a pridal sa k dvojgólovým strelcom turnaja. Najskôr mu brankár Podvysokej vyrazil pokutový kop, ale Jozef ho skúsene dorazil a zvrátil vedenie na stranu domáceho družstva. Olešná v závere zápasu zvyšuje na 3:1 z kopačky Daniela Sviteka a zaslúžene obhájila putovný pohár z domáceho turnaja.

olesnapodvysoka

Keďže turnaj mal až päť dvojgólových strelcov o tom najlepšom mal pôvodne rozhodnúť rozstrel zo značky pokutového kopu. Ale strelci aj tu dokázali svoju kvalitu a traja z nich boli neomylní aj keď sa proti nim prestriedali traja brankári. Víťaza musel určiť až žreb a ten si vybral Petra Biboru z Turzovky. Brankárom turnaja sa stal domáci gólman Tomáš Badžgoň.

Po turnaji nám na otázky odpovedal najlepší strelec turnaja Peter Bibora z Turzovky.

Ako hodnotíš vaše pôsobenie na turnaji?

Turnaj bol vyrovnaný, boli tu družstvá z blízkeho okolia, všetko derby zápasy, ja som spokojný. My sme tu boli s mladým družstvom s dorastencami, len niekoľko mužov. Hlavne aby sme mali pohyb ako sa hovorí.

Je to aj taká príprava pred prvým súťažným kolom, kde vás čaká prvý zápas a s akými ambíciami vstupujete do vyššej súťaže?

Piatu ligu začíname vonku vo Višňovom a k ambíciami ťažko povedať, sme nováčik, nemáme zmapovanú ešte úroveň súťaže aj keď zimnú prípravu sme odohrali s viacerými piatoligystami. Môj osobný názor je, že sa budeme pohybovať niekde v prvej polovici tabuľky, ale až samotná súťaž nám ukáže ako to bude v skutočnosti.

Niekoľko otázok sme položili aj kapitánovi domáceho celku Marcelovi Ferenčákovi. Marcel ako si spokojný s úrovňou turnaja?

Myslím si že turnaj vyšiel super. Bolo pekné počasie hlavne a super, že sme aj to finále vyhrali.

Turnaj bol zrejme poslednou možnosťou pripraviť sa na novú sezónu. S kým hráte prvý zápas a ako ste pripravení?

Prvý zápas hráme už v nedeľu doma s Rudinou, trénovali sme pravidelne a tento turnaj bol pre nás taká generálka.

Takže nová sezóna v šiestej lige bude pre vás vyzerať inak ako tá posledná?

Dúfame že áno, aj keď zatiaľ nemáme nové posily a Miro Polka sa vrátil späť na Staškov.

K turnaju a novej sezóne sa nám vyjadril tréner tímu Olešnej Pavol Sučík.

Ja si myslím, že turnaj sa nám vydaril, po pätnástich rokoch tu konečne boli opäť kolotoče, viacero stánkov a bohatá divácka návšteva, viac ako 400 divákov. Musím poďakovať organizátorom a hlavne sponzorom na čele so starostom obce a obecným zastupiteľstvom. Ďalej Firesta s.r.o., Stavebná spoločnosť Šurik, Marta Hrušková Pohostinstvo, ŠP Autožeriavy, Timea Klokočov František Čečotka.

Ako prebiehala vaša príprava na novú sezónu a ako vidíte svoje šance v najbližšom ročníku VI. ligy?

Ak chalani na sebe zamakajú, začali pravidelne trénovať, čo bolo vidieť už na turnaji v Podvysokej a dnes to tiež predviedli naplno. Pri troche šťastia pomýšľame na stred tabuľky, aby sme už nehrali s hrozbou vypadnutia.

Ďakujem veľmi pekne a držím Vám palce v novej sezóne.