majster-europy

Športovec mesiaca jún je František Šuška!

Júnový výber kysuckých športovcov bol veľmi zaujímavý a rôznorodý. Výnimočným ho robila skutočnosť, že sa na ňom objavili až traja európsky šampióni! Silový trojboj, naturálna kulturistika a Karate má na Kysuciach, zdá sa, veľkú šancu rozvíjať svoju filozofiu. Boli to predstavitelia týchto troch športov, ktorí sa doťahovali o konečné poradie počas hodnotenia ankety Športovec mesiaca jún.

Najviac krát sa na prvom mieste umiestňoval aj konečný víťaz júnovej ankety, Európsky šampión v silovom trojboji, František Šuška. Päť z dvanástich hlasujúcich ho umiestnilo na prvé miesto(!) Ďalší štyria ho videli na druhom mieste.

kolazEurópsky šampión v naturálnej kulturistike, Ladislav Litva, si vyslúžil prvenstvo u troch hlasujúcich a na druhom mieste ho videli štyria. Pri jeho mene sa skloňuje aj titul Vicemajster sveta, čo už je čo povedať a aj to prispelo k vysokým hodnoteniam. V konečnom sčítaní bodov však podľa cyklistickej terminológie zaostal za konečným víťazom Františkom Šuškom doslova o „galusku“ a po záverečnom „špurte“ obsadil aj konečné druhé miesto.

Z 12 hlasujúcich si týchto dvoch športovcov vybralo celkovo 11(!) Taký istý počet hlasujúcich zaujal aj tretí v poradí, európsky šampión v  kumite, pán Ján Jurga. Zaujímavosťou je, že ho až piati hlasujúci videli na treťom mieste. Dvaja by mu dopriali prvenstvo a dvaja druhé miesto. Na prvom mieste jednotlivých hlasujúcich lístkov figurovalo dva krát ešte jedno meno. Bola tam víťazka polmaratónu, 44. Kysuckého maratónu, Radka Prívarová. Obhajkyňa titulu sa tešila pozornosti siedmych hlasujúcich. Až štyri krát sa umiestnila na štvrtom mieste jednotlivých hlasujúcich. V konečnom poradí však získal štvrté miesto jej veľmi dobrý kamarát, bežecký kolega a v konečnom poradí 44. Kysuckého maratónu rovnako štvrtý pretekár, najlepší Kysučan, Peter Tichý st.! Až deväť krát sa objavil v top 5 hlasovaní, na rôznych pozíciách. Klobúk dole pred týmto, najčastejšie sa ukazujúcim športovcom našej ankety. Vytrvalec na trati aj v ankete. V júni bola konkurencia mimoriadne zaujímavá a pred výkonmi Kysučanov sa sklonila Európa či svet. Gratulujeme a do ďalších výkonov želáme veľa novej sily a odhodlania!

KYSUCKÝ ŠPORT