1480713441

Športovcom mesiaca január je Jozef Ninis!

Slovenská Olympijská jednotka  na saniach získala pre svoju vlasť historický úspech. Na majstrovstvách Európy v lotyšskej Sigude si nechal Jozef Ninis zavesiť na krk striebornú medailu! V obľúbenom šprinte predstihol aj lídra svetového pohára, Nemca Locha. Rýchlejší bol len Rus Roman Repilov o 0,072 s.

Sľubnú formu pred Olympiádou v Pjongčangu podčiarkol parádnym 7. miestom vo finále Svetového pohára a celkovým 6. na Európe. Odchovanec TJ Lokomotíva Čadca Jozef Ninis si tak vďaka historickému úspechu pripíše prvé víťazstvo v našej ankete. Gratulujeme!

Medzi nominovanými na honor Športovec mesiaca január 2018 bol aj atlét Peter Tichý z Kysuckého Nového Mesta. Dvojnásobný olympionik a kysucká športová osobnosť vyštartoval v januári tri krát a tri krát sa umiestnil na stupni víťazov!  Posúďte sami: Prvý na Trebotickom maratóne v Ostrave, tretie miesto na prvom zimnom kritériu Bežeckej ligy (tesne za svojim synom Petrom Tichým ml.), druhé miesto na 1. Budejovickom T1 maratóne v kategórií nad 40 rokov a celkovo dobehol štvrtý no a Titul majstra Slovenskej republiky veteránov v chôdzi na 3km, stojí za pozornosť a obdiv.

Medzi úspešnými sa ocitla aj Radka Prívarová za víťazstvo na 1. Zimnom kritériu Bežeckej ligy, ktorá sa bežala na vodnom diele v Žiline aj hokejbalista Lukáš Buček, ktorý sa vo veku 16 rokov(!) stal najlepším strelcom medzi seniormi na zimnom halovom turnaji O pohár KHÚ – Memoriál S. Jurgu 2018 ako vôbec prvý junior v jeho 10 ročnej histórií. Lukáš zaznamenal rovnaký počet gólov na turnaji ako člen širšieho reprezentačného výberu a najlepší strelec extraligy U19 (2016/2017) Samuel Gabčo, ktorý na to potreboval o dva zápasy viac.

Ďakujeme za pozornosť a želáme našim športovcom veľa úspechov v mesiaci február. Niet pochýb o tom, že bude zaujímavý. Čo si budeme hovoriť, už ste určite počuli o florbalovom reprezentantovi Rudolfovi Turiakovi, stolnotenistovi Filipovi Delinčákovi alebo najväčšom športovom sviatku sveta, Olympiáde, kde budeme mať svoje želiezko v ohni. Vy už viete, koho… 🙂