fl2

Slovenské florbalistky postúpili do štvrťfinále aj s dvoma kysuckými hráčkami

V Bratislave sa koná premiérovo svetový šampionát vo florbale žien. Je to vôbec prvý krát, čo sa na Slovensku konajú majstrovstvá sveta v kolektívnom ženskom športe. Naša reprezentácia si zatiaľ vedie veľmi dobre, po hladkom postupe zo skupiny sa v utorok 5.12. stretli v zápase s Nemeckom o postup do štvrťfinále a aj ten hravo zvládli. V slovenskom drese pravidelne nastupujú aj dve kysucké hráčky. Brankárka Kristína Hlavatá, odchovankyňa žilinských Grashopers, momentálne hrajúca v MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto a Andrea Šidlová, Kysučanka hrajúca v extraligovom klube ŠK 98 Pruské.

Obe naše hráčky sa pre Kysucký šport podelili o svoje dojmy z majstrovstiev.

Gratulujeme k postupu z prvého miesta, aká vládne v tíme atmosféra a ako sa osobne Tebe hralo?
Kristína: Ďakujeme. V tíme vládne uvoľnená atmosféra, ale je nám jasné že tie najdôležitejšie zápasy nás ešte len čakajú. Osobne som spočiatku pociťovala menší stres, ale ten po čase opadol a zápasy som si užila.
Andrea: V tíme vládna skvelá atmosféra, práve sme mali s babami neplánovaný teambuilding, z rozcvičky sa stala zumba, veľmi sme sa zasmiali 🙂 , mne osobne sa hralo dobre, proti takýmto súperom bol prvoradý útok, tvoriť hru a mať loptičku na hokejke je základ pre to, aby hráča hra bavila.
Ktorý z úvodných zápasov bol pre Teba NAJ a prečo?
Kristína: Rozhodne to bol zápas so Singapurom. Bol to môj prvý zápas na majstrovstvách sveta a všetko bolo pre mňa nové.
Andrea: Najlepší bol pre mňa zápas s Austráliou, pretože som nemala už žiaden stres a bavili sme sa florbalom.
MS vo florbale sú na Slovensku historicky prvý krát a historická vyzerá aj vaša forma na nich, čím sú pre vás výnimočné?
Kristína: Výnimočné sú pre mňa najmä tým, že sú to moje prvé majstrovstvá a to, že sú domáce tomu len pridáva.
Andrea: Pre mňa osobne sú výnimočné tým, že hrám v obrane. Celú kariéru som hrala ako útočník, no tieto MS som na poste, ktorý nazývame „safety guy“, čiže posledný obránca, ktorý rozohráva lopty, kontroluje hru a všetko zaisťuje. Sama som to tak chcela, mám rada priestor a tvoriť hru. Samozrejme forma a skúsenosti sa ukážu až v nasledujúcich zápasoch, doteraz to boli len povinné jazdy.
Obe hráte extraligu na Slovensku, myslíte, že jej úroveň a konkurencie schopnosť stúpa?
Kristína: Myslím si, že jej úroveň oproti minulým rokom stúpa, ale kým bude konkurencie schopná napríklad českej extralige to potrvá ešte dlho. 
Andrea: Mam pocit, že úroveň a konkurencia klesá. Veľa schopných hráčok odchádza do zahraničia, veď aj náš káder tvorí polovica hráčok, ktoré hrajú v CZ. Ja plánujem odchod taktiež, uvidím podľa školy.
Tréner povedal pre média, že 4. miesto by bol úspech, ako to vidíte vy a aké sú skutočné ambície tímu?
Kristína:  4. miesto by bolo určite veľkým úspechom a myslím si, že pri troche šťastia by mohlo byť reálne.
Andrea: Hra o medaily, resp. semifinále je taký naš sen doslova, na to, aby sme si ho splnili, by sme museli prejsť cez fínky, ktoré sú elitou už dlhé roky, spolu so svedkami. 5. miesto je teda pre nás reálny cieľ, ktorý plánujeme splniť, samozrejme, najprv musíme dnes poraziť Nemky.
(KŠ: Dievčatá Nemky porazili 7:3)
fl1 foto archív Andrea Šidlová
Kysucký šport srdečne pozýva všetkých na vyhlasovanie Športovca roka 2017(!) Viac informácií na našej stránke aj na mobilnom čísle 0949 499 631(!) Niečo o podujatí aj TU: Kto bude športovec roka 2017?
titulka