12802773_1223393361008878_4197995406821733847_n

Slovák: Konečne sme premieňali šance

Pavol Slovák a Braňo Chromiak strelili gól. Róbert Drábik pridal k jednému presnému zásahu aj asistenciu.

LG AB Hokej Bratislava pláva v pokojných vodách play-off Slovenskej hokejbalovej extraligy. Do zostavy sa mu vrátil Kysucký hokejbalový virtuóz Pavol Slovák a tím začal vyhrávať. Už v zápase v Košiciach premenil svoj pokus a gól dal aj v Nitre, klubu, kde LG nikdy nevyhralo sa výhra 0:5 o to viac cenila. Kysučan v službách bratislavského veľkoklubu dostal loptičku po prihrávke od Roba Ondruška  bekhendovou strelou za chrbát Charizopulusa.  „Som rád, že sa nám podarilo v Nitre zvíťaziť. Konečne sme premieňali aj svoje šance a nenadreli sme sa na gól ako po minulé zápasy. Rozhodol tímový duch a v bráne nás podržal Peter Moško.“

Na nulu zvíťazil aj Jokerit Petržálka, keď si vybral plný bodový zisk na ihrisku v Diakovej. Svoj druhý gól v Slovenskej hokejbalovej extralige vsietil Skaliťan Braňo Chromiak, keď zvyšoval na 0:4 po ukážkovej prihrávke rýchlonohého spoluhráča Miroslava Božika. „Som rád, že som dal už druhý gól. Po Mirovej prihrávke to už nešlo nedať. Dlho som hľadal streleckú mušku, verím, že pri mne ostane.“  Gratulujeme a veríme, že sa bude bodovo naďalej dariť.

Tretí do partie bodujúcich je Robo Drábik. Jeho ŠKB Martin bojuje o play-off a doma mal výborne rozohraný zápas. Hoci prehrával 0:1 od 12. minúty, Kysucký kanonier o minútu na to vyrovnával stal duelu na 1:1. Martin šiel ako hodinky. Viedol 4:1 a po druhej tretine aj 5:3. Nestačilo to ani na jeden bod.  Čo prišlo potom sa Martinčanom nezdalo ani v najhoršom sne. Inkasovali tri góly a zápas prehrali 5:6. „Tretiu tretinu sme takticky nezvládli, čím sme si skomplikovali postavenie v tabuľke v boji o play-off. Teraz nás čakajú veľmi náročné zápasy, v ktorých pôjde o každý bod. Osobné štatistiky potešia, ale najdôležitejšie je tímové víťazstvo,“ uzavrelo zamyslené ľavé krídlo jedného z najúspešnejších (historicky) tímov HEL.

Výsledky HEL

Nedeľa, 22. kolo

ŠKB Martin – MŠK VIPPOKERPRO Kežmarok 5:6 (1:1, 4:2, 0:3), HBK Hokejmarket Skalica – Leaders Ružinov 1:0 (0:0, 1:0, 0:0), ŠK 98 Pruské – HBC Košice 5:1 (1:0, 2:0, 2:1), HBK Nitrianski Rytieri Nitra – LG ABhokej Bratislava 0:5 (0:1, 0:1, 0:3), HBK Diaková – Jokerit Petržalka 0:6 (0:1, 0:2, 0:3), HBK Lion Svidník – HBK Kometa Vrútky 2:5 (0:2, 0:1, 2:2). HBC Enviform Třinec – HBK PROTEF Považská Bystrica odložené na žiadosť hostí.

Sobota, dohrávky

HBC Košice – ŠK 98 Pruské 2:7 (0:1, 1:2, 1:4), HBK Kometa Vrútky – HBK Nitrianski Rytieri Nitra 6:1 (2:0, 2:1, 2:0).

Viktória Kysucká, foto: Archív P.S.