skalite3

Sledujeme kysucké „El Clasico“ v Skalitom – vyjadrenie trénerov

Futbalová sezóna 2017 / 2018 vrcholí. V nedeľu sa hrajú aj posledné zápasy V. ligy skupiny A. V Skalitom čaká na fanúšikov futbalu naozajstný sviatok. Domáci Slovan privíta na svojom trávniku odvekého rivala ŠK Čierne. 

ONLINE PRENOS ZO STRETNUTIA JEDINE NA www.kysuckysport.sk

Naposledy sa spolu stretli v jesennej časti v Čiernom, kde sa pred zrakmi viac ako tisíc priaznivcov body po remíze 1:1 spravodlivo delili. Teraz oba tímy ale čaká úplne iný zápas. Na lavičke Skalitého pre týždňom ako tréner po dohode skončil svoje pôsobenie Vladislav Brisuda, jeho dočasným nástupcom sa na posledné dva zápasy stal Stanislav Špila. Kormidlo mužstva z Čierneho už niekoľko rokov úspešne vedie Jozef Privarčák. Oboch trénerov sme požiadali o pár viet pred „zápasom sezóny“.

Stanislav Špila (dočasný tréner TJ Slovan Skalité)

„Čaká nás El Clasiko Skalité – Čierne, myslím si, že pre divákov to bude veľmi atraktívne, obaja súperi sú zachránení. Očakávame ťažký a vyrovnaný, ale myslím, že korektný zápas, ktorý sa bude divákom určite páčiť. V zápase v Rajeckých Tepliciach sme utŕžili niekoľko zranení, takže zdravotný stav hráčov sa ujasní až krátko pred zápasom. S hráčmi a funkcionármi Čierneho sme boli kamaráti doteraz a určite ostaneme aj po tomto zápase.“

Jozef Privarčák (tréner ŠK Čierne)

„Tešíme sa na to, že príde veľa divákov a určite chceme tento zápas vyhrať. Ak by sme zahrali takým spôsobom, ako teraz doma so Štiavnikom aj ostatné posledné zápasy, tak sa nebojím, že neuspejeme. My ideme do každého zápasu s cieľom vyhrať a radi by sme divákom dokázali, že na tretej priečke nie sme náhodou a že tam naozaj patríme. Určite nechceme podceniť súpera, derby nemá favorita, bude to dobrý futbal.“

KŠ: Vy osobne ste už derby so Skalitým zažili aj na lavičke Čierneho. V čom bude tento zápas iný?

J. Privarčák: Ja osobne som sa tešil na kamaráta Lacka Brisudu, ktorý už momentálne nieje trénerom, ale teším sa aj na fanúšikov, ktorí prídu určite v hojnom množstve. Osobne som istý čas hrával v drese Skalitého, takže viem že aj v Skalitom majú ľudia futbal radi. Toto je aj najväčšie pozitívum futbalu, že ľudia majú o to záujem a derby medzi Skalitým a Čiernym je toho za posledné roky len dôkazom. Ľudia na tento zápas prichádzajú aj z okolitých dedín a je oň naozaj veľký záujem.

KŠ: Pripravujete aj nejaké zmeny v zostave?

J. Privarčák: Zmeny určite budú. V poslednom zápase sme utrpeli niekoľko zranení, takže sme nútení na to reagovať, ale v tíme máme viacero skúsených hráčov, ktorí vedia, čo od nich očakávam. Máme vyvážené  mužstvo, takže si môžeme dovoliť robiť zmeny v zostave.

fktatran2ONLINE PRENOS: FK Tatran Turzovka – TJ Spartak Vysoká nad Kysucou

PROGRAM KYSUCKÝCH MUŽSTIEV NA NAJBLIŽŠÍ VÍKEND 16. – 17. JÚN

TIPOS III. liga Stred

16.6. o 14:00

FK Čadca – TJ Tatran Oravské Veselé

17.6. o 17:30

MFK Nová Baňa – TJ Tatran Krásno nad Kysucou

IV. liga SEVER

17.6. o 17:30

MŠK Kysucké Nové Mesto – FK Slovan Žabokreky

ŠK javorník Makov – ŠK Dynamo Diviaky

FK Slávia Staškov – TJ Družstevník Belá Dulice

V. liga skupina A

17.6. o 16:00

FK Strečno – FK Tatran Turzovka

17.6. o 17:30

TJ Slovan Skalité – ŠK Čierne (online na www.kysuckysport.sk)

ŠK Štiavnik – TJ Slovan Rudinská

TJ Spartak vysoká nad Kysucou – TJ Fatran Varín

TJ Snaha Zborov nad Bystricou – ŠK Belá

VI. liga QUICK SPORT

16.6. o 17:00

Raková – Nesluša

17.6. o 17:00

Čadca B – Olešná, Nová Bystrica – Radôstka, Vadičov – Ochodnica, Podvysoká – Stará Bystrica, Korňa – Oščadnica