Majsterka Slovenska vo futbale Monika Bytčánková

Šanca vyhrať ligu stále žije

ŠK Slovan Bratislava a Monika Bytčánková tento rok obhajujú dve trofeje. Cesta k prvej nebola ľahká a dokázali obhájiť postup do posledného zápasu až do finále Slovenského pohára žien, no so samotnou obhajobou to už nebolo také jednoduché. Partizán Bardejov BŠK totiž vo finálovom zápase premenili prvú veľkú príležitosť čo sa neskôr ukázalo ako rozhodujúce. Ako videla priebeh na ihrisku kysucká Futbalistka roka 2018? Poskytla nám krátke vyjadrenie po zápase.

54525475_1211286079026987_8461820691132448768_ok

Bol to ťažký zápas, už len preto že sme hneď v 4. minúte inkasovali gól po našej chybe. Takže pre nás to bolo na tom ihrisku náročnejšie aj keď herne sme boli podľa mňa lepšie. Hoci sme prehrávali, snažili sme sa hrať našu hru a to sa nám aj darilo len sme nepremenili vypracované šance a to, že sme nedokázali dať gól nám prehralo zápas.“

Slovenský pohár žien sa tak na jeden rok oddialil, no ŠK Slovan Bratislava má veľmi dobre rozohranú sezónu, keď je po 15. kole na prvom mieste s najlepším útokom (hráčky strelili 58 gólov) a najlepšou obranou, keď inkasoval len 5 gólov. Po nevydarenom finále Slovenského pohára žien bola naša hráčka pri otázke na obhajobu titulu v lige zdržanlivejšia.

„Šanca vyhrať ligu stále žije. Určite nič nevzdáme a budeme bojovať do posledného zápasu aby bol titul náš. Áno je pravda, sme na prvej priečke v tabuľke ale vedieme iba o bod nad Bardejovom a to znamená že už nesmieme pochybiť.“

V zápase proti Nitre (3:1) sa výborná kysucká hráčka blysla dôležitým gólom a prispela k celkovému víťazstvu. V rozbehnutej sezóne ich má na konte už 7 a tak sme sa opýtali, ktorý gól si cení najviac?

Pre mňa je každý jeden gól cenný.

 Veríme, že si Monika svoju gólovú radosť tento rok ešte užije a želáme jej aj celému klubu ešte veľa úspešných zápasov na ceste za obhajobou titulu majsteriek slovenska vo futbale žien.

Tomáš Urbaník, foto: Archív M. B.

KYSUCKÝ ŠPORT