kapustniak2

Slavomír Kapusniak, kanonier Čadce hovorí, že s každým súperom sa dá vyhrať

Hráči Čadce konečne potešili svojich divákov, ktorých podľa zápisu prišlo na štadión 70. Niet sa čo čudovať. Historicky najúspešnejší futbalový klub nášho regiónu sa v aktuálnej sezóne veľmi trápi. Len 4 výhry a 4 remízy, na druhej strane až 18 prehier znamená štyri kola pred koncom sezóny len 16 bodov a predposledná priečka. Náskok len o skóre pred poslednou Liptovskou Štiavnicou. Každopádne sobotný zápas s Kalinovom určite potešil, o to viac, že bol v jednoznačnej réžii domáceho tímu. Strelené 4 góly boli ozdobou a istým prísľubom do záverečných bojov. 

FK Čadca – TJ Baník Kalinovo 4:0 (0:0)

Góly: 48´, 56´ Slavomír Kapusniak, 70´, 87´ Roman Pliešovský

Zostava: Marek Hlava (c) – Tomáš Tlelka, Patrik Jarabica, Roman Pliešovský, Tomáš Pohančeník (Matej Špila 83´), Dušan Kán, Boris Kopásek, Slavomír Kapusniak, Erik Samuhel, Dávid Kulla (Peter Zubka 79´), Tomáš Kormaňák.

Prvý polčas zápasu bol ešte vyrovnaný a skončil bezgólovým výsledkom. Vstup do druhého polčasu vyšiel domácim na jednotku a vďaka dvom rýchlym gólom Slavomíra Kapusniaka sa ujali vedenia, ktoré už z rúk nepustili. V závere pridal ešte dva góly Roman Pliešovský a najväčšie víťazstvo čadčanov v tejto sezóne bolo dokonané.

O zápase sme sa rozprávali s najlepším strelcom Čadce, Slavomírom Kapusniakom. Slavo, ako odchovanec MŠK Žilina prišiel do Čadce na začiatku sezóny z Tepličky nad Váhom. V sobotu strelil v drese Čadce už deviaty gól, čím ma na konte presne tretinu všetkých čadčianskych gólov.

ROZHOVOR:

Mohol by si nám prosím v krátkosti opísať prvý polčas a čo sa udialo v šatni, keď bola zmena taká radikálna?

Prvý polčas mi to prišlo tak, že sme sa báli hrať futbal, ale súpera sme tak či tak prehrávali vo všetkých fázach hry. Cez polčas sme si v šatni povedali nejaké veci a hlavne to, že musíme streliť gól. To sa nám druhý polčas podarilo.

Čadca hrá jednu z najťažších sezón v posledných rokoch, ale tvoj príchod do Čadce je veľmi pozitívny moment. Ako to vidíš Ty?

Ja to moc pozitívne ani nevidím, keby to bolo pozitívne nie sme na chvoste tabuľky.

Posledné týždne má každý zápas prívlastok o záchranu. S akými ambíciami ste včera išli do zápasu ako tím a aké ambície máš Ty osobne?

Áno, v poslednom čase to tak bohužiaľ je. Na zápas sme išli s odhodlaním podať lepší a koncentrovanejší výkon, ako posledné zápasy. Na každý zápas by sme sa mali pripraviť tak, že ho ideme vyhrať. Bohužiaľ situácie je taká aká je.
Ako hodnotíš svoje pôsobenie v Čadci?
Moc pozitívne ani nie. Do Čadce som prichádzal s novými výzvami a očakávaniami niečo viac dosiahnuť a posunúť sa ďalej, čo sa bohužiaľ nenaplnilo.
Pravidelne sa dokážeš presadiť a dávaš góly, pozeráš sa aj po vyšších súťažiach?
Momentálne ani moc nie, kedže chodím aj do školy.
Budúci víkend vás čaká cesta do Lučenca, je to jeden z najvzdialenejších súperov a Čadca odtiaľ väčšinou body nevozí. Aká je nálada v tíme a s akými očakávaniami budete cestovať?
Nálada po poslednom zápase bola dobrá. Áno to je pravda, ale s každým súperom sa dá hrať a vyhrať.
Ďakujeme za rozhovor
Pre Kysucký šport sa rozprával František Ďurkáč
foto: Vladimír Adámek
cadca