28511296_10210450809927285_2120717931_n

Róbert Drábik prispel k dôležitej výhre Martina!

Slovenská hokejbalová extraliga (HEL) má pred sebou posledné zápasy. Každý bod je dôležitý a posun v tabuľke sa týka azda každého. Celkovo 9 Kysučanov zasiahlo do hry, no bodovo sa presadil len kysucký kanonier Róbert Drábik (Na fotke vpravo).

ŠKB Martin privítal na domácom ihrisku v krytej športovej hale hostí z Petržálky. S Jokeritom sa niekoľko násobný účastník finále extraligy doťahuje o lepšie miesto v play-off a tak bol zápas vnímaný ako „6 bodový“. Lepšie ho začali domáci keď v 21. minúte viedli už 2:0. Práve gól Roba Drábika znamenal dvojgólový náskok, keď sa tiesnený dostal spoza brány na „dostrel“ a z takmer nemožného uhla triafal so šťastím k bližšej tyči brankára hostí.

Čo povedal po víťaznom zápase úspešný strelec gólu na 2:0? „Čakal nás ťažký zápas, v ktorom šlo o 6 bodov. Súper prišiel v plnej zostave a my, ako počas celej sezóny, sme nastúpili 12-ti. Podarilo sa nám skórovať z presilových hier, takticky sme bránili stredné pásmo a samozrejme hrali disciplinovane. Tieto faktory ovplyvnili zápas. Rozhodli, že sme ho dotiahli do víťazného konca.

Tí dokázali znížiť o 7 minút neskôr, ale netrvalo dlho a ŠKB zvyšoval na 3:1 gólom do šatne. Napokon sa z víťazstva tešil bronzový celok  minulej sezóny a poistil si ôsme miesto v tabuľke so stratou jediného bodu na Jokerit. Treba spomenúť, že v drese „žolíkov“ nastúpil aj Braňo Chromiak, ktorý sa však do listiny strelcov na teraz nezapísal.

Vydarený vstup do sezóny zaznamenal líder extraligy z Považskej Bystrice. PROTEF nastúpil s trojicou Kysučanov na silný LG z Bratislavy. Lukáš Piják, Tomáš Čičala a Tomáš Bajánek si pod vedením Tomáša Regeca obliekli dres na očakávanú odvetu. Tá nabrala na obrátkach od úvodných minút. Hostia mali čo oplácať, veď doma prehrali vysoko 1:6. Hoci mali odhodlanie a chuť uspieť, nestalo sa a ani druhý zápas nedotiahli do konca. Našim chlapcom nebolo súdené bodovať, no pre klub odviedli penzum práce.

HBC Enviform Třinec privítal doma majstra zo Skalice. Po víťaznom vstupe do jarnej časti mal chuť aspoň potrápiť najlepší klub na Slovensku. Prvú tretinu sa to aj darilo. Majster využil ojedinelú šancu, ktorá sa mu naskytla po chybe domácej obrany. Na druhú tretinu by domáci najradšej zabudli a v tretej časti hry sa už vysoké manko dobiehalo veľmi ťažko. V drese nováčika nastúpili Tomáš Urbaník, Igor Šmiček a Marek Čech.

Najbližšie má Slovenská extraliga na programe dvojkolo. V sobotu budú hrať doma Třinec a Martin. V nedeľu zase Považská Bystrica. Nájdite si čas na hokejbal.